سلامت مو, مراقبت از مو

روش صحیح خشک کردن مو با سشوار بدون آسیب رساندن به مو

خشک کردن مو با سشوار

با نزدیک شدن به فصل های سرد سال، ممکن است نگران باشید که چگونه موهای خود را بدون آسیب دیدن سریع تر خشک کنید. معمولاً در فصول سرد سال اغلب ما از سشوار برای خشک کردن مو های خود استفاده می کنیم. سشوار می تواند مو های شما را خشک، شکننده و کدر کند، اما خبر خوش این است که شما می توانید با رعایت یک سری نکات خاص از این خشکی و کدری مو جلوگیری کنید. البته که روش های زیادی برای خشک کردن مو بدون عوارض وجود دارد، اما ما امروز قرار است خشک کردن مو با سشوار را به شما آموزش دهیم.

ابزار های مناسب و تکنیک های دقیق می توانند مو های وز و شکننده را به حالت قبلی خود در بیاورند و باعث شوند دوباره موهای براق و زیبا داشته باشید. در اینجا 6 نکته حرفه ای در مورد نحوه خشک کردن مو بدون آسیب رساندن به آن بیان شده است. این نکات را با روال مراقبت از مو های شخصی خود مطابقت دهید تا متوجه شوید کدام بخش از روتین مراقبت از مو شما اشتباه است.

1. قبل از سشوار کشیدن، مو های خود را آماده کنید

در صورت نیاز به استفاده از سشوار، بهتر است آن را روی مو های کاملاً خیس نگیرید. احتمال ریزش موهای خیس زیر گرمای ناگهانی سشوار، بسیار زیاد است. اگر برای خشک کردن مو های خود خیلی عجله دارید، قبل از استفاده از سشوار، مو های خود را به آرامی با حوله یا یک پارچه نخی تمیز خشک کنید تا روند خشک شدن آن سریع تر شود. 

هنگام خشک کردن مو ها با حوله، با مو های خود خشن رفتار نکنید. کشیدن تار ها ممکن است باعث آسیب رساندن به ساقه یا حتی ریشه مو شود. اگر وقت دارید، سعی کنید بعد از استفاده از حوله حداقل 15 دقیقه صبر کنید و سپس مو های خود را سشوار بکشید. این امر باعث می شود، مو های شما قبل از سشوار کشیدن ابتدا کمی به طور طبیعی خشک شود و روند خشک کردن مو با سشوار را بهبود بخشد.

خشک کردن مو با حوله

2. از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید

محصولاتی نیز وجود دارد که می توانند از مو های شما هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد، محافظت کند. برای این کار بهتر است از یک محصول محافظت از مو در برابر حرارت استفاده کنید. این محصولات به طور خاص برای محافظت از مو های شما در برابر آسیب های حرارتی و کاهش وز شدن مو طراحی شده اند. 

محصولات محافظ مو معمولاً برای انواع مختلف مو و در اشکال مختلف تولید می شوند و شما می توانید بر حسب نیاز خود از آن ها استفاده کنید. از آنجا که محصولات زیادی در بازار وجود دارد، شما می توانید از صفحه مشاوره تخصصی فروشگاه زیپلین کمک بگیریدو یک محصول مناسب برای مو های خود انتخاب کنید. در ادامه نیز چند نمونه از محافظت کننده ها و ترمیم کننده های مو در برابر حرارت را به شما معرفی کرده ایم که می توانید مشخصات و فواید هر یک را با کلیک بر روی آن در صفحه مربوطه بخوانید.

3. سشوار و وسایل حرارتی خود را بر روی حرارت بالا تنظیم نکنید

بهتر است هنگام استفاده از سشوار یا اتوی صاف کننده مو از بالا بردن حرارت آن اجتناب کنید. هنگامی که فکر می کنید زمان زیادی برای خشک کردن مو های خود ندارید، ممکن است فکر کنید بالا بردن حرارت سشوار تنها راه حل شما برای صرفه جویی در زمان است، اما این کار می تواند موهای شما را کدر، وز و شکننده کند.

همچنین اگر شما از این راه حل به صورت مداوم و روزانه استفاده کنید، مو هایتان شکننده تر و آسیب پذیرتر می شود. برای داشتن مو های سالم و درخشان بهتر است وسایل حرارتی مو خود را همیشه روی پایین ترین درجه حرارتی تنظیم کنید. شاید خشک کردن مو با حرارت بالا ایده خوبی به نظر برسد، اما به مرور زمان باعث دهیدراته شدن مو شده و شما به آبرسانی شدید مو احتیاج پیدا خواهید کرد.

4. موهای خود را به صورت قسمت، قسمت سشوار بکشید

روش صحیح خشک کردن مو با سشوار

دانستن روش صحیح خشک کردن موها هنگام استفاده از سشوار بسیار مهم است. برای این کار ابتدا مو های خود را به قسمت هایی کوچک تقسیم کرده و آن ها را هم جدا کنید. سپس هر دسته از مو را جداگانه گرفته و به صورت بخش بخش خشک کنید. بهتر است برای این کار از خط گردن شروع کرده، قسمت های کوچک مو را از هم جدا کنید و به سمت جلو سر آن ها را خشک کنید.

همچنین بهتر است هنگام خشک کردن مو با سشوار به طور مداوم سشوار را روی مو ها حرکت دهید تا از حرارت دیدن بیش از حد یک نقطه خاص جلوگیری شود. همچنین وقت گذاشتن برای تقسیم بندی مو ها باعث دقت و ظرافت کار شما می شود و ظاهری صیقلی به آن می بخشد. این کار نه تنها زمان خشک کردن موها را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود مو های شما مدت زمان کمتری در برابر حرارت قرار بگیرند.

5. از ابزار های مخصوص خشک کردن مو با سشوار استفاده کنید

اگر شما از ابزار های جانبی که همراه سشوار ارائه می شوند استفاده نمی کنید، بهتر است کم کم کار با آن ها را یاد بگیرید. هر ابزاری مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارد، برخی از این ابزار ها برای صاف کردن و برخی دیگر برای فر کردن مو با استفاده از سشوار هستند.
نازل ها و سری های همراه با سشوار برای خشک کردن مو بهترین عملکرد را دارند.
عدم استفاده از نازل و برس صحیح هنگام خشک کردن مو اغلب باعث می شود موها وز شده و یک دست به نظر نرسد.

در ادامه بهتر است بدانید مهم تر از همه این است که از سشوار مناسب استفاده کنید. برخی از سشوار ها نمی توانند به خوبی حرارت یا باد را تنظیم کرده و از مو های شما محافظت کنند.

یکی از برترین برند های سشوار، برند رولن است، این برند محصولات حرارتی خوبی تولید می کند که اغلب این محصولات می توانند در کنار خشک کنندگی و حالت دهندگی عالی مو، از مو های شما نیز به خوبی محافظت کنند. در ادامه چند نمونه از محصولات متنوع این برند را معرفی می کنیم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

6. موهای خود را کاملاً خشک کنید

هنگامی که شروع به سشوار کشیدن موهای خود می کنید، باید دقت کنید که مو هایتان به طور کامل خشک شوند. اگر مو های شما وز شده و یک دست به نظر نمی رسند، احتمالاً سشوار تمام رطوبت اضافی را از بین نبرده است. به همین منظور بهتر است چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید و مو های خود را کاملاً خشک کنید تا به دمای اتاق برسند، در این صورت بهترین نتیجه را خواهید گرفت. 

همچنین استفاده از ابزار های مناسب، مانند سشوار هایی با شدت باد مناسب و محصولات محافظ مو، می توانند به شما برای خشک کردن صحیح تر و سریع تر کمک کنند. همچنین می توانید با تقسیم موهای خود به قسمت های مختلف و استفاده از یک حوله میکروفایبر برای خشک کردن مو ها، سرعت کار خود را افزایش دهید.

حوله میکروفایبر مو
حوله میکروفایبر

منبع:

deseosalondenver.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.