آرایش صورت, مراقبت از پوست

پرایمر چیست و چه کاربردی در میکاپ صورت دارد؟

پرایمر

آماده کردن پوست قبل از میکاپ و آرایش یک قدم مهم است که به طور معمول شامل پاکسازی و مرطوب کردن پوست می شود. با این حال وجود یک پرایمر در کیف لوازم آرایشی شما است که می تواند بهترین گزینه برای آمادگی و زیبایی پوست نسبت به سایر موارد باشد.

آرایش ماندگار تر و کاربرد یکنواخت تر فقط دو مورد از قدرت های آن هستند. ما در ادامه به بررسی کاربردهای این زیربنای اصلی میکاپ خواهیم پرداخت.

کاربرد Primer در میکاپ

Primer یک لایه اضافی بین پوست و آرایش شما ایجاد می کند. این محصولات معمولاً برای کمک به ماندگاری بیشتر در آرایش، صاف کردن سطح پوست و حتی پوشاندن لکه ها و منافذ پوست استفاده می شوند.

از پرایمر های مختلفی می توان در صورت، چشم ها، لب ها و حتی مژه ها استفاده کرد. انتخاب Primer شما واقعاً به نوع استفاده آن در میکاپ و اهداف زیبایی شما بستگی دارد.

انواع پرایمرها و کاربرد هر یک از آن ها

پرایمر های صورت بیشترین تنوع را دارند و متناسب با هر نوع پوست و موارد استفاده تنوع زیادی دارند.

پرایمر های درخشان کننده: بعضی از پرایمر ها دارای ذرات درخشان هستند تا به پوست شما درخشندگی بیشتری دهند. این محصولات برای افزودن درخشش به پایه آرایش شما مناسب هستند و حتی می توانند به تنهایی استفاده شوند.

پرایمر های مات: اگر پوست چربی دارید، ممکن است بخواهید از یک پرایمر مات استفاده کنید. چنین محصولی به کاهش درخشش و کنترل سبوم کمک می کند.

پرایمر های اصلاح رنگ: از پرایمر های رنگی برای مقابله با هرگونه تغییر رنگی مانند قرمزی، خاکستری یا پوست بی حال استفاده می شود.

پرایمر های با ماندگاری بالا: در حالی که همه پرایمر ها به طور ذاتی میکاپ شما را ماندگار تر می کنند، این موارد خاص واقعاً نگهدارندگی را افزایش می دهند.

پرایمر های آبرسان: اگر از خشکی پوست رنج می برید، یک لایه اضافی از رطوبت را با یک Primer مخصوص اضافه کنید.

پرایمر های پوشاننده ی منافذ: اگر منافذ بازی دارید و لکه هایی بر روی پوست خود دارید، یک لایه از این نوع Primer را در نظر بگیرید تا به کاهش نمایش منافذ پوست کمک کند و اجازه دهید آرایش شما صاف اعمال شود.

هدف از استفاده از پرایمر در میکاپ چیست؟

هر قسمت از صورت شما باید به شکلی متفاوت آرایش داده شود. استفاده از Primer جداگانه چشم، مژه و لب به شما کمک می کند تا آرایشی با دوام بیشتر داشته و در قسمت مشخص شده راحت تر عمل کنید.

هدف استفاده از Primer برای مژه، چشم و لب چیست؟

پرایمر مژه

Primer چشم آرایش چشم را در محل خود نگه می دارد و مانع از ریختن آرایش چشم می شود.

Primer مژه اغلب مواد مغذی را تأمین می کند، در حالی که پایه ای را برای مژه های حجیم ایجاد می کند.

Primer لب یک پایه صاف را برای استفاده رژ لب ایجاد می کند. رنگ ها پخش نمی شوند و ماندگاری طولانی تری دارند.

در حقیقت انتخاب این محصول بسته به دغدغه مراقبت از پوست و منطقه مورد نظر شما، اهداف بسیاری را ارائه می دهند.

اگر می خواهید مزایای استفاده آسان و میکاپ بی عیب و نقص را در تمام طول روز داشته باشید، استفاده از این محصول را به شما توصیه می کنیم.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شود. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید