سلامت پوست, مراقبت از پوست

معرفی انواع بهترین پاک کننده های آرایش برای صورت

پاک کننده آرایش صورت

انوع مختلفی از پاک کننده آرایش برای صورت وجود دارد، اما مسئله مهم این است که بفهمید کدام یک برای پوست شما مناسب است؟

تمیز کردن پوست اولین و مهم ترین بخش در هر روتین مراقبت از پوست است. پاکسازی پوست خود یک فرآیند بسیار آسان و ساده است. اما انتخاب پاک کننده مناسب در اینجا مشکل است. ما با انتخاب های زیادی رو به رو هستیم، پیدا کردن پاک کننده ای که با روتین مراقبت از پوست شما هم خوانی داشته باشد ممکن است کمی سخت باشد.

اما برای جلوگیری از ایجاد جوش، تیرگی، خشکی، حساسیت و شکنندگی پوست، باید پاک کننده ای مناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. البته امتحان کردن همه ی پاک کننده های آرایش صورت ممکن است انرژی، وقت و پول شما را هدر بدهد. پس ما تصمیم گرفته ایم 12 نوع پاک کننده آرایش به شما معرفی کنیم که در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.

انتخاب بهترین پاک کننده آرایش برای صورت

بهترین پاک کننده آرایش برای صورت

اول از همه بگویم، چیزی به عنوان پاک کننده همه کاره وجود ندارد. پاک کننده های مختلف، نیازهای مختلف هر پوست را برآورده می کنند. بنابراین بهتر است، ابتدا نوع پوست خود را بشناسید و سپس به دنبال یافتن بهترین پاک کننده برای نوع پوست خود باشید. دانستن نوع پوست به شما کمک می کند تا در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید. در کنار آن از پوست خود نیز به بهترین نحو مراقبت کنید.

البته نکته مهمی که وجود دارد این است، همه پاک کننده های پوست صورت باید ملایم بوده و بدون خشک کردن پوست، آرایش را به طور کامل از پوست شما پاک کنند. همچنین به ترکیبات موجود در پاک کننده ها نیز توجه کنید. اگر به هر یک از مواد موجود در محصول حساسیت دارید، بهتر است از آن پاک کننده استفاده نکنید.

نکته: به طور کلی از پاک کننده هایی که در ترکیبات خود الکل و پارابن دارد دوری کنید. الکل به مرور زمان می تواند پوست شما را حساس و شکننده کند و پارابن با بستن منافذ پوست به بروز جوش های زیر پوستی کمک می کند.

پاک کننده ها نباید بعد از شستشو به پوست شما احساس چربی یا چسبندگی بدهند. باید تمام ذرات خاک، باکتری ها و ناخالصی ها را پاک کنند. به علاوه، پاک کننده های آرایش بهتر است فاقد عطر و پارابن باشند، زیرا این مواد شیمیایی می توانند ناخواسته پوست صورت را تحریک کرده و باعث تحریک جوش های زیر پوستی و حتی سرطان پوست شوند.

انواع پاک کننده های آرایش صورت

در اینجا نگاهی سریع به انواع پاک کننده ها، کاربرد هر کدام از آن ها و این که برای چه نوع پوستی مناسب هستند می اندازیم. برخی از پاک کننده ها علاوه بر پاک کردن آرایش، مزیت های دیگری نیز دارند. در اینجا 12 نوع پاک کننده معرفی شده است تا به شما کمک کند بهترین پاک کننده آرایش برای نوع پوست خود را انتخاب کنید.

انواع پاک کننده های آرایش صورت

پاک کننده های ژلی

پاک کننده های ژلی با غلظت بالا و بافت شفاف و ژله ای، اغلب نیاز به شستشو دارند. آن ها فقط با یک بار شستشو، منافذ باز، چربی اضافی و باکتری های سطح پوست را تمیز می کنند. همچنین آن ها بسیار مرطوب کننده بوده و حاوی مواد آبرسان هستند.
پاک کننده های ژلی به پوست، احساس رطوبت و شادابی می بخشد. پاک کننده های ژلی جزو بهترین پاک کننده های آرایش صورت هستند. اما به خاطر داشته باشید برای تاثیر بیشتر این نوع پاک کننده، بهتر است با راهکار های شستشوی صورت نیز آشنا باشید.

چند نمونه از پاک کننده های ژلی موجود در فروشگاه اینترنتی زیپلین

پاک کننده کرمی یا لوسیون پاک کننده

پاک کننده های کرمی دارای بافت بسیار غلیظ و دارای خواص مرطوب کنندگی هستند. برخلاف ظاهر شان چربی زیادی تولید نمی کنند. همچنین چربی های طبیعی پوست را از بین نمی برند، بنابراین پوست شما را خشک و کم آب نمی کنند. با این حال، آن ها بافت کرمی دارند که ممکن است باعث بسته شدن منافذ پوست شود.
شما پس از استفاده از آن ها باید پوست خود را با شوینده مناسب پوست خود بشویید. آن ها پاک کننده های آرایش بسیار خوبی هستند و می توانند چربی اضافی صورت شما را از بین ببرند.

انواع لوسیون و کرم پاک کننده آرایش

پاک کننده های فومی

پاک کننده های فومی به صورت کرم یا ژل به همراه آب تولید می شوند که قبل از استفاده باید آن را تکان دهید تا مخلوط شده و فوم ایجاد شود. فوم برای پاکسازی منافذ، از بین بردن آلودگی و همچنین پاک کردن آرایش بسیار مفید و کاربردی است.
در برخی محصولات فومی، ماده اصلی که باعث ایجاد کف می شود، سدیم لوریل سولفات (SLS) است.
این ماده ممکن است باعث خشک شدن پوست شود و می تواند حساسیت و سوزش پوست را افزایش دهد. البته که محصولات پوستی هر روز در حال تغییرات مفید بوده و مواد مضر در حال حذف شدن از محصولات است. اما اگر پوست حساس تری دارید، باید در انتخاب آن دقت بیشتری داشته باشید.

انواع پاک کننده های فومی صورت

پاک کننده خاک رس

پاک کننده های خاک رس، حاوی خاک رس هستند. این پاک کننده ها دارای بافت مات بوده و مانند ماسک های خاک رس بیشتر به خواص سم زدایی شان معروف اند. آن ها می توانند آلودگی های سطحی را از بین برده و چربی اضافی و ناخالصی ها را از منافذ شما خارج کنند.
اما گاهی جذب روغن اضافی که ممکن است باعث آکنه شود، می شوند. در آن صورت به دلیل خشن بودن بافت این پاک کننده، نمی توانید از آن برای پوست آکنه دار استفاده کنید. برخی از انواع این پاک کننده ها در کنار خاک رس، حاوی مواد دیگری مانند کربن نیز هستند که خواص آن را چندین برابر می کند.

بهترین پاک کننده خاک رس

پاک کننده های پودری

آن ها به شکل پودر هستند و هنگام تماس با آب کمی کرمی یا کف دار می شوند. شما می توانید غلظت پاک کننده را با میزان آبی که با آن مخلوط می کنید کنترل کنید. هنگام تمیز کردن، خاصیت لایه برداری کمی نیز دارند. تمرکز این نوع پاک کننده، پاک کردن آرایش و همچنین پاکسازی عمیق صورت است.
اما به دلیل ملایم بودن بافت پودر ها این لایه بردار برای پوست های حساس نیز مناسب است. مشکل عمده این پاک کننده این است که از تولید آن استقبال زیادی نشده و تنها چند برند خارجی انگشت شمار از این پودر تولید می کنند.

پاک کننده آرایش صورت پودری

پاک کننده میسلار واتر یا آب میسلار

این محلول های پاک کننده آرایش سبک ترین پاک کننده های صورت هستند و ظاهری شبیه به آب معمولی دارند. آن ها چربی دوست بوده و مولکول های کوچک روغن و همچنین گرد و غبار را در خود حل می کنند. میسلار واتر ها معمولاً با پد پنبه ای استفاده می شود و نیازی به آبکشی ندارد. آنها یک محصول چند منظوره هستند که آرایش را پاک کرده و پوست شما را تمیز و براق می کند.

بهترین میسلار واتر های پاک کننده آرایش

صابون و پن پاک کننده آرایش صورت

صابون های بدن حاوی مواد خشن زیادی هستند که می توانند بر پوست صورت تأثیر منفی بگذارند. اما صابون و پن های صورت حاوی مواد مرطوب کننده، پوست را تغذیه کرده و pH صورت را متعادل می کند. بنابراین، اگر پوست شما در معرض کم آبی، حساسیت و التهاب نیست، برای انتخاب پاک کننده آرایش خود به سراغ صابون های صورت بروید.

