سلامت پوست, مراقبت از پوست

تونر صورت چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

تونر صورت

تونر صورت یک مایع جذب کننده است که به از بین بردن آلودگی اضافی، آثار باقیمانده از کرم و آرایش قبلی، اصلاح و متعادل سازی PH پوست کمک می کند تا pH ایده آل کمی اسیدی در حدود 5.5 باشد.

(پاک کننده ها اغلب pH پوست را بیش از حد اسیدی می کند، بنابراین تونر به کاهش آن کمک می کند). به عبارت دیگر یک تونر صورت کاملاً پوست را تمیز کرده و به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. کمک به تمیز کردن و بسته شدن منافذ و متعادل کردن pH، به ویژه برای پوست مستعد آکنه مفید است.

نحوه انتخاب یک تونر متناسب با نوع پوست شما

اول از همه استفاده از تونر صورت بدون الکل بسیار مهم است. مواد دیگر باید بر اساس نوع پوست شما انتخاب شوند.

  1. برای پوست های مستعد آکنه یک تونر بدون الکل با آلفا هیدروکسی اسید (AHA) انتخاب کنید. با این کار پوست شما بدون پوسته پوسته شدن تمیز و درخشان می شود. یک سوزن سوزن شدن بسیار کم برای چند ثانیه به شما اطلاع می دهد که سطح PH مناسبی دارد که کمی اسیدی است. این فرم اسید بر خلاف مواد تحریک کننده مانند رتینوئید ها، حتی برای پوست های حساس نیز مناسب است.
  2. سالیسیلیک اسید اغلب در تونر صورت برای پوست مستعد آکنه توصیه می شود. با این حال این ماده تشکیل دهنده می تواند خشن و تحریک کننده باشد، به ویژه برای پوست های حساس.
  3. سایر ترکیبات برای پوست طبیعی تا ترکیبی ممکن است شامل کوآنزیم Q10، اسید هیالورونیک، گلیسیرین و ویتامین C باشد.
  4. اگرچه روغن های اساسی و عصاره های گیاهی برای کمک به آن ها احساس “طبیعی” و “خوبی برای شما” فراهم کرده اند، اما این مواد ممکن است باعث تحریکات پوستی شوند، بنابراین بهتر است از این موارد اجتناب کنید.
نحوه استفاده از تونر صورت

نحوه استفاده از تونر صورت

  1. ابتدا با تمیز کردن صورت خود با یک پاک کننده ملایم برای پوست های حساس متناسب با نوع پوست خود شروع کنید.
  2. یک پنبه را با تونر بدون الکل مرطوب کنید و آن را روی صورت خود بمالید.
  3. اجازه دهید خشک شود. اگر پوست ترکیبی یا چرب دارید، می توانید از تونر بدون الکل در روز و شب استفاده کنید.
  4. برای خشکی پوست بهتر است فقط یک بار در روز و در شب استفاده شود.

نکات مهم

اگر پوست حساسی دارید آنچه به عنوان پاک کننده و تقویت کننده استفاده می کنید می تواند تأثیر عمده ای بر پوست شما بگذارد. بیماری های حساسیت پوستی به متخصصان پوست گزارش می شود، میلیون ها نفر از واکنش های مختلف با محصولات مورد استفاده خود شکایت می کنند.

یافتن یک پاک کننده ملایم بدون صابون و تونر بدون الکل برای پوست های حساس بسیار مهم است که مواد مغذی حیاتی و روغن های طبیعی پوست را از بین نمی برد. نوع پوست شما باید تعیین کند که از کدام پاک کننده استفاده کنید. تونر ها برای پوست های حساس همیشه باید فاقد الکل باشند.

برای شستشو هرگز از آب خیلی گرم یا خیلی سرد استفاده نکنید. دمای ولرم به پوست احساس راحتی بیشتری می دهد و ترجیح داده می شود. دمای زیاد آب ممکن است باعث شکستگی مویرگ ها شود. همیشه پوست خود را با یک پارچه نرم خشک کنید و مالش ندهید اما به آرامی بمالید تا خشک شود.

Gerelateerde berichten

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.