آرایش ابرو, آرایش صورت

نحوه انجام لیفت ابرو و آنچه لازم است بدانید!

لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو ، که به عنوان لیفت پیشانی یا جوان سازی پیشانی نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. انجام عمل لیفت ابرو، به بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو، ظاهر پیشانی و اطراف چشم کمک می کند.

در صورت عدم تقارن ابرو یا پایین بودن ابرو، ممکن است انتخاب کنید که لیفت ابرو داشته باشید. لیفت ابرو ممکن است اعتماد به نفس شما را نیز افزایش دهد. لیفت ابرو در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود. هنگام لیفت ابرو ، معمولاً با کمک یک بیهوشی عمومی راحت خواهید بود – که شما را بیهوش می کند. جراحی لیفت ابرو به طور معمول حدود یک تا دو ساعت طول می کشد.

لیفت ابرو با بالا کشیدن ابرو ها و پیشانی

مراحل انجام لیفت ابرو

مرحله 1: بیهوشی

در طی مراحل جراحی شما را بیهوش می کنند تا راحت باشید. جراح شما آرام بخشی از طریق داروهای بی حسی، یا بیهوشی عمومی را به شما پیشنهاد می کند.

داروهای بیهوشی به دو دسته تقسیم بندی می شوند: داروهای بیهوشی عمومی باعث از دست دادن هوشیاری می شوند و برگشت پذیرند، اما داروهای بی حسی باعث از بین رفتن احساس در یک ناحیه از بدن می شوند، بدون اینکه فرد هوشیاری اش را از دست بدهد.

مرحله 2: برش

لیفت ابرو را می توان با تکنیک های مختلف انجام داد.

 1. در این روش از آندوسکوپ (یک لوله نازک که در انتهای آن دوربین قرار دارد) و ابزارهای مخصوصی که از طریق برش های کوچک ایجاد شده در داخل خط مو استفاده می شود، استفاده می کنند. این روش اجازه می دهد تا بافت و عضله زیر پوست تنظیم شود و منبع چین ها و شیارهای قابل مشاهده در پیشانی اصلاح شود.
 2. برخی دیگر از جراحان ترجیح می دهند، از طریق آنچه برش تاجی گفته می شود عمل برآمدگی ایجاد کنند. برش تاجی از گوش به گوش در بالای سر در داخل پوست دارای مو ایجاد می شود. سپس پوست پیشانی برداشته شده و هرگونه تنظیم عضله را می توان تحت تجسم مستقیم انجام داد. جای زخم حاصل از لیفت ابرو به روش تاجی به خوبی در داخل موها پنهان می شود.

برای خانم هایی که پیشانی بسیار بلندی دارند، ممکن است برشی در خط قدامی مو توصیه شود. به این ترتیب می توان ابرو را بدون تغییر در ارتفاع خط موی جلوی خود بلند کرد. جای زخم حاصل، هرچند که تا حدودی بیشتر دیده می شود، اما اغلب می تواند با موی چتری پنهان شود.

مرحله 3: بستن برش ها

برش های لیفت ابرو به طور معمول با موارد زیر بسته می شوند:

 1. بخیه های متحرک یا قابل جذب
 2. چسب های پوستی
 3. کلیپ های خاص

مرحله 4: نتایج را مشاهده کنید

با انجام استراحت نتایج در طی چند هفته با کاهش تورم و کبودی پوست، ظاهر جوان تر و پیشانی صاف دیده می شود.

سایر اقدامات زیبایی که ممکن است با لیفت ابرو انجام شود عبارتند از:

 1. جراحی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی)
 2. لیفت صورت
 3. تکنیک های سطح دهی مجدد پوست

دلایل انتخاب لیفت ابرو :

 1. بالا رفتن سن به طور معمول باعث پایین رفتن ابروها می شود. با از بین رفتن قابلیت انعطاف پذیری پوست و بافت ها، فاصله ابروها و مژه ها نیز کوتاه می شود.
 2. موقعیت پایین ابرو می تواند شما را خسته، عصبانی یا غمگین نشان دهد. لیفت ابرو می تواند ابروها را بالا آورده و ظاهری شاداب و دلپذیر را بازیابی کند.
 3. اگر ابرو کم یا افتاده ای دارید که به افتادگی پلک های فوقانی کمک می کند، ممکن است لیفت ابرو را در نظر بگیرید.
 4. خطوط چین و چروک را که به طور افقی در سراسر پیشانی ایجاد می شوند و همچنین خطوطی را که روی پل بینی و بین چشم ها ایجاد می شود.
 5. بهبود خطوط اخم، چین های عمودی ایجاد شده بین ابرو.

چطور برای جراحی آماده شویم؟

در ابتدا، با جراح پلاستیک در مورد لیفت ابرو صحبت خواهید کرد. در اولین بازدید شما، سابقه پزشکی شما بررسی می شود. آماده باشید تا به سوالات مربوط به شرایط پزشکی فعلی و گذشته پاسخ دهید. در مورد هر دارویی که مصرف می کنید یا اخیراً مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید صحبت کنید.

در صورت حساسیت به هر دارویی به پزشک خود اطلاع دهید. معاینه بدنی انجام دهید. برای تعیین گزینه های درمانی شما، پزشک قسمت های مختلف صورت شما را با چشمان باز و بسته بررسی و اندازه گیری می کند.

درباره انتظارات خود بحث کنید. توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت ابرو انجام دهید و بعد از اتمام عمل از نظر شکل ظاهری به چه چیزهایی امیدوارهستید. اطمینان حاصل کنید که فواید و خطرات آن را درک کرده اید.

عوارض لیفت ابرو

 • جای زخم: ممکن است زخم پس از بالا کشیدن ابرو قابل مشاهده باشد.
 • تغییر در احساس پوست: لیفت ابرو می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای پوست سر شود.
 • عدم تقارن در موقعیت ابروها: لیفت ابرو می تواند منجر به عدم تقارن شود، در نتیجه یک یا هر دو ابرو بسیار بالا به نظر می رسد. با این حال، عدم تقارن ممکن است در طول روند بهبودی یکنواخت باشد.
 • مشکلات مو: لیفت ابرو می تواند باعث افزایش خط مو یا ریزش مو در محل برش شود. اگر ریزش مو به خودی خود برطرف نشود، می توان با برداشتن جای زخم یا پیوند مو آن را درمان کرد.

مانند هر نوع عمل جراحی بزرگ، لیفت ابرو خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را دارد.

مراقبت های قبل از لیفت ابرو

سیگار نکشیدن: سیگار کشیدن جریان خون در پوست را کاهش می دهد و می تواند روند بهبودی را کم کند. اگر سیگار می کشید، پزشک توصیه می کند قبل از جراحی و در دوران نقاهت، سیگار را ترک کنید.

پرهیز از مصرف دارو: از مصرف برخی داروها خودداری کنید. به احتمال زیاد باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شود خودداری کنید.

لیفت ابرو در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

 • بعد از لیفت ابرو، ممکن است پیشانی شما به آرامی پیچیده شود، تا تورم به حداقل برسد.
 • ممکن است یک لوله کوچک در امتداد محل برش قرار داده شود تا خون یا مایعات اضافی تخلیه شود.
 • پزشک در مورد نحوه مراقبت از برش های شما دستورالعمل های خاصی را به شما می دهد.

استراحت: برنامه ریزی کنید که کسی بعد از ترک بیمارستان شما را به خانه برساند و حداقل برای اولین شب بهبودی در خانه با شما باشد.

در روزهای اول بعد از لیفت ابرو:

 1. با سر بالا استراحت کنید و طبق توصیه پزشک از داروهای ضد درد استفاده کنید.
  برای رفع تورم کمپرس سرد بزنید.
 2. از قرار دادن برش های خود در معرض فشار یا حرکت بیش از حد خودداری کنید.
 3. با بهبودی برش ها، ممکن است دچار خارش و بی حسی شوید که احتمالاً با گذشت زمان کاهش می یابد.
 4. اگر برش های شما به صورت باند پوشانده شده باشد، پزشک احتمالاً طی یک تا سه روز آن ها را بر می دارد. بخیه ها به طور معمول طی هفت تا 10 روز از زمان جراحی برداشته می شوند.
 5. برای فعالیت های روزمره، مانند شستن و خشک کردن موها و استحمام، از پزشک خود مشورت بخواهید.
 6. خطوط برش با گذشت زمان کمرنگ می شوند. برای پنهان کردن کبودی طولانی مدت می توانید از آرایش استفاده کنید.
 7. به خاطر داشته باشید که تورم ممکن است چندین هفته طول بکشد.

پس از جراحی، در صورت داشتن موارد زیر، بلافاصله با پزشک مراجعه کنید :

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • ضربان های قلب نامنظم

به خاطر داشته باشید که نتایج لیفت ابرو برای همیشه دوام نخواهد داشت. با افزایش سن ممکن است پوست صورت شما دوباره افتادگی کند. آسیب خورشید همچنین می تواند پوست شما را پیر کند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.