سلامت مو, مراقبت از مو

رنگساژ چیست و تفاوت آن با رنگ مو در چیست؟

رنگساژ

رنگساژ ها مواد شیمیایی مانند رنگ مو با فرمولی ضعیف تر هستند که برای از بین بردن زردی رنگ مو پس از چند بار شست و شوی مو استفاده می شوند. کسانی كه مو های خود را با دکلره رنگ می کنند، بهتر است از این محصولات استفاده كنند زیرا این کار باعث تثبیت رنگ مو، از بین بردن زردی و جلوگیری از کدر شدن می شود. آنچه رنگساژ ها را متمایز می کند دوام و رنگ مو ها است. دو دسته اساسی از رنگساژ ها وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

نکته: رنگساژ در واقع همان رنگ مو با فرمول تضعیف شده می باشد که با مقداری آب ترکیب شده و علاوه بر حفظ زیبایی مو های رنگ شده، آسیبی به مو هایتان نمی زند.

رنگساژ موقت

رنگساژ موقت به صورت ژل، موس و اسپری اعمال می شود. این محصولات فقط روی سطح مو می نشینند و با شامپوی بعدی شسته می شوند. مولکول های بزرگ رنگ از قبل تشکیل شده، به لایه کوتیکول خارجی می چسبند. بسته به تخلخل مو، رنگ آن توسط شامپوی بعدی پاک می شود.

رنگساژ موقت روی سطح مو کار می کند و رنگ را به بافت آن اضافه می کند و به طور معمول فقط تا 1-2 بار حمام رفتن ماندگار است. هنگامی که بر روی مو های از قبل دکلره شده یا بسیار متخلخل استفاده شود، رنگساژ موقت ممکن است به داخل قشر نفوذ کرده و ساقه مو را رنگی کند.

برای گرفتن نتیجه طولانی تر می توانید از گرما استفاده کنید. مو ها را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و تا 30 دقیقه زیر سشوار گرم قرار دهید.

رنگساژ های نیمه دائمی

رنگساژ های نیمه دائمی به داخل ساقه مو نفوذ می کنند و مانند رنگساژ های موقت با آب پاک نمی شوند. رنگساژ های نیمه دائمی معمولاً به صورت مایع، ژل یا واریاسیون وجود دارند. رنگساژ نیمه دائمی راهی کوتاه مدت برای آسیب رساندن به موهای شما نیست.

رنگساژ نیمه دائمی بر خلاف اکثر فرمول های دائمی، حاوی آمونیاک یا پراکسید نیست، به این معنی که به هیچ گونه تکامل یا مخلوط سازی قبلی احتیاج ندارد، بنابراین می توانید آن را مستقیماً از تیوب روی مو های خود بمالید.

رنگساژ های تدریجی یا پیشرونده

رنگ های تدریجی یا پیشرونده نوعی رنگساژ نیمه دائمی هستند که به شکل آبکشی استفاده می شوند و با اتصال به ترکیبات سطح مو، مو ها را کمی تیره می کند. رنگ های تدریجی معمولاً هر روز تا رسیدن به سایه ای به اندازه کافی تیره استفاده می شوند و پس از آن ممکن است برای حفظ رنگ کمتر استفاده شود.

برخلاف رنگساژ های موقت، رنگ های تدریجی با مرطوب شدن مو به راحتی شسته نمی شوند و نمی روند. بارز ترین نمونه این رنگساژ، واریاسیون است.

واریاسیون دقیقا چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

وقتی می خواهید از رنگ مو ایتفاده کنید در واقع شما از یکی از چهار رنگ اصلی مو که وجود دارد شامل بلوند، خرمایی، سیاه و یا سفید استفاده خواهید کرد. با کمی تغییر در تن هر کدام از این رنگ ها، می توان رنگی متفاوت با ظاهری جدید پدید آورد. شما می توانید این کار را برای انواع مختلف سایه های مختلف هر رنگ انجام دهید و تعداد زیادی گزینه در رنگ مو داشته باشید و آن رنگ که مورد علاقه تان است را انتخاب کنید.

