سلامت پوست, مراقبت از پوست

آزلائیک اسید : هر آنچه برای بهبود آکنه، روزاسه و رنگدانه ها باید بدانید

آزلائیک اسید

از اسید آزلائیک چیزی نشنیده اید؟ معلوم می شود، شما تنها نیستید مگر اینکه جستجویی در گوگل انجام داده باشید.

به طور معمول اسیدهای سالیسیلیک و گلیکولیک عناصر اصلی برای از بین بردن جوش های سر سفید، جوش های سرسیاه و هر سر دیگری است.

اما این همان جایی است که اسید آزلائیک وارد عمل می شود. در حقیقت، این متخصص پوست برای درمان آکنه و همچنین روزاسه، رنگدانه و حساسیت تأیید شده است.

در اینجا آنچه باید در مورد استفاده از آن بدانید را شرح داده ایم:

آزلائیک اسید چیست؟

آزلائیک اسید یک دی کربوکسیلیک اسید است. به طور طبیعی توسط مخمرهایی که روی پوست سالم زندگی می کنند تولید می شود. برای اهداف مراقبت از پوست، از دانه هایی مانند جو و گندم ساخته می شود.

براق شدن روی پوست، همان اثر لایه برداری ملایم را دارد. این کمک می کند تا منافذ باز پوستی از بین بروند، بهترین روش درمان آکنه است و سطح پوست را بسیار صاف می کند.

دکتر آنجالی ماهتو، متخصص پوست، می گوید: “اسید آزلائیک دارای اثرات ضد التهابی است. “این امر به ویژه برای از بین بردن قرمزی در روزاسه و پوست مستعد لک بسیار مفید است. علاوه بر این، ” فولیکولار بیش از حد کراتینه شده” – ریزش غیر طبیعی سلول های پوستی را کاهش می دهد که مسئله اصلی برای مبتلایان به آکنه است”.

آنچه قبل از استفاده از رتینول برای از بین بردن اثر آکنه، بهتر است بدانیم

ماهوتو ادامه می دهد: “با این حال، یکی از اصلی ترین کاربردهای اسید آزلاییک مسدود کردن آنزیم تیروزیناز است که باعث ایجاد ملانین اضافی و لکه های قهوه ای ناهموار بر روی پوست می شود.” در نتیجه، همچنین می تواند برخی از علائم باقی مانده پس از آکنه را از بین ببرد.

استفاده از اسید آزلائیک برای از بین بردن لک های پوستی

مزایای آن برای مراقبت از پوست

اسید آزلائیک را می توان در دو غلظت 15 درصد (Finacea) و 20 درصد (Skinoren) تجویز کرد. همچنین کرم ها و ژل های بدون نسخه 10 درصد یا کمتر وجود دارد.

در بعضی مواقع، حتی در غلظت های پایین، باعث بهبود پوست می شوند. یک مطالعه که در مجله علوم پزشکی منتشر شد، نشان داد که تمام 40 شرکت کننده ای که از 10 درصد ژل استفاده کرده اند، فقط پس از هشت هفته شاهد بهبود آکنه خفیف تا متوسط خود بوده اند.

آزلائیک اسید یا سالیسیلیک اسید – چه تفاوتی دارند؟

در نگاه اول، هر دو ماده با آکنه مقابله می کنند. ماهتو می گوید: “اما آزلاییک اسید دارای ترکیب شیمیایی متفاوتی با اسید سالیسیلیک و AHAs است (اسیدهای هیدروکسی آلفا مانند اسید گلیکولیک).”

دومی به منظور توانایی لایه برداری استفاده شود، در حالی که آزلاییک به دلیل توانایی هدف قرار دادن رنگدانه ها اهمیت دارد. همراه با اسید سالیسیلیک استفاده می شود، این یک راه حل عالی برای مقابله با برجستگی ها و ناهمواری های پوست است.

چگونه از عوارض جانبی آن جلوگیری کنیم؟

تست پچ را در قسمت داخلی بازو انجام دهید.

اگر مشکلی ندارد و پوست شما را اذیت نمی کند، طبق دستورالعمل های تجویز شده خود می توانید یک لایه نازک کرم روی صورت خود قرار دهید. اگر پوست حساسی دارید، استفاده از آن را یک بار در روز، آن هم روز در میان شروع کنید تا ببینید چگونه بر روی پوست تان اثر می گذارد.

مانند همه اسیدها، ممکن است پوست شما نسبت به اشعه ماورا بنفش حساسیت بیشتری داشته باشد، بنابراین ماهتو بر اهمیت ترکیب SPF در برنامه مراقبت از پوست روزانه تأکید می کند. سپس اجازه دهید تا تاثیر خود را بر روی آکنه، حساسیت، رنگدانه و روزاسه بگذارد.

خرید محصولات تخصصی پوست و مو از فروشگاه اینترنتی زیپلین

منبع: marieclaire

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.