سلامت پوست, مراقبت از پوست

خواص شگفت انگیز آلوئه ورا بر سلامت پوست‎

خواص آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا که احتمالاً آن را می شناسید از نسل Barbadensis Miller است که دارای برگ های ضخیم است و از خواص شگفت انگیزی برخوردار می باشد.

این گونه دارای یک برگ بیرونی محکم و لاتکس آلوئه ورا در برگ داخلی است. لاتکس آلوئه یک ژل چسبنده است و بخشی از گیاه است که برای استفاده موضعی بهترین عملکرد را دارد. با کمال تعجب این ژل بیش از 90٪ از آب تشکیل شده است.

استفاده از آلوئه ورا در مراقبت از پوست به صورت ارگانیک به هزاران سال پیش بر می گردد.

ملکه های مصری مانند کلئوپاترا و نفرتیتی معتقد بودند که استحمام در گیاه جاودانگی زیبایی آن ها را تقویت و طولانی می کند.

گیاه آلوئه ورا

اسکندر بزرگ از آلوئه ورا به عنوان یک راه حل درمانی برای سربازان زخمی شده در میدان نبرد استفاده کرد.

در طب مدرن اولیه از آن برای تسکین پوست بیمارانی که توسط دستگاه های اشعه ایکس سوخته اند، استفاده می شود.

اکنون ممکن است آلوئه ورا را در مواد به کار برده شده در بسیاری از لوازم آرایشی خود پیدا کنید.

در حقیقت بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات آرایشی آلوئه ورا را به عنوان اولین ماده اصلی به عنوان یک جایگزین بسیار مفید برای آب ذکر می کنند.

خواص آلوئه ورا

امروزه آلوئه ورا در محصولات مراقبت از پوست ارگانیک، به عنوان پایه برای هیدراتاسیون و به عنوان یک ضد التهاب قوی استفاده می شود.

فواید آن نیز به دلیل ترکیبی از طیف وسیعی از مواد خوب شامل ویتامین های A و B، اسید فولیک، آنزیم ها، پروتئین ها، اسید های آمینه، اسیدهای چرب خوب و تری گلیسیرید ها است.

موارد استفاده از آلوئه ورا

درمان مشکلات پوستی با آلوئه ورا
  1. ژل آلوئه ورا یک درمان طبیعی پوست برای تحریکات جزئی پوستی، سایش، سوختگی، زخم و سایر مشکلات پوستی است. آنتراكوینون های موجود در ژل این گیاه كه مستقیماً روی زخم قرار می گیرند دارای خاصیت بی حس کنندگی هستند، در حالی كه این ماده با خاصیت دارویی با باكتری ها مقابله می كنند، به رقیق سازی مویرگ ها و افزایش جریان خون كمك می كنند.
  2. برای صدمات ورزشی ژل آلوئه ورا می تواند به طور مستقیم بر روی تورم پوست و ماهیچه ها اعمال شود. خواص ضد التهابی طبیعی به کاهش تورم کمک خواهد کرد.
  3. آفتاب سوختگی خفیف، متوسط ​​و شدید همچنین با اعمال مستقیم ژل آلوئه ورا بر روی پوست قابل کاهش است. این خاصیت بی حس کننده برخی از درد ها را تسکین می دهد، در حالی که این ژل پوست های آسیب دیده را بهبود می بخشد و سلول های جدید پوست را برای رشد ترغیب می کند.
  4. به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد، با ارتقاء رشد سلول های جدید پوست، ظاهر پوست پیر یا آسیب دیده را بهبود می بخشد. به عنوان یک ماده متعادل کننده کننده pH طبیعی، ظاهری نرم تر به پوست می بخشد و پوست مرده را از بین می برد تا منافذ آن از بین نرود.
  5. هنگامی که ژل آلوئه ورا طبیعی روی سطح پوست خشک شد، مانع محافظتی را برای محافظت از رطوبت فراهم می کند. اثر خنک کننده باعث کاهش التهاب آکنه و کمک به بهبود و رفع قرمزی و تسکین دهنده پوست خشک یا خشن می شود.
  6. یک ماده رایج در پاک کننده های آرایشی است، زیرا به از بین بردن مواد آرایشی با ماندگاری بالا و بدون تحریک پوست کمک می کند.
  7. ژل آلوئه ورا تقریباً چهار برابر سریع تر از آب جذب می شود و قادر به رسیدن به برخی از عمیق ترین بافت های بدن است. این امر باعث می شود مواد مغذی مورد نیاز را مستقیماً به پوست شما منتقل کند.
  8. وقتی به صورت مکمل مصرف می شود، آلوئه ورا می تواند به بدن در مقابله با تغییراتی مانند استرس کمک کند و به تعادل رژیم های غذایی بیش از حد اسیدی کمک می کند. همچنین با جذب سموم در دستگاه گوارش می تواند دارای خاصیت سم زدایی باشد.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.