آرایش مو, مراقبت از مو

موس مو چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

موس مو

استفاده از موس مو اغلب نادیده گرفته می شود. اما اگر نحوه مصرف صحیح آن را بدانید، می تواند برای شما یکی از بهترین محصولات حالت دهنده مو باشد. این محصول نسبت به ژل ها تمایل به سازگاری کمتری دارد. اما نسبت به کرم مو دارای کیفیت بالاتری است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایا و نحوه مصرف صحیح آن برای انواع مو، به خواندن مقاله ادامه دهید.

موس مو چیست؟

موس مو (فوم حالت دهنده مو) یک محصول بسیار ارزشمند برای حجم دهی و حالت دهی مو می باشد. اگر موهایی کدر و مات و هم چنین کم حجم دارید، می توانید این محصول بسیار ارزشمند را در سبد محصولات آرایشی و بهداشتی خود قرار دهید.

مزایای استفاده از موس مو چیست؟

استفاده درست از موس مو مناسب می تواند تفاوت چشمگیری در شما ایجاد کند که شامل:

  • حجم دهنده: اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که موهای کم پشتی دارید، می توانید از این محصول استفاده کنید. زیرا، استفاده از این محصول می تواند به موهای شما دو یا حتی سه برابر بیشتر از حجم واقعی موهایتان، حجم بدهد.
  • براق کننده: هم چنین، اگر موهای کدر و مات دارید استفاده از این محصول به موها کمک می کند تا براق تر به نظر برسند و احساس براقیت بیشتری داشته باشند و بدون تردید مورد تعریف و تمجید بیشتری قرار بگیرید.
  • حالت دهنده: موس مو یک کف فوق العاده همه کاره است که می توانید با استفاده از آن رشته های فر را ثابت نگه دارید و حالت موهای فر خود را کنترل کنید.
  • بهبود و درمان موخوره: می توانید با کنترل موخوره، از موهای خود محافظت کنید.
  • حفظ و تقویت مدل مو: قوام کف این محصول باعث می شود، هر مدل مویی را که انتخاب می کنید، بتوانید به سرعت بر روی مو ها پیاده سازی کنید.
  • مناسب موهای چرب: موس مو دارای ساختار بسیار سبکی می باشد و به صورت فوم تولید می شود. به همین دلیل استفاده از آن برای افراد با موی چرب بسیار مناسب می باشد. بنابراین، افراد دارای موی چرب می توانند به جای استفاده از ژل مو، از موس مو استفاده کنند.

نحوه صحیح حالت دادن انواع مو

روش های زیادی در مورد نحوه استفاده موثر از موس مو وجود دارد. در اینجا در مورد نحوه مصرف صحیح آن و یافتن راه های بهتر برای حالت دادن انواع مو آورده شده است که شامل:

1- نحوه استفاده بر روی موهای نازک و کم پشت

اگر موهایی نازک و کم پشت دارید، برای حجم و حالت دادن به موها باید موس مو را بر روی ریشه مو استفاده کنید و سپس به خوبی موها را شانه بزنید. هم چنین، برای صاف کردن مو ها می توانید در هنگام استفاده از موس مو، از اتو مو نیز استفاده کنید.

نحوه استفاده از موس مو برای موهای نازک و کم پشت

2- نحوه استفاده بر روی موهای ضخیم یا درشت

برای تاثیر بهتر این محصول بر روی موهای درشت و ضخیم، باید موها کمی مرطوب باشند. بنابراین، اگر بعد از دوش گرفتن از موس مو استفاده می کنید، مو ها را کمی مرطوب نگه دارید و اگر موهای شما خشک است بهتر است با اسپری مقداری آب بر روی موها بپاشید تا موها مرطوب شوند. سپس، چند پمپ از موس را روی موهای مرطوب قرار دهید و با استفاده از شانه، موها را حالت دهید.

3- نحوه استفاده بر روی موهای چرب

اگر موهایی چرب دارید، قبل از استفاده از این محصول ابتدا موها را با استفاده از یک شامپو و نرم کننده سبک شست و شو دهید و خشک کنید. سپس، مقداری از آن را بر روی موها قرار دهید و با شانه پخش کنید.

4- نحوه استفاده بر روی موهای فر یا مجعد

اگر موهای فر یا مجعد دارید، مقداری از موس مو را با استفاده از دستانتان بر روی موهای خود بکشید. استفاده از آن بر روی موهای فر موجب کنترل فر آن ها می شود.

5- نحوه استفاده بر روی موهای خشک و نرم

اگر موهایی خشک و نرم دارید، باید از حالت دهنده ای با قدرت بالا استفاده کنید.

رعایت برخی نکات قبل از استفاده از موس مو

قبل از استفاده، جهت بهره برداری بیشتر از مزایا بهتر است که بافت و ساختار مو و هم چنین مراحل اولیه آماده سازی مو انجام شود. در ادامه به توضیح مختصری در این باره می پردازیم:

  • تعیین بافت و ساختار مو: مو دارای بافت و ساختار مختلفی از جمله: پر پشت، کم پشت، کدر، مات، وز، صاف، موج دار، چرب، خشک و یا ترکیبی از این ها می باشد. بنابراین، قبل از استفاده از موس مو، فرمول مناسب موهای خود را پیدا کنید تا درباره نحوه مصرف آن راحت تر اقدام کنید.
  • آماده سازی اولیه مو: یک مرحله مهم در مورد نحوه استفاده از موس مو، آماده سازی، شست و شو و حالت دادن به موهای خود با یک شامپو و نرم کننده سبک است.

نحوه استفاده از موس مو

برای نحوه استفاده روزانه از موس مو برای حالت دادن به مو ها مراحل زیر را دنبال کنید:

1. داشتن موهایی تمیز

بهتر است قبل از استفاده از موس مو، موهایتان را کامل بشوئید.

نکته: هر چند استفاده از موس مو باعث حجم دهی به موها می شود، اما اگر می خواهید موهایتان حجم بیشتری داشته باشند، می توانید برای شستن مو ها از شامپو نرم کننده با برچسب حجم دهنده استفاده کنید.

مشاهده انواع بهترین شامپوهای حجم دهنده مو

2. آب اضافی موها را بگیرید

پس از شستن موها سعی کنید آب اضافی موها را با دقت بگیرید. زیرا هنگام استفاده از موس مو، بهتر است مو ها فقط مرطوب باشند.

برای بهره مندی از بهترین و صحیح ترین روش خشک کردن مو ، می توانید از پارچه های نرم نخی استفاده کنید تا هنگام گرفتن آب موها، آسیب کمتری به موها وارد شود.

3. موس مو را بر روی موها بمالید

ابتدا مقدار کمی (به اندازه توپ گلف) از موس مو را بر روی موهای مرطوب خود بمالید. سپس، با استفاده انگشتان به آرامی ماساژ دهید تا به ریشه مو برسد.

موس مو را بر روی موها بمالید

4. از وسایل گرمایشی استفاده کنید

شما می توانید برای بهتر حالت دادن مو ها، در حین استفاده از موس مو، از وسایل گرمایشی نیز استفاده کنید. برای این کار بهتر است گرمای سشوار را روی حالت ملایم تنظیم کنید.

سپس، با استفاده از یک برس گرد موهای خود را به آرامی و به سمت بالا شانه بکشید تا موها حجم پیدا کنند. شانه زدن رو به بالا، ریشه موها را به سمت بالا حالت می دهد و باعث می شود تا موها حجیم تر به نظر بیایند.

بیشتر بدانید: نحوه فر کردن مو با سشوار

5. موها را مرتب کنید

در نهایت موهای خود را با استفاده از یک شانه دندان پهن مرتب کنید. هیچ گاه از برس سیمی و یا شانه دندانه ریز برای مرحله نهایی استفاده نکنید. زیرا برس به موهایتان گیر می کند و موها کشیده می شوند و این باعث بر هم خوردن حالت موها می شود.

منبع: www.nexxus.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.