سلامت مو, مراقبت از مو

رنگساژ چیست و تفاوت آن با رنگ مو در چیست؟

رنگساژ

رنگساژ ها مواد شیمیایی هستند که برای تغییر رنگ مو استفاده می شوند. کسانی كه قصد تغییر رنگ مو های خود را دارند، از رنگساژ استفاده می كنند. آنچه رنگساژ ها را متمایز می کند دوام و رنگ مو ها است. حداقل چهار دسته اساسی از محصولات وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

رنگ موهای موقت

رنگ مو های موقت به صورت شستشو، ژل، موس و اسپری اعمال می شود. این محصولات فقط روی سطح مو می نشینند و با شامپوی بعدی شسته می شوند. مولکول های بزرگ رنگ از قبل تشکیل شده، به لایه کوتیکول خارجی می چسبند. بسته به تخلخل مو، رنگ آن توسط شامپوی بعدی پاک می شود. هیچ رنگساژی با رنگ موقت استفاده نمی شود.

رنگ مو روی سطح مو کار می کند و رنگ را به بافت آن اضافه می کند و به طور معمول فقط تا 1-2 بار حمام رفتن ماندگار است. هنگامی که بر روی مو های از قبل دکلره شده یا بسیار متخلخل استفاده شود، رنگ موی موقت ممکن است به داخل قشر نفوذ کرده و ساقه مو را رنگی کند.

برای گرفتن نتیجه نیمه دائمی می توانید از گرما استفاده کنید. مو ها را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و تا 30 دقیقه زیرسشوار گرم قرار دهید.

رنگ های نیمه دائمی

رنگ های نیمه دائمی به داخل ساقه مو نفوذ می کنند و مانند رنگ های موقت با آب پاک نمی شوند. رنگ های نیمه دائمی معمولاً به صورت مایع، ژل یا آئروسل وجود دارند. رنگ موی نیمه دائمی راهی کوتاه مدت برای آسیب رساندن به موهای شما نیست.

رنگ موی نیمه دائمی برخلاف اکثر فرمول های دائمی، حاوی آمونیاک یا پراکسید نیست، به این معنی که به هیچ گونه تکامل یا مخلوط سازی قبلی احتیاج ندارد، بنابراین می توانید آن را مستقیماً از تیوب روی موهای خود بمالید.

رنگ های دائمی

رنگ های دائمی برای کار کردن به کار بیشتری احتیاج دارند، اما رنگ مو تا زمان رشد موهای جدید – “ریشه” ادامه می یابد. از آنجا که رنگ های دائمی حاوی پراکسید هیدروژن هستند، موهای خاکستری را به طور مؤثرتری می پوشانند و می توانند برای روشن شدن رنگ مو، برخلاف سایر رنگ ها، استفاده شوند.

برای استفاده از رنگ های دائمی، کاربر مایع پراکسید هیدروژن را با مایع دیگری مخلوط می کند، مخلوط را در مو کار می کند و بعد از حدود نیم ساعت رنگ را با آب شستشو می دهد.

رنگ های دائمی نه تنها به عمق ساقه مو نفوذ می کنند، بلکه به دلیل مجموعه ای از واکنش های شیمیایی که هنگام استفاده از رنگ رخ می دهد، در آن حل می شوند. در نتیجه، رنگ های دائمی به طور کلی نمی توانند با شامپو شسته شوند، اگرچه شستشوی مکرر با گذشت زمان باعث کاهش رنگ می شود و راه حلی که برای کند تر شدن این فرآیند پیشنهاد می شود، استفاده از شامپو ها و ماسک مو های تثبیت رنگ مو است.

رنگ های تدریجی یا پیشرونده

رنگ های تدریجی یا پیشرونده، رنگ هایی به شکل آبکشی هستند که با اتصال به ترکیبات سطح مو، موها را کمی تیره می کند. رنگ های تدریجی معمولاً هر روز تا رسیدن به سایه ای به اندازه کافی تیره استفاده می شوند و پس از آن ممکن است برای حفظ رنگ کمتر استفاده شود.
برخلاف رنگ های موقت، رنگ های تدریجی با مرطوب شدن مو به راحتی شسته نمی شوند و نمی روند.

تفاوت رنگساژ و رنگ مو چیست؟

تفاوت رنگساژ و رنگ مو

افرادی که از رنگساژ / رنگ مو استفاده می کنند (یا می خواهند از آن ها استفاده کنند)، در مورد آن ها سؤالات زیادی دارند. در ابتدا، مردم فقط مو های خود را زمانی رنگ می کردند که رنگ خاکستری موها افزایش می یافت.

اما این روز ها، استفاده از رنگ مو بسیار رایج است که حتی یک بیانیه مد است. بسیاری از افراد اغلب می پرسند که تفاوت رنگساژ با رنگ مو چیست. در زبان عامیانه، مردم از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند.

چندی پیش، کلمه رنگ معمولاً بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت در حالی که به روند رنگ آمیزی مو اشاره داشت. در ابتدا فقط از رنگ های طبیعی (از منابع گیاهی یا غذایی) برای رنگ آمیزی لباس استفاده می شد.

به تدریج، رنگ های طبیعی با رنگ های مصنوعی جایگزین شدند، زیرا آن ها پارچه ها را بهتر و برای مدت زمان طولانی تر رنگ می کردند. بعداً این مواد به رنگ هایی برای رنگ آمیزی موی انسان تبدیل شدند.

تفاوت تجاری بین رنگساژ و رنگ مو

حتی امروز، کلمه “dye” تصویری از روند غوطه وری پارچه در محلول رنگ را به نمایش می گذارد. این قطعاً برای بازاریابی خوب نیست، درست است؟ بنابراین، تقریباً تمام شرکت های تولید کننده رنگ / رنگ مو ترجیح می دهند از کلمه “رنگ مو” برای محصولات خود استفاده کنند.

این ممکن است به این دلیل باشد که کلمه “رنگ” یک محصول “سخت تر” (یا “خشن تر)” را از رنگ مو نشان می دهد. گفته می شود، بیشتر محصولاتی که مردم معمولاً استفاده می کنند (و به تبلیغات مراجعه می کنند) در واقع رنگ مو است و نه رنگ.

از نظر فنی، رنگساژ و رنگ مو متفاوت است. درک اساسی از مکانیسم کار آن ها این مسئله را پاک می کند. یک رنگساژ برای رنگ آمیزی به داخل مو می رود و بنابراین، رنگ تولید شده توسط رنگ مو معمولاً ماندگار است. از طرف دیگر، رنگ مو روی سطح می ماند و آن را فقط از بیرون رنگ می کند.

بنابراین اثر رنگ مو بسیار سریع تر محو می شود. با این حال، صرف نظر از اینکه شما از رنگساژ استفاده می کنید یا از رنگ مو استفاده می کنید، موهای تازه رشد کرده فقط از رنگ اصلی خود هستند.

محصولات رنگساژ فروشگاه اینترنتی زیپلین

Gerelateerde berichten

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.