آرایش لب ها, دهان و دندان, معرفی محصول

4 مزیت بالم لب و آیا امکان اعتیاد به آن وجود دارد؟

بالم لب

همه ما می دانیم بالم لب چیست. شاید می توان گفت اولین گزینه برای رفع خشکی لب ها استفاده از بالم لب است تا آن را نرم و مرطوب کرده و از پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری کند.

در این مقاله قرار است درباره 4 مزیت استفاده از بالم لب و امکان به وجود آمدن اعتیاد در استفاده از این محصول صحبت کنیم.

4 مزیت عبارتند از:

1. پوست سریع تر بهبود می یابد

پوست لب ها نازک تر از پوست صورت است. بنابراین در صورت ابتلا به شکاف و خشکی لب، استفاده از بالم لب اطمینان حاصل می کند که لب های شما به خوبی آبرسانی شده و زودتر بهبود می یابند.

2. جلوگیری از ترک خوردگی لب ها

اگر تا به حال لب های ترک خورده و لایه لایه را تجربه کرده باشید، می دانید که چه احساس بدی دارد. در طول زمستان، در ترکیب با هوای سرد و باد، اغلب منجر به شکاف و خشکی لب ها می شود. بنابراین استفاده از بالم لب برای داشتن لب هایی نرم و یکدست اجباری است.

3. ایجاد ظاهری جذاب و بهتر برای لب ها

لب های نازک و خشک با استفاده از بالم لب، مرطوب و چرب می شوند و به لب های شما جلوه خاصی می بخشند! براق کننده های لب زیادی وجود دارد که ادعا می کنند لب های شما را پر می کنند، اما مرطوب کردن آن ها هر روز، راهی عالی برای اطمینان از حفظ ظاهر جوان و لطیف شماست.

4. دارای SPF نیز می باشد

این روزها بیشتر بالم های لب دارای SPF هستند. به طور خودکار به جلوگیری از خشکی و لک شدن لب های شما کمک می کند و از اشعه های مضر خورشید نیز محافظت می کند.

بالم لب

آیا در اثر استفاده مداوم از آن امکان ایجاد اعتیاد وجود دارد؟

نرم کردن لب ممکن است برای لب های خشک تسکین دهنده باشد. اما همچنین می تواند به عادت بدی تبدیل شود که ترک آن سخت است. آیا ممکن است معتاد شوید؟

ملیسا پیلیانگ، دکتر متخصص پوست، می گوید نه از نظر فیزیولوژیک. اما مانند هر چیز دیگری، بالم لب هم می تواند به یک مسئله روانشناختی تبدیل شود.

دکتر پیلیانگ می گوید: “استفاده مداوم قطعاً می تواند عادت ساز باشد.” “استفاده از آن لب های شما را نرم می کند، احساس خوبی دارد و می تواند بسیار آرامش بخش باشد. می تواند به یک عادت ناخودآگاه منجر شود که به استرس یا اضطراب کمک می کند – مانند چرخاندن موها یا جویدن ناخن ها. “

او می گوید برخی از انواع بالم لب همچنین می تواند باعث خشکی لب شما شود، بنابراین بهتر است مواد تشکیل دهنده مارک مورد علاقه خود را بررسی کنید. به چند بار استفاده از آن توجه کنید تا ببینید آیا این کار را به دلیل نیاز واقعی برای محافظت و مرطوب سازی انجام می دهید یا به دلایل دیگر.

علائم وابستگی

دکتر پیلیانگ چندین سوال ارائه می دهد تا از خود بپرسید آیا وابستگی روانی به بالم لب دارید یا خیر:

  1. آیا شما مرتباً از بالم لب استفاده می کنید؟
  2. آیا مجبورید همیشه آن را با خود حمل کنید؟
  3. آیا همیشه یکی از آن ها را در این مکان ها دارید؟ (کیف؟ ماشین؟ اتاق خواب؟ حمام؟)
  4. آیا هزینه زیادی را صرف خریدش می کنید؟
  5. آیا دوستان یا خانواده در مورد استفاده مکرر یا هزینه های شما اظهار نظر کرده اند؟
  6. آیا در تمرکز یا لذت بردن از زندگی مشکلی دارید زیرا نمی توانید نیاز خود را برای استفاده از آن کنار بگذارید؟

هرچه تعداد “بله” های شما به سوالات بالا بیشتر باشد، اعتیاد شما هم بیشتر است.

بهترین بالم لب کدام است؟

در اینجا برخی از مواردی است که دکتر Piliang هنگام انتخاب بهترین بالم لب توصیه می کند:

از موادی مانند فنل، منتول و اسید سالیسیلیک خودداری کنید. برخی می گویند استفاده از نرم کننده لب باعث می شود بدن دیگر از تولید رطوبت اطراف لب خودداری کند. دکتر پیلیانگ می گوید که این فقط یک افسانه است. “نرم کردن لب که حاوی موادی مانند فنل، منتول و اسید سالیسیلیک است، لب های شما را خشک تر می کند.
بنابراین شما بیشتر از آن استفاده می کنید و این یک چرخه معیوب است.”

برخی از این محصولات هنگام استفاده از آن ها احساس سوزن سوزن شدن نیز ایجاد می کنند. این کار باعث تحریک می شود یا مانند لایه بردار، لایه های خارجی پوست را از بین می برد. بنابراین محافظت کمتری بر روی لب دارید، بیشتر در معرض عوامل محیطی هستید و باید محصول بیشتری استفاده کنید. او می گوید: “فقط از خرید بالم لب حاوی این مواد خودداری كنید.”

استفاده از بالم های لب حاوی رایحه یا طعم دهنده های اضافی را محدود کنید. دکتر پیلیانگ می گوید، مواد شیمیایی موجود در برخی رایحه ها و طعم دهنده های اضافی می توانند پوست شما را تحریک کنند یا باعث آلرژی شوند. وی می افزاید: “این ها پوست را خشک می کنند و احساس بریدگی می کنید.”

به دنبال محصولات ژله ای ساده و بر پایه پترولاتوم باشید. وی می گوید: این موارد توصیه می شود زیرا لب های شما را مرطوب نگه می دارد و از عواقب احتقان در آینده جلوگیری می کند.

از بالم لب حداقل SPF 30 استفاده کنید. همچنین سعی کنید براق کننده های لب یا رژ لب هایی را پیدا کنید که حداقل SPF30 باشند. هنگامی که مدت طولانی بیرون از منزل هستید، هنگام ورزش یا در استخر یا ساحل، حتماً باید از ضد آفتاب روی لب های خود استفاده کنید.

“به این نکات پایبند باشید تا مصرف خود را کنترل کنید. متخصص پوست شما نیز می تواند به حل هر افسانه ای کمک کند. به عنوان مثال، این افسانه وجود دارد که درخشش لب براق به اشعه خورشید اجازه نفوذ بیشتری می دهد و خطر سرطان پوست را افزایش می دهد.

فقط یک دکتر می تواند سرطان پوست را روی لب مشاهده کند، اما هیچ چیز در بالم لب باعث سرطان نمی شود. اگر سوالات بیشتری از این قبیل دارید، به یک دکتر پوست مراجعه کنید.”

منبع: timesofindia.indiatimes و health.clevelandclinic

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.