زیبایی ناخن, مد و فشن

چگونه بهترین مدل ناخن متناسب با انگشتان خود انتخاب کنیم؟

مدل ناخن

اگر برای انجام مانیکور به سالن های زیبایی مراجعه کنید، ممکن است که شخص ارائه دهنده در مورد انواع مدل های ناخن به شما مشاوره دهد. اما اگر می خواهید برای انجام مانیکور ناخن در خانه اقدام کنید، بهتر است با انواع مدل های آن آشنایی داشته باشید. در هنگام مانیکور، انتخاب مدل ناخن مهم است. زیرا، انتخاب شکل مناسب ناخن می تواند به انگشتان شما جذابیت بیشتری ارائه دهد.

بنابراین، دقت در انتخاب بهترین فرم ناخن برای انگشتان شما بسیار مهم است و نباید از آن غافل شوید. در ادامه مقاله، به معرفی 5 مدل مختلف ناخن می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن این مقاله ادامه دهید.

معرفی انواع مدل ناخن

هر چند استفاده از یک لاک شیک، می تواند به ناخن ها زیبایی ببخشد. اما، در زمان مانیکور، ضروری است که با گزینه های مختلف آن آشنا شوید. مدل های اساسی آن شامل موارد زیر می باشد، از جمله:

هم چنین، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مدل های ناخن تابستانی سال 2021 به این مقاله مراجعه کنید.

آشنایی با انواع مدل ناخن

اگر چه تنوع زیادی در ارائه مدل های ناخن وجود دارد. اما، قبل از انجام مانیکور، مهم است که درباره مدل مناسب آن به نتیجه مطلوبی برسید. در ادامه با ما همراه باشید تا با 5 شکل مختلف ناخن و نحوه انتخاب آن آشنا شوید.

1. انتخاب ناخن با مدل گرد

اگر ناخن هایی با ظاهر باریک یا پهن دارید، فرقی نمی کند. شما می توانید از ناخن با مدل گرد استفاده کنید. زیرا انتخاب این مدل بسیار شیک و بی دردسر است و انجام مانیکور ناخن های گرد در خانه بسیار آسان است و هم چنین، ظاهر نرم و گرد، آن ها را برای هر رنگ لاک ایده آل می کند. حتی می توانید بسته به خلق و خو و لباس خود، بین رنگ های خنثی، روشن و رنگ های منحصر به فرد انتخاب های متنوعی داشته باشید.

انتخاب ناخن با مدل گرد

بیشتر بدانید: معرفی 5 ماسک ناخن برای زیبایی و سلامت ناخن هایتان

2. انتخاب فرم تابوت

این شکل از ناخن به عنوان شکل بالرین نیز شناخته می شود. این مدل شیک به طور مشخص بلند و باریک است و یکی از بهترین شکل ها برای دوستداران ناخن های بلند و کسانی که ناخن های تخت و باریک دارند می باشد.

در حالی که طراحی پیچیده و پر تحرک آن بسیاری از خانم ها را به خود جلب می کند، ناخن های کوتاه و شکننده ممکن است نتوانند از پس این شکل برآیند. بنابراین، فقط در صورت طولانی و محکم بودن ناخن های خود باید آن را امتحان کنید.

اگرچه این طراحی جسورانه، احتیاج به نگهداری زیادی دارد. اما، وقتی با رنگ های خنثی، کم رنگ و لاک های مات همراه باشد، ارزش تلاش را دارد.

3. انتخاب ناخن مربعی شکل

مانند ناخن های گرد، ناخن های مربعی شکل نیز برای ناخن های کوتاه مناسب هستند. زیرا، این شکل ناخن با لبه های مستقیم و نوک مربع شکل، زیبا و شیک به نظر می رسد. هم چنین، انتخاب ناخن با فرم مربعی شکل، برای کسانی که دست های نازک و انگشتان بلند و باریک دارند، بسیار مناسب می باشد.

بنابراین، کسانی که ظاهری کوتاه و پرتحرک و در عین حال زیبا را دوست دارند، این سبک را انتخاب می کنند. در حالی که خانم هایی که ناخن بلندتری را ترجیح می دهند باید شکلی را انتخاب کنند که بیشتر تغییر حالت دهد.

انتخاب این سبک، تأثیر گسترده ای در زیباسازی دست ها خواهد داشت و از آنجایی که این فرم ناخن کمتر از سایر اشکال می شکند، برای خانم هایی که در نگهداری ناخن بی حوصله هستند، انتخابی ایده آل است.

و در آخر وقتی نوبت به انتخاب لاک ناخن برای ناخن های مربعی شکل می رسد، با انتخاب لاک روشن، پررنگ یا درخشان، چشمگیرتر ظاهر می شود.

مدل ناخن مربعی شکل برای ناخن های کوتاه مناسب می باشد.

4. انتخاب ناخن بیضی شکل

انتخاب این سبک ناخن، هم برای ناخن های کوتاه و هم برای انگشتان کوتاه ایده آل می باشد. شکل متوسط تا بلند آن که به یک نیم دایره ختم می شود، شبیه سبک های بادام است. بنابراین، در هنگام مانیکور دقت کنید تا آن را با سبک بادامی اشتباه نگیرید.

انتخاب این سبک به شما کمک می کند انگشتان پهن و کوتاه شما، باریک تر و بلندتر جلوه داده شوند. برای ایجاد یک شکل بیضی به ناخن های بلند احتیاج ندارید. اما، به کمی طول نیاز خواهید داشت. هنگامی که این شکل را ایجاد کردید، می توانید آن را با رنگ های پاستلی زنانه برای ظاهر شیک آماده کنید.

5. انتخاب ناخن بادامی شکل / پوینت

ناخن های بادامی شکل، دارای کناره های باریکی هستند که به سمت انتها، مخروطی می شوند و نوک آن ها گرد است. ناخن نوک تیز یک سبک محبوب برای طراحی های هنری اکریلیک و ناخن، به ویژه در اروپای شرقی و آسیا است. اگرچه، این فرم شیک روی ناخن های کوتاه جواب نمی دهد. اما، بر روی ناخن های بلند بسیار زیبا به نظر می رسد.

زیرا، استفاده از آن می تواند انگشتان پهن شما را باریک و بلند نشان دهد. بنابراین، استفاده از ناخن های بادام شکل برای باریک جلوه دادن انگشتان پهن ایده آل هستند.

انتخاب ناخن بادامی شکل / پوینت

اگر فکر می کنید، انتخاب این مدل برای شما مناسب است، در انتخاب لاک آن نیز دقت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم از لاک های خنثی و هم چنین طرح های جذاب و دخترانه استفاده کنید.

نحوه انتخاب مدل های مختلف ناخن

در مورد نحوه تصمیم گیری که کدام فرم ناخن برای شما مناسب است، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • ابتدا با اشکال مختلف ناخن از جمله مربع، گرد، بیضی، بادام و تابوت / بالرین آشنا شوید.
  • سپس، برای تعیین دقیق این که کدام سبک برای شما بهتر است، باید فرم انگشت، عرض بستر ناخن و طول ناخن را در نظر بگیرید. بنابراین:
  • اگر طول ناخن های خود را کوتاه نگه می دارید، یکی از مدل های گرد و یا مربع را انتخاب کنید.
  • هم چنین، اگر فرم انگشتان شما به طور طبیعی بلند و عرض بستر ناخن باریک می باشد، باید یک شکل مربع تیز را برای گسترش و تقویت ناخن انتخاب کنید.
  • اگر، ناخن هایی با عرض بستر متوسط و طول زیادی دارید، یکی از مدل های بیضی، بادام و تابوت را انتخاب کنید.
  • هم چنین، اگر انگشتان کوتاه و پهن دارید، برای بلند و باریک شدن انگشتانتان از مدل ناخن های تابوت، بادام و بیضی استفاده کنید.

سوالات متداول

1. با چه فرم ناخنی راحت تر می توان تایپ کرد؟

ناخن های مربع و گرد با طول کوتاه، ساده ترین شکل ناخن برای تایپ کردن است. زیرا، کمتر به کلیدهای دیگر برخورد می کنند و تراشه می خورند.

2. محبوب ترین شکل های ناخن کدامند؟

انتخاب مدل تابوت محبوب ترین سبک برای بیانیه دادن است. آن ها بلند و ظریف هستند و به لطف طول و شکل می توانند از بسیاری جهات تزئین شوند.
اما، اگر به دنبال گزینه ای با جزئیات کمتر هستید، انتخاب ناخن های بادامی نیز محبوب هستند. هم چنین، انتخاب آن کمی کاربردی تر است.

منبع: www.beautylish.com www.thetrendspotter.net .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.