گاهی بعضی از رنگ مو هایی که می خواهیم استفاده کنیم زردی یا قرمزی بیش از حد دارند و این می توانند زیبایی رنگ مویی که قرار است استفاده کنید را کم تر کند و البته رنگ موی شما را بی کیفیت نشان دهد. برای حل کردن این مشکل می توان به راحتی از واریاسیون‌ ها استفاده کرد و ظاهری آراسته و زیبا به رنگ مو داد. واریاسیون‌ها در واقع همان مواد شیمیایی مانند رنگ مو هستند که می توان از آن ها برای از بین بردن زردی، قرمزی، سفیدی و موارد دیگر استفاده کرد و تا رسیدن به طیف مورد نظر از استفاده از آن ها ادامه داد.

واریاسیون ها در واقع حاوی رنگ های اصلی مانند بنفش، خاکستری، زیتونی، آبی، قرمز و طلایی هستند. این رنگ ها قادر اند تن رنگ موی فعلی مو هایتان را تغییر دهند. واریاسیون را معمولا با رنگ مو و یا رنگساژ ترکیب می کنند تا تن رنگ مو را تغییر دهند. واریاسیون ها نسبت به شامپو های رنگساژ غلیظ ترند، زیرا باید مقدار بسیار کمی از آن را در هر بار استفاده کنید. بعد از آماده شدن رنگ مو، می توانید مقدار لازم از واریاسیون را درون آن بریزید تا تن رنگ مویی که می خواهید ایجاد شود.

واریاسیون‌هرگز نباید بدون ترکیب با رنگ مو استفاده شود. همچنین هر چه میزان واریاسیون نسبت به رنگ مو بیشتر باشد، رنگ مو تیره تر خواهد شد. توصیه می شود برای استفاده از واریاسیون‌، از متخصصان این حوزه مشورت بگیرید چون که ممکن است به مو های خود آسیب جدی ای وارد کرده و یا به کلی رنگ موی خود را خراب کنید.

تفاوت رنگساژ و رنگ مو چیست؟

تفاوت رنگساژ و رنگ مو

افرادی که از این موارد استفاده می کنند (یا می خواهند از آن ها استفاده کنند)، در مورد آن ها سؤالات زیادی دارند. در ابتدا، مردم فقط مو های خود را زمانی رنگ می کردند که تار های سفید موها افزایش می یافت. اما این روز ها، استفاده از رنگ مو بسیار رایج است به طوری که حتی یک قسمت مد است. بسیاری از افراد اغلب می پرسند که تفاوت رنگساژ با رنگ مو چیست. در زبان عامیانه، گاهی مردم از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند.

از نظر فنی، رنگساژ و رنگ مو متفاوت هستند. درک اساسی از مکانیسم کار آن ها این مسئله را روشن می کند. رنگساژ برای حفظ رنگ مو به سطح مو نفوذ می کند یا فقط روی سطح مو می نشیند و بنابراین، رنگ تولید شده توسط رنگ مو ماندگار می شود و بعد از چند بار شست و شو کدر نمی شود. از طرف دیگر، رنگساژ ها معمولا روی سطح می ماند و آن را فقط از بیرون رنگ می کند.

بنابراین اثر رنگساژ بسیار سریع تر محو می شود. با این حال، صرف نظر از اینکه شما از رنگساژ استفاده می کنید یا از رنگ مو استفاده می کنید، مو های تازه رشد کرده از رنگ اصلی خود هستند. بنابر این توصیه می شود پس از رنگ کردن مو های خود از رنگساژ نیز استفاده کنید.

چگونه از رنگساژ استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد رنگساژ ها انواع متنوعی دارند و قطعاً نحوه استفاده از آن ها متفاوت است. استفاده از مواردی مانند ژل، اسپری و موس راحت است، اما اگر قصد دارید از نوع نیمه دائم استفاده کنید، بد نیست از یک متخصص کمک بگیرید و اگر می خواهید آن را با واریاسیون یا رنگ مو یا دکلره ترکیب کنید، مقدار دقیق را بدانید. رنگساژ های برای هر رنگی درجه خاصی دارند، پس بهتر است قبل از خرید در مورد این که کدام درجه برای شما مناسب تر است تحقیق