سلامت پوست, مراقبت از پوست

خواص شگفت انگیز آب درمانی برای داشتن پوستی درخشان

آب درمانی

در این مقاله می خواهیم خواص شگفت انگیز آب درمانی برای پوست را به شما بگوییم.
60 – 70 درصد از بدن ما را آب تشکیل می دهد. سازمان بهداشت جهانی (WHO)، دسترسی منظم به آب آشامیدنی سالم را به عنوان حق بشر تأیید کرده است.

آیا می خواهید راز داشتن پوستی درخشان و چهره سالم را بدانید؟ مطمئنا بارها این جمله را شنیده اید اما این حقیقت است که آب می تواند راه حل نهایی شما برای درمان بسیاری از مسائل پوستی از جمله لکه های تیره، آکنه، تیرگی و غیره باشد. بیایید بررسی کنیم که چگونه آب می تواند نهایت زیبایی را به شما بدهد.

آب درمانی برای داشتن پوستی درخشان

اگر متخصص پوست شما هر بار که برای مشکلات پوستی به او مراجعه می کنید، جمله « شما به اندازه کافی آب نمی نوشید» را به شما می گوید، احتمالاً باید این توصیه را جدی بگیرید.

آب درمانی برای داشتن پوستی درخشان

75٪ از بدن شما را آب تشکیل می دهد. هرگونه کاهش آب بر اندام های بدن شما تأثیر می گذارد، از جمله پوست که بزرگترین اندام بدن است.

اگر پوست شما آب کافی دریافت نکند، خشک و پوسته پوسته می شود. پوست خشک بیشتر مستعد لک و چروک است. از آن جا که هر روز به شکل عرق و ادرار آب بدن را از دست می دهید، برای حفظ سطح آبرسانی به پوست خود، باید این ضرر را دوباره جبران کنید.

چه کسانی به آب درمانی پوست نیاز دارند؟

همان طور که می دانید، زیاده روی در مصرف هر چیزی برای بدن سَم است. حالا سوال این است که چه کسی به آب درمانی نیاز دارد؟ یا چه کسی می تواند تحت آب درمانی قرار گیرد؟

چه کسانی به آب درمانی پوست نیاز دارند؟

به طور کلی، افرادی که پوست کم آب دارند، نیاز به آب درمانی دارند. ممکن است پوست شما احساس خشکی کند و فکر کنید که به آب احتیاج دارد، اما ممکن است این طور نباشد.
بنابراین، بهتر است بررسی کنید آیا واجد شرایط آب درمانی هستید یا خیر و برای انجام این کار، شما باید تفاوت بین پوست خشک و پوست کم آب را بدانید.

پوست خشک

 به دلیل تولید ناکافی چربی های طبیعی (یا سبوم) که ارثی است ایجاد می شود. همچنین پوست شما ممکن است به دلیل کم کاری غده تیروئید یا عدم تعادل در هورمون ها خشک شود.

اگر پوستی خشک دارید، می توانید با استفاده از روغن و کرم های مرطوب کننده، به رفع خشکی پوست خود کمک کنید.

پوست کم آب

عمدتا توسط عوامل خارجی مانند مصرف آب کمتر، رژیم غذایی ناسالم، تغییرات آب و هوا و مصرف بیش از حد کافئین ایجاد می شود. تمام این عوامل محتوای آب موجود در پوست را تخلیه می کنند.

به عبارت دیگر، پوست کم آب، فاقد آب است و توسط کمبود آب در پوست تعریف می شود. درواقع پوست کم آب بیشتر یک شرایط پوستی است و یک نوع پوست محسوب نمی شود.
خوشبختانه، این یک مرحله موقتی است و با افزایش مصرف آب و ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی برای جلوگیری از اتلاف بیش از حد آب، قابل درمان است.

اگر علائم زیر را دارید پوست شما کم آب است:

 • خارش پوست: درجه حرارت شدید می تواند رطوبت پوست شما را از بین ببرد و باعث خارش و خشک شدن سطح خارجی آن شود. حتی اگر روی سطح پوست خود چربی مشاهده کنید، با پوستی خشک و پوسته پوسته روبرو خواهید شد.
 • حساسیت بیش از حد پوست: وقتی سد رطوبت بر هم خورد، پوست شما قادر به محافظت در برابر عوامل تحریک کننده خارجی مانند آلاینده ها و باکتری ها نیست. این ممکن است علائم شما را بدتر کرده و باعث تحریک، خارش و التهاب بیشتر شود.
 • پوستی کدر و کسل کننده: پوست کم آب حتی قادر به انجام عملکردهای اساسی مانند تجدید سلول نیست. به عبارت دیگر، با سطح آبرسانی کم، پوست شما نمی تواند سلول های قدیمی را از بین برده و سلول های جدید را بازسازی کند.
  سلول های مرده به طور مداوم روی سطح پوست جمع می شوند و باعث می شوند پوست شما کدر به نظر برسد.
 • چین و چروک و خطوط ریز: پوست گونه خود را به آرامی نیشگون بگیرید. اگر خطوط ظریف (شبکه ای کوچک از خطوط) را ببینید، پوست بدن شما کم آب شده است.

آب درمانی تنها راه اصلاح پوست کم آب و شفافیت و زیبایی آن است. فواید زیبایی، آب درمانی برای پوست بسیار زیاد است. بیایید آن ها را بررسی کنیم.

