سلامت پوست, مراقبت از پوست

فیلر صورت – همه چیزهایی که قبل از تزریق باید بدانید

فیلر صورت

فیلر صورت یکی از گزینه های محبوب برای داشتن پوستی پرتر، جوانتر و نرم تر است. اما آیا واقعا تزریق فیلر بی خطر است؟

فیلر های صورت؛ اگر به فکر تزریق آن ها هستید یا اینکه درموردشان شنیده اید و می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه قرار است مطلبی جامع در مورد روش های زیبایی که به رفع خطوط و چین و چروک صورت کمک می کنند بخوانید.

فیلر صورت چیست؟

فیلر صورت تزریق های کوچک ژل هستند که معمولا از هیالورونیک اسید ساخته شده اند که خطوط و چین و چروک را پر می کنند و به بافت نرم پوست حجم می دهند. می توانید در قسمت های مختلف صورت این تزریق را انجام دهید: دور چشم ها، گونه ها، دهان و چانه، همچنین فیلرها مستقیما به درون لب هم تزریق می شوند.

چگونه عمل می کنند؟

فیلرها اساسا حجم از دست رفته صورت را برمی گردانند و نواحی مختلف صورت را پرتر می کنند بنابراین خطوط عمیق نرم تر و کم رنگ تر می شوند. چرا این کار نیاز است؟ همانطور که پیر می شویم بدن تولید کلاژن را متوقف می کند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، هر دوی این موارد در بهتر دیده شدن صورت تاثیر دارند.

متخصصین هنوز در حال بحث هستند که از چه زمانی به طور قطعی بدن تولید کلاژن را متوقف می کند اما به طور کلی همه آن ها معتقدند که از حدود 25 سالگی این اتفاق می افتد. خیلی زود است، درسته ؟ سطح کلاژن و قابلیت ارتجاعی پوست بعد از این سن هر ساله در حدود 2% کاهش می یابد و و در اواخر 20 سالگی کم کم به سمت توقف تولید می رود.

فیلر صورت تا چه مدت باقی می ماند؟

به این بستگی دارد که بدن تان چگونه واکنش نشان دهد و چه مقدار هیالورونیک اسید تزریق شده است. اما بیشتر فیلر های صورت در حدود 6 تا 18 ماه باقی می مانند.

آیا فیلر عوارضی هم دارد؟

مهم است که قبل از انجام هر تزریقی نسبت به عوارض جانبی آن اطلاع داشته باشید. این عوارض می توانند موقتی باشند که بعد از تزریق کاملا طبیعی هستند مانند: ورم، کبودی و حساسیت.

همچنین احساس کمی درد و ناراحتی، قرمزی و کبودی عادی است. این واکنش ها به طور کلی بعد از تزریق اتفاق می افتند و می توانند شامل: قرمزی، ورم، درد، خارش، کبودی و حساسیت در محل تزریق باشد.

شدت این واکنش ها می توانند زیاد یا کم باشند و به مرور اثرشان نیز کم می شود. اغلب بعد از چند روز کاملا جذب پوست می شوند.

آیا تزریق فیلر درد دارد؟

قطعا در هنگام تزریق کمی احساس درد و ناراحتی را حس می کنید. اما با زدن یک کرم بی حس کننده قبل از تزریق می توانید درد آن را به حداقل برسانید. اما یکی دیگر از راه های تسکین بیشتر درد در هنگام تزریق، مخلوط کردن مواد فیلر با مواد بی حس کننده است.

آیا فیلر انواع مختلفی دارد؟

همانطور که در بالا گفتیم، رایج ترین نوع فیلر صورت هیالورونیک اسید است که این ماده به صورت طبیعی در بعضی از نواحی بدن پیدا می شود مانند چشم، مفاصل و پوست که می تواند 1000 برابر وزن خود را در آب نگه دارد. فیلر هیالورونیک صورت به حفظ فرم صورت کمک می کند و حتی فشارهای پوستی را نیز از پوست خارج کرده و آبرسانی می کند.

پلی کاپرولاکتون (PCl) یا الانز، یکی دیگر از فیلرهای محبوب است که به عنوان محرک کلاژن عمل می کند. زمانی که در صورت تزریق می شود، بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند که ماندگاری طولانی تری دارد.

آیا تفاوتی بین بوتاکس و فیلر وجود دارد؟

بله، 100% میان فیلر و بوتاکس تفاوت وجود دارد. بوتاکس باعث از کار افتادن عضلات صورت می شود تا مانع ایجاد چین و چروک شود، در حالی که فیلر صورت زیر خطوط و چین و چروک را پر می کند تا محو شوند و جوان تر به نظر برسید.

هزینه تزریق فیلر چقدر است؟

به این بستگی دارد که چه مقدار فیلر، چه نوعی، در کجا و توسط چه کسی تزریق کنید. مشخصا هر کلینیکی نرخ خودش را دارد.

در کجا می توانید فیلر صورت را تزریق کنید؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که، هیچ نوع درمان تزریقی را در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها انجام ندهید.

صورت لایه های حساس مختلفی دارد برای مثال، اعصاب، عروق و چشم ها که در زمان تزریق باید به آن ها توجه کرد. اگر کسی که تزریق را برای شما انجام می دهد متخصص نباشد یا آموزش ندیده باشد، امکان خطراتی مانند عفونت، انسداد شریان، مرگ بافت پوست و ایجاد زخم می شود. به همین دلیل مهم است پیش متخصصی بروید که به آناتومی صورت آشنایی دارد و می داند که در کجاها نباید تزریق کند.

پس مطمئن شوید که از طریق یک متخصص این کار را انجام می دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید