سلامت مو, مراقبت از مو

طرز تهیه 5 ماسک و سرم موی خانگی تقویت کننده

تقویت مو با ماسک خانگی

موهای شما به دلایل آب وهوایی یا به دلیل اینکه رنگ شده است دچار خشکی یا کدری می شود. همچنین باید مدام موهایتان را شانه کنید و این به ریشه مو آسیب می رساند. در این مطلب طرز تهیه 5 ماسک خانگی برای تقویت و براق کردن موی شما که مواد اولیه آن در ایران هم موجود است، را پیشنهاد می دهیم. مواد اولیه آن را به راحتی از بازار و بعضی را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.

برای اینکه موهای صاف و براقی داشته باشید باید آن را تقویت و محافظت کنید. استفاده از محصولات صنعتی خوب هم می تواند مفید باشد اما علاوه بر آن می توانید از روش های خانگی برای ساخت ماسک کاملا طبیعی استفاده کنید.

1- آلوئه ورا و روغن نارگیل

این ترکیب یک ماسک موی خانگی عالی به حساب می آید. مقداری آلوئه ورا را در مخلوط کن بریزید و به اندازه یک چهارم آن روغن نارگیل اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید. سپس موهای خود را به آن آغشته کنید و پس از نیم ساعت آن را بشویید.

می توانید مقدار بیشتری درست کنید و آن را درون ظرفی در دار بریزید و در یخچال نگهداری کنید. این ماسک تا ده روز در یخچال ماندگار خواهد بود.

همچنین می توانید، نسبت یک چهارم این ماسک را با آب مخلوط کنید و آن را درظرف که اسپری دار، بریزید. موهای خود را با آن اسپری کنید. چون رقیق تر شده می توانید به عنوان سرم مو از آن استفاده کنید و نیازی به شستن مو نیست.

ماسک آلوئورا و نارگیل
ماسک آلوئورا و نارگیل

2- تخم مرغ و سس مایونز

این دو را به نسبت یکسان با هم مخلوط کنید. ابتدا موها را کمی خیس کنید. مقداری از ماسکی که درست کردید را کف دست بزنید و به ساقه موهای خود بکشید به طوری کاملا آغشته شود. پس از یک ساعت موهای خود را با آب ولرم بشویید. برای کم شدن بوی ناخوشایند تخم مرغ می توایند از وانیل یا اسانس اسطوخدوس استفاده کنید.

ماسک مو خانگی
ماسک مو خانگی

3- عسل و گلاب

به نسبت یک چهارم عسل را با سه چهارم گلاب مخلوط کنید و روی موها مخصوصا نوک موهای خود بزنید اگر چند روز اینکار را تکرار کنید متوجه خواهید شد موخوره های شما می ریزد. اگر مو های خشکی دارید، می توانید از روغن های طبیعی مانند: روغن کنجد، زیتون یا کرچک برای لطافت ساقه و نوک مو و تقویت ریشه هم به آن مخلوط کنید. پس از چند بار مصرف این ماسک موی خانگی متوجه خواهید شد که دیگر موهای شما زبر و دارای موخوره نیست.

گلاب به تنهایی می تواند برای پوست و موی شما تقویت کننده و شاداب کننده باشد آن را درون ظرفی بریزید و به عنوان سرم مو و تونیک صورت استفاده کنید.

4- سرکه سیب و آب

مقدار یک به چهار سرکه و آب را مخلوط کنید و به ساقه مو و نوک مو بزنید. بعد از شستن مو مقدار خیلی کمی روغن زیتون یا روغن کرچک به ساقه مو های خود بزنید. پس از چند بار استفاده موخوره های مو جدا می شود و موی شما یک دست می شود.

ماسک مو سرکه و آب
ماسک مو سرکه و آب

5- نوشابه سیاه یا ماء الشعیر

شاید برایتان عجیب باشد اما نوشابه می تواند موهای شما را صاف و براق کند دلیل آن قند و اسید های (سیتریک،کربنیک، فسفریک) موجود در آن است که تمام آلودگی های چسبنده روی ساقه مو را تمیز می کند و باعث واکنش ساقه مو می شود، در نتیجه موهای صاف و لختی به شما می دهد. همچنین قند آن باعث براق شدن موهای شما می شود. فقط کافیست بگذارید بیست دقیقه روی موهای شما بماند سپس موهای خود را با آب بشویید.

در نظر داشته باشید مقداری روغن را به نوک موهای خود بزنید تا مانع موخوره شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید