سلامت پوست, مراقبت از پوست

نکات مهمی که قبل از خرید کرم ضد چروک باید بدانیم! (راهنمای خرید کرم ضد چروک)

خرید کرم ضد چروک

اگر شما هم دهه دوم و سوم عمرتان را گذرانده اید به احتمال زیاد خطوط ریزی را که کم کم روی صورتتان ایجاد می شود دیده اید و به فکر برطرف کردن آن افتاده اید. این روزها مارک و مدل های مختلفی از محصولات و کرم های ضد چروک با هزینه های متفاوت وجود دارد که شما می توانید با توجه به بودجه خود آن ها را خریداری کنید. ابتدا باید جنس پوست خود را شناسایی کنید و بدانید که برای پوست خشک، پوست چرب یا پوست مختلط قصد خرید کرم ضد چروک دارید.

با متخصصان پوست مشورت کنید

یک متخصص پوست می تواند نوع پوست شما و نیاز های آن را به دقت بررسی کند و در انتخاب یک محصول که بتواند روی پوستتان تاثیر گذار باشد به شما کمک کند.

بسیاری از این کرم ها باید به صورت مداوم و برای مدت طولانی استفاده شوند تا اثر گذار باشند. باید در نظر بگیرید که در هر ماه چقدر می توانید برای خرید این محصولات هزینه کنید.

از چه سنی می توان از کرم های ضد چروک استفاده کرد؟

از نظر علم پزشکی، روند پیری از 30 سالگی سرعت می گیرد اما این عدد یک میانگین است. چرا که هر فرد با توجه به سبک زندگی که دارد و عوامل وراثتی این عدد می تواند کوچک تر یا بزرگ تر شود. اما بهترین زمان استفاده و خرید کرم ضد چروک را می توان از سن 25 سالگی به بعد عنوان کرد.

خرید کرم ضد چروک با توجه سن

فواید استفاده از کرم ضد چروک

کرم ضد چروک یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی به حساب می آید که به منظور جلوگیری از پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار اثر گذار است.

اگر در پوست خود چین و چروک های عمیق مشاهده می کنید استفاده از یک کرم ضد چروک می تواند برای بهبود این چروک های عمیق بهترین گزینه محسوب شود.

با بالا رفتن سن و کاهش کلاژن سازی پوست مرگ سلولی اتفاق می افتد که موجب پیری پوست می شود، استفاده از کرم های ضد چروک این روند پیری را کاهش می دهد. زمانی کرم ضد چروک می تواند موثر واقع شود که در یک سن و بازه زمانی مشخص به کار گیری شود.

در زمان خرید کرم ضد چروک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

فواید استفاده از کرم ضد چروک
  • اگر قصد خرید کرم ضد چروک را دارید، باید به ترکیبات و کیفیت محصولات ضد پیری و همچنین به تناسب آن محصول و پوست خود توجه کنید.
  • زمان مصرف این محصولات حائز اهمیت است. کرم های شب را نباید در زیر نور آفتاب استفاده کرد و از کرم های روز در زیر کرم ضد آفتاب باید استفاده شود.
  • محصولات را براساس محدودیت سنی تهیه و مصرف کنید. چرا که هر محصول متناسب با یک سن بوده و در صورتی که از محصولی نامناسب استفاده کنید، ممکن است باعث بروز لک، چروک و آسیب های پوستی شود.
  • آسیب دیدگی پوست خود را شناسایی کنید، اگر به دلیل نور خورشید و آلودگی های هوا چروک های پوستی شما به وجود آمده است باید توجه کنید که کرم های ضد چروکی که برای این منظور مد نظر قرار داده شده اند بسیار متفاوت تر از زمانی است که با بالا رفتن سن سبب پیری پوست شما شده است.
  • خاصیت کرم های ضد چروک را بشناسید. بعضی از این محصولات خاصیت لایه برداری دارند و این امر سبب می شود که شما از نور زیاد دوری کنید. پس بهترین زمان استفاده از آن ها شب محسوب می شود که نور زیادی به پوست شما نمی تابد.
  • برای خرید یک کرم متناسب در ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. وقتی می خواهید از کرم های ضد چروک به منظور زیبا سازی پوست خود استفاده کنید، بی شک استفاده از کرم های ضد چروک مخصوص دور چشم باعث نتیجه گیری بهتر برای شما خواهد بود. از آنجا که اطراف چشم شما فاقد غده های چربی است و نازک تر است توصیه می شود حتما از کرمی مخصوص در این زمینه استفاده کنید.

نکته: همیشه سعی کنید بهترین محصولات پوست مو را با نظر یه متخصص و بسته به نوع پوست و موی تان انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.