انواع پن ها و صابون های پاک کننده آرایش صورت

پاک کننده های بدون شستشو

پاک کننده های بدون شستشو در انواع مختلفی مانند فوم، کرم و لوسیون وجود دارند. از نوع کرمی این پاک کننده ها به عنوان شیر پاک کن یاد می شود و اکثر آن ها فاقد صابون هستند. باید بدانید که فرمول های حاوی صابون بسیار خشن اند و پوست را خشک می کند.
اما این پاک کننده های بدون آبکشی، برای پاک کردن آرایش و شادابی سریع پوست عالی هستند. علاوه بر این، آن ها نه تنها به پوست شما انرژی بیشتری می دهند، بلکه در زمان مراقبت از پوست شما نیز صرفه جویی می کنند.

پاک کننده های بدون نیاز به شستشوی کرمی

دستمال های پاک کننده آرایش صورت

دستمال های پاک کننده آرایش، راحت ترین پاک کننده های آرایش صورت هستند، اما نمی توانند تمام آلودگی ها را از سطح پوست شما پاک کنند. آن ها فقط می توانند آرایش شما را به راحتی پاک کنند و برای روزهایی که مسافرت هستید و یا عجیب تنبل و بی حوصله هستید، مناسب اند.
اما اگر صحبت از تمیز کردن گرد و غبار یا چربی اضافی باشد، توانایی پاک کنندگی کمی دارند. آن ها برای از بین بردن آرایش مناسب هستند، اما مطمئناً پس از آن به شستشوی صورت نیاز دارند.

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش

آرایش پاک کن های دو فاز

پاک کننده‌های دوفازی متشکل از دو فاز اند که یک فاز روغنی و یک فاز به صورت آب می باشند. از آن‌ جایی‌ که برخی محصولات آرایش چشم مانند ریمل، خط چشم های مایع، رژ لب و … حاوی چربی زیادی اند، فاز روغنی پاک کننده‌ های دو فاز، می تواند چربی‌ های غلیظ لوازم آرایشی را در خود حل می کند.
پاک کننده‌ های دو فازی به دلیل وجود فاز روغنی، قدرت پاک کردن آرایش‌ های ضد آب را نیز دارند. برخی معتقدند که این نوع از پاک کننده ها نیز نیازی به آبکشی ندارند، زیرا حاوی مواد رطوبت رسان به پوست اند و روغن موجود در آن رطوبت رسان به پوست است. اما نظر ما همچنان بر آن است شما همیشه پس از استفاده از پاک کننده های آرایش، صورت خود را بشویید.

روغن پاک کننده

روغن های پاک کننده برای پوست ملایم بوده و در پاک کردن آرایش بسیار مؤثر هستند. برخی از آن ها حتی آرایش های ضد آب را نیز پاک می کنند. آن ها پوست را خشک نمی کنند بلکه آن را تغذیه می کنند. البته برای پاکسازی عمیق چندان مناسب نیستند، بلکه به عنوان پیش پاک کننده عمل می کنند. بنابراین، پس از استفاده از روغن پاک کننده، حتماً از یکی از پاک کننده ها و شوینده های معمولی که در بالا معرفی شد استفاده می کنید.

این پاک کننده ها برای پوست چرب توصیه نمی شوند.

پاک کننده های آریش روغنی صورت

بالم پاک کننده آرایش

بالم های پاک کننده آرایش صورت، خواص مشابهی با روغن های تمیز کننده دارند. بالم ها جامدتر بوده، دارای بافتی غلیظ و کرمی هستند که روی پوست بافت چرب تری دارند. آن ها برای پاک کردن آرایش عالی هستند، زیرا می توانند همه نوع آرایشی را در خود حل کنند و پوست را با مواد مغذی شاداب کنند. اما باید به خاطر داشته باشید پس از استفاده از آن ها باید پوست را به خوبی بشویید. این قسمت ماجرا برای افراد بی حوصله کمی سخت به نظر می رسد.

این پاک کننده ها نیز برای پوست چرب توصیه نمی شوند.

بالم پاک کننده آرایش صورت

منبع:

beautyinsider.my

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.