خواص و مزایای آب درمانی برای پوست

خواص و مزایای آب درمانی برای پوست

1. ضخامت و تراکم پوست شما را بهبود می بخشد

پوست شما حدود 30٪ از کل آب بدن را شامل می شود و حفظ این درصد برای ارتجاع و سفت نگه داشتن پوست و جلوگیری از، از دست دادن رطوبت به دلیل عوامل محیطی بسیار حیاتی است.

اگر میزان مصرف آب کم باشد، پوست شما نمی تواند از هدر رفتن بیش از حد آب جلوگیری کند و انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. مصرف آب کافی باعث حفظ تراکم و ضخامت پوست شده و مانع از دست دادن رطوبت می شود که درنتیجه باعث سالم ماندن پوست می شود.

2. به دفع سموم از بدن کمک می کند

کلیه های شما برای دفع سموم از بدن به آب نیاز دارند. کلیه ها مواد سَمی موجود در جریان خون شما را فیلتر می کنند تا اندام های شما، خون خالص و اکسیژنه دریافت کنند.
پوست شما مواد مغذی و اکسیژن ضروری را از طریق خون دریافت می کند و تا زمانی که خون شما شفاف نباشد، پوست شما درخشان نخواهد شد.

3. عملکردهای طبیعی پوست شما را بهبود می بخشد

از جلوگیری از اتلاف آب و از بین بردن سموم گرفته تا سنتز ویتامین D و محافظت از بدن در برابر آفتاب – پوست شما هر روز عملکردهای مختلفی را انجام می دهد. مصرف روزانه مقادیر کافی آب به عملکرد موثر پوست شما کمک می کند.

یک مطالعه اثر آب آشامیدنی را بر روی سطح هیدراتاسیون پوست انسان و سایر عملکردها ارزیابی کرد.

افراد هر روز به مدت یک ماه حدود 2 لیتر آب می نوشیدند. نتایج نشان داد که نوشیدن آب نه تنها به حفظ و بهبود فیزیولوژی طبیعی پوست کمک می کند، بلکه باعث افزایش سطح آبرسانی سطحی و عمقی پوست می شود.
کاملاً مشهود است که مصرف آب نقش مهمی در سالم نگه داشتن پوست شما دارد.

روش آب درمانی ژاپنی برای داشتن پوست سالم

ژاپنی ها بخاطر داشتن پوست شگفت انگیز صاف و درخشان خود به آب درمانی باور زیادی دارند. در اینجا مراحل مربوط به آب درمانی ژاپنی را برای داشتن پوست شفاف بررسی می کنیم:

آب درمانی ژاپنی برای داشتن پوست سالم

مرحله 1

 1. صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن حداقل 4 تا 6 لیوان آب بنوشید.
 2. هر لیوان باید 160 تا 200 میلی لیتر آب در خود نگه دارد.
 3. این کار را با معده خالی انجام دهید. آب باید در دمای اتاق یا ولرم باشد.

توجه: می توانید یک لیمو را درون آن فشار دهید.

مرحله 2

 1. بعد از نوشیدن آب دندان های خود را مسواک بزنید.
 2. تا 45 دقیقه چیزی نخورید.
 3. بعد از آن کارهای روزمره خود را ادامه دهید.
 4. در طول 45 دقیقه، می توانید فعالیت های بدنی سبک مانند آهسته دویدن یا یوگا انجام دهید.

مرحله 3

 • بین هر وعده غذایی که در طول روز دارید 2 ساعت فاصله بیندازید.
 • و در طی این 2 ساعت از نوشیدن و خوردن هر چیزی پرهیز کنید.
 • به عنوان مثال، پس از 15 دقیقه صرف صبحانه، ناهار، میان وعده های عصرانه و شام، تا 2 ساعت آینده چیزی نخورید و ننوشید.

مرحله 4

اگر نمی توانید یک بار 4 تا 6 لیوان آب بنوشید، بین هر لیوان آب برای چند دقیقه استراحت کنید. قبل از اینکه به فکر شروع آب درمانی باشید باید چند نکته را به خاطر بسپارید. در ادامه به این نکات می پردازیم.

مواردی که باید قبل از شروع درمان با آب (یا در طول درمان) در نظر بگیرید!

نکات آب درمانی
 • اگر سالخورده هستید یا مشکل سلامتی دارید اما همچنان می خواهید این روش درمانی را ادامه دهید، هر روز با یک لیوان آب شروع کنید و سپس به تدریج مقدار آن را افزایش دهید.
 • در زمانی که این روش درمانی را طی می کنید، از مصرف کافئین و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • آب زیادی ننوشید. مصرف بیش از حد آب می تواند باعث مسمومیت با آب شود که کشنده است.
 • همیشه قبل از شروع هر روش درمانی جایگزین با پزشک مشورت کنید. میزان آب مورد نیاز روزانه در افراد مختلف متفاوت است. این به سطح تناسب اندام، شرایط آب و هوایی، سن و وزن شما بستگی دارد.

سخن آخر

آب نه تنها منبع حیات در این کره خاکی است، بلکه برای حفظ کیفیت زندگی شما نیز به همان اندازه مهم است.
دیگر منتظر نمانید و اولین قدم را به سمت داشتن پوست درخشان و بدن سالم بردارید. همین امروز آب درمانی را شروع کنید و اگر قبلاً این روش درمانی را امتحان کرده اید، تجربه خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.😊🌹

منبع: stylecraze

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید