آرایش مو, مراقبت از مو

ریباندینگ مو چیست و چگونه انجام می شود؟ هرآنچه که لازم است بدانید!

ریباندینگ مو

ریباندینگ مو یکی از دیگر روش های صاف کردن موهای وز یا فر است. ریباندینگ (Rebonding) مو یکی از راه های داشتن موهایی صاف و ابریشمی است. امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و بانوان را برای داشتن موهای صاف دائمی، وسوسه کرده است.

ریباندینگ مو چطور انجام می شود؟

این روش که اخیرا پا به میدان گذاشته است با استفاده از مواد شیمیایی، موهای شما را از حالت وزی (یا اگر موهای فر دارید و دوستش ندارید) خارج می کند و تجربه موهایی لخت و صاف (اصطلاحا شلاقی) برای شما به ارمغان می آورد.

نحوه انجام ریباندینگ مو

مرحله اول برای ریباندینگ مو:

آرایشگر از یک نرم کننده یا شامپو ملایم برای تمیز کردن مجدد پوست سر و موی شما استفاده می کند.

مرحله دوم

بهتر است موها در حالت طبیعی و بدون استفاده از سشوار خشک شود. اما اگر خودتان و آرایشگر با انجام این کار مشکلی ندارید، استفاده از سشوار برای خشک کردن موها هم امکان پذیر است.

مرحله سوم

مثل رنگ کردن که موهایتان را به چند دسته تقسیم می کنند تا بهتر بتوانند تمام قسمت های موی شما را رنگ کنند، در ریباندینگ مو هم، مو ها را بعد از خشک کردن تقسیم بندی می کنند.

مرحله چهارم

با استفاده از ابزاری که اطمینان می دهد تمام تارهای موجود در دسته های مو، قابلیت قرار گرفتن در برابر مواد را دارند، موهایتان را آماده می کنند.

مرحله پنجم

بعد از مالیدن مواد مخصوص ریباندینگ به مو ها (البته بسته به جنس موهایتان) مواد از 30 دقیقه یا بیشتر باید روی سر بماند.

مراحل ریباندینگ مو
مراحل ریباندینگ مو

مرحله ششم

موهای شما باید در معرض گرما قرار بگیرد.

مرحله هفتم

موهایتان را آبکشی خواهند کرد.

مرحله هشتم

سپس موهایتان را کراتینه می کنند.

مرحله نهم

برای تثبیت پیونده های تازه شکل گرفته در مو، یک ماده خنثی کننده به کل موها مالیده می شود. تقریبا نیم ساعت روی مو خواهد بود و مجددا آب کشی می شود.

و در مرحله آخر:

بعد از این که مجددا موهایتان را خشک کردند، سرم تقویت مو استفاده خواهد شد.


فواید ریباندینگ مو چیست؟

موهایی زیباتر خواهید داشت

موهای لخت بین خانم ها و آقایان محبوبیت بیشتری دارد و با استفاده از این روش می توانید به جذابیت و زیبایی خود بیش از پیش، اضافه کنید.

از موهای وز دیگر خبری نیست

دیگر خبری از موهای وز و در هوا رها شده نیست. به راحتی در زیر روسری یا شال می توانید موهای خود را حالت دهید و موهایی کاملا یک دست و نرم داشته باشید.

ریباندینگ مو و تاثیر آن بر زیبایی موها
ریباندینگ مو و تاثیر آن بر زیبایی وموها

از شر روش های موقت خلاص می شوید!

برخی روش های دیگر برای صاف و یک دست کردن مو وجود دارد. اما بسیاری از آن ها هرچند وقت یک بار (اغلب فواصل زمانی کوتاه) نیاز به تجدید دارند و می توانند مبالغ زیادی را روی دست شما بگذارند.
اما این روش (ریباندینگ مو) از ماندگاری با مدت زمان بسیار طولانی تری انجام می شود و دیگر نیاز به تجدید های مکرر آن نیست.

موهایتان حالت خود را حفظ خواهد کرد

با خیال راحت تری نسبت به روش های دیگر می توانید به استخر یا … بروید. چرا که روش ریباندینگ مو، موها را در مدت زمان خیلی بیشتری در همان حالت حفظ می کند.


عوارض استفاده از ریباندینگ مو

موهایتان سست خواهد شد

اگر موهایی با جنس قوی و ضخیم دارید و می خواهید از روش ریباندینگ مو استفاده کنید، حواستان باشد. چرا که این روش در کنار مزایای خود، این عیب را هم دارد که موهایتان بعد از مدتی در لخت ترین حالت ممکن خواهد بود. پس اگر عادت به، در رفتن های مکرر مو از زیر کلیپس یا پنس یا پشت گوش و … ندارید از همین حالا خودتان را آماده کنید.

عوارضی که در پوست سر وارد می کند

قاعدتا مثل هر ماده شیمیایی دیگری، مثل رنگ مو ها یا دکلره که از آن ها بر روی موهای خود استفاده می کنیم و می توانند پوست سرمان را دچار مشکلات ریز و درشتی کنند، ریباندینگ مو هم خالی از لطف نیست!
مواد در این روش هم شیمیایی هستند و ممکن است در اثر حساسیت یا استفاده نادرست و خارج از مقدار مناسب، پوست سر شما را خشک یا دچار حساسیت کند.

عوارض ریباندینگ مو در پوست سر
تاثیر منفی ریباندینگ مو در پوست سر

نسبتا گران است!

در قسمت فرایند انجام ریباند مو، دیدید که چندین بار مو های شما را کراتینه یا سرم مو می زنند. موادی که برای یک ریباندینگ موی خوب لازم است، خب قطعا با خود هزینه هم خواهند داشت.

متناسب با هر نوع مویی نیست!

جنس موی شما ممکن است به خوبی در روش ریباند پاسخ گو نباشد.

نتیجه گیری

روش ریباندینگ مو دائمی تر از انواع دیگر روش های صافی مو است، اما مثل تمام آن ها نیاز به مراقبت دارد. اگر فکر می کنید حال و حوصله مراقبت از موهای ریباند کرده خود را ندارید، دور این روش را خط بکشید.

دقت کنید! اگر نخواهید از روش های مراقبت مو در روش ریباندینگ پیروی کنید، متاسفانه ممکن است دوباره با موهای وز خود مواجه شوید.

ریباندینگ مو هم مثل هر روش دیگری مزایا و مضراتی دارد. مثل تمام روش های دیگر، در نهایت این شما هستید که بسته به عوامل مختلف تصمیم می گیرید از آن استفاده کنید یا خیر. بهرحال امیدواریم گفتن چند نمونه از فواید و ضرر های روش ریباندینگ مو، برایتان مفید واقع شده و شما را در تصمیم گیری بهتر یاری کرده باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید