آرایش چشم, آرایش صورت

اکستنشن مژه چیست؟ + بیان مزایا و معایب آن

اکستنشن مژه.

مژه های شما هدفی فراتر از زیبایی دارند. زیرا وجود آن ها می تواند مواد خارجی را از چشم دور نگه دارد. بنابراین، آن ها علاوه بر زیبایی، عملکرد محافظتی نیز دارند. پس اگر برای داشتن مژه هایی زیبا و بلند به دنبال اکستنشن هستید، لازم است قبل از رزرو قرار ملاقات برای اکستنشن مژه، نکاتی را درباره نحوه عملکرد، مزایا و معایب آن بدانید.

ما در این مقاله به بررسی اکستنشن مژه + مزایا و معایب آن می پردازیم. بنابراین، تمام جزئیاتی را که باید قبل از رزرو قرار ملاقات بدانید، می توانید در این مقاله بخوانید.

اکستنشن مژه چیست؟

آندرا مارین: مدیر هنری و آرایشگر متخصص مژه در بوتیک مژه کورتنی آکائی در نیویورک می گوید: اکستنشن مژه، مژه های نیمه دائمی هستند که به صورت دستی روی مژه های طبیعی شما چسپانده می شوند. از آنجا که در حرفه اکستنشن، مژه به صورت جداگانه چسپانده می شود، برخلاف مژه های نواری، فوق العاده قابل تنظیم هستند و در واقع، واقعی به نظر می رسند.

ماندگاری اکستنشن مژه چه مدت طول می کشد؟

اگرچه آن ها شروع به ریزش می کنند. اما، شما می توانید از آرایشگر بخواهید قسمت های از دست رفته را پر کند. بنابراین، با ترمیم مجدد می توانید اکستنشن خود را برای مدت نامحدود ماندگار کنید. در کل اگر به خوبی از آن ها مراقبت کنید، می توانند شش تا هشت هفته بمانند.

آیا اکستنشن مژه، مژه های طبیعی شما را خراب می کند؟

اگر در هنگام کاشت مژه موارد بهداشتی رعایت نشود، ممکن است دچار عفونت شوید. در حقیقت با رعایت بهداشت، هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد اکستنشن مژه در طولانی مدت بر مژه طبیعی یا سلامتی شما تأثیر بگذارد. با این وجود، یک خطر کوچک ابتلا به آلوپسی کششی وجود دارد.

راه های پیشگیری از عفونت مژه

معمولاً عدم رعایت موارد بهداشتی در حین اکستنشن، استفاده از محصولات نامرغوب و مراقبت نادرست موجب می شود تا مژه در دراز مدت آسیب ببیند. بنابراین، فقط به سالن های قانونی و کاملاً بررسی شده بروید. مطمئن شوید که تکنسین مربوطه موارد زیر را رعایت کند. این موارد شامل:

 • شستن دست ها قبل از انجام پروسه اکستنشن
 • زدن ماسک
 • استفاده از روکش و بالش بهداشتی
 • استریل کردن موچین
 • استفاده از برس های یکبار مصرف مژه
راه های پیشگیری از عفونت مژه

آیا اکستنشن مژه خطرناک است؟

اگر تکنسین شما، علاوه بر رعایت بهداشت، از روش های صحیح و مواد مناسب استفاده می کند، کاشت مژه خطرناک نیست. قبل از رزرو قرار ملاقات برای اکستنشن، از سالن مورد نظر در مورد مواد تشکیل دهنده چسب مژه ای که استفاده می کنند، بپرسید. بنابراین، اگر :

 • اگر آن ها نمی توانند به سوال شما پاسخ دهند، قرار ملاقات را لغو کنید.
 • اگر آن ها می گویند چسب حاوی فرمالدئید است، قرار ملاقات را لغو کنید. زیرا یک محرک شناخته شده چشم است که می تواند باعث تورم پلک، قرمزی، تحریک و خارش شود.
  اما اگر به جای “فرمالدئید” از چسب های ساخته شده با “بوتیل سیانوآکریلات” و “اکتیل سیانوآکریلات” استفاده می کنند (این مواد برای استفاده در اطراف چشم سمی نیستند). هر چند ممکن است هزینه شما کمی بیشتر باشد. اما، قرار ملاقات خود را برای اکستنشن رزرو کنید.

هزینه اکستنشن مژه چقدر است؟

هزینه به محل زندگی شما بستگی دارد و از آنجا که مژه ها رشد می کنند و در نهایت ریزش می یابند، شما باید هر چند هفته یکبار برای پر کردن به سالن زیبایی برگردید و ترمیم را انجام دهید که بسته به تعداد مژه های جدید شما ممکن است مقداری هزینه داشته باشد.

انتخاب نوع مژه به چه چیزی بستگی دارد؟

ممکن است خودتان بخواهید مژه هایی در سطح هنرمندان و ستاره های سینما داشته باشید. اما این بدان معنا نیست که چشمان شما قادر به کنترل آن ها هستند. بنابراین، باید متناسب با چشمان خود مژه را انتخاب کنید.

کلمنتینا ریچاردسون: متخصص مژه و بنیانگذار Enalous Lashes در نیویورک، می گوید: “یک تکنسین خوب مژه – فرم صورت، ساختار استخوان و مژه های طبیعی شما را در نظر می گیرد.”

اگر همه چیز گیج کننده به نظر می رسد، برای اطمینان و راهنمایی دقیق به یک متخصص کاشت مژه مراجعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای مژه های خود بگیرید. از جمله این که چه نوع ماده ای را باید تهیه کنید. مانند: راسو مصنوعی یا ابریشم مصنوعی.

وقتی صحبت از تراکم، پیچ و تاب و طول آن می شود می توانید “مینک” را انتخاب کنید. مینک، معمولاً گران تر از راسو مصنوعی می باشد. زیرا، احساس لطافت بیشتری دارد و طبیعی تر به نظر می رسد. با این حال، برخی از مصنوعات که بسیار قابل تنظیم و طبیعی به نظر می رسند می تواند هزینه بالایی داشته باشد.

آندرا مارین: مدیر هنری و آرایشگر متخصص مژه در بوتیک مژه کورتنی آکائی در نیویورک، می گوید: “نوع مژه هایی که می توانید دریافت کنید به طول و قدرت مژه های طبیعی شما بستگی دارد“.
“در واقع، استفاده از مژه های خیلی بلند یا ضخیم، در طولانی مدت به مژ های طبیعی شما آسیب می رساند. بنابراین، باید مطمئن شوید که انتخاب های شما، خیلی طولانی تر یا ضخیم تر از مژه های طبیعی شما نیستند.”

هم چنین، می توانید با سلیقه خود کار کنید تا بفهمید بهترین گزینه برای شما کدام است.

انتخاب نوع و طول مژه بستگی به مژه های طبیعی شما دارد.

آیا می توانم با اکستنشن مژه دوش بگیرم؟

بله، شما می توانید با کاشت مژه دوش بگیرید. اما، باید حداقل 24 ساعت از انجام آن گذشته باشد.

آندرا مارین: متخصص اکستنشن مژه می گوید: “زمان بهبودی چسب مژه از 12 تا 24 ساعت بسته به نوع چسب که آرایشگر شما استفاده می کند، متفاوت است.”

ریچاردسون می گوید: بسیار مهم است که با مژه های خود احساس راحتی کنید و مطمئن شوید که در مدت 24 ساعت اولیه، آب به مژه ها نخورد. پس از کاشت مژه، سعی کنید مژه ها را خیس نکنید و مدت زیادی در بخار نمانید.

آیا پس از اکستنشن می توان از خط چشم و ریمل استفاده کرد؟

آندرا مارین، استفاده از ریمل را بر روی اکستنشن مژه توصیه نمی کند. زیرا، هنگامی که در پایان روز سعی می کنید آن را با پاک کننده های آرایشی و اصطحکاک فراوان از روی مژه ها پاک کنید، موجب خرابی آن ها می شود.

در مورد خط چشم یکی از متخصصین مژه “کلمنتینا ریچاردسون” می گوید: “از مصرف محصولات حاوی روغن خودداری کنید. زیرا می تواند چسب مژه را بشکند.”

آیا پس از اکستنشن می توان از خط چشم و ریمل استفاده کرد؟

نکته: اگر به چشم صورتی یا هر نوع بیماری دیگری از بیماری های مرتبط با چشم، مبتلا شدید، از هر گونه آرایش نزدیک به ناحیه چشم خودداری کنید.

آیا پس از اکستنشن می توان چشم ها را بشوییم؟

ریچاردسون می گوید: هنگام شست و شو از مالیدن یا کشیدن چشم جلوگیری کنید. سایر محصولات ممکن است حاوی موادی باشند که پیوند اکستنشن مژه شما را ضعیف کرده و باعث ریزش زودرس آن ها شوند. بنابراین، فقط از پاک کننده هایی استفاده کنید که به طور خاص فرموله شده اند و برای مژه ها مضر نیستند.

هم چنین، اگر چشم ها را آرایش می کنید، برای پاک کردن آرایش چشم، از پد های بدون چربی استفاده کنید و به آرامی به سمت پایین بکشید (نه به جلو و عقب) تا پلک و مژه ها به آرامی تمیز شوند.

آیا باید مژه خود را شانه بزنید؟

هنگام خواب یا استحمام، مژه ها گره می خورند. بنابراین، لازم است که هنگام بیدار شدن، بعد از دوش گرفتن و در پایان روز مژه های خود را با یک برس تمیز به آرامی شانه بزنید.

ریچاردسون می گوید: برای جلوگیری از گره خوردن، به پشت یا پهلو بخوابید (نه شکم) و از یک روبالشتی ابریشمی استفاده کنید که ملایم تر باشد.

برای داشتن مژه هایی سالم، رعایت 6 نکته الزامی است!

رعایت این 6 نکته به شما کمک می کند تا مژه هایی سالم داشته باشید:

 1. متخصصین پوست می گویند: “ریشه مژه بسیار ظریف است و مژه ها به راحتی می توانند بشکنند.” بنابراین، هرگز مژه های خود را نکشید و از مالیدن چشم نیز خودداری کنید.
 2. هنگام استفاده از بیگودی مژه یا فر مژه پلک های خود را نکشید.
 3. خوابیدن با آرایش، بسیار مضر است، به خصوص اگر با ریمل بخوابید. زیرا، سفتی ریمل، مژه ها را می شکند. پس آرایش چشم (به خصوص ریمل) را قبل از خواب پاک کنید.
 4. برای پاک کردن آرایش چشم، از پاک کننده ملایم استفاده کنید و در هنگام پاک کردن آرایش مژه ها را نکشید.
 5. هنگامی که ریمل خیس است و مژه ها به راحتی شانه می شوند، تکه های خشک شده ریمل را پاک کنید.
 6. سعی کنید، از لوازم آرایشی به خصوص ریملی که تاریخ انقضای آن گذشته است، استفاده نکنید.

سوزان رزنیک: دکتر بینایی سنجی از نیویورک می گوید: “هر سه تا شش ماه یک ریمل جدید تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا میکروب هایی که منجر به عفونت می شوند، در ریمل شما باقی نماند”.

بیشتر بدانید: 5 راهکار خانگی برای کمک به رشد و تقویت مژه ها!

سخن آخر

قبل از تصمیم به استفاده از کاشت مژه، چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد. مثلاً این که آیا از چه موادی استفاده می شود؟ آیا می توانم در زمان کاشت مژه دوش بگیرم؟ آیا پس از اکستنشن می توان از خط چشم و ریمل استفاده کرد؟ و …

با این حال، اگر احساس می کنید که نمی توانید با استفاده از ریمل مژه ها را حالت دهید و پرپشت کنید و هم چنین، اگر با هزینه آن مشکلی ندارید، به دنبال یک متخصص و مشاوره باشید.

امیدوارم با خواندن این مقاله در مورد اکستنشن مژه اطلاعات خوبی کسب کرده باشید.

منبع: cosmopolitan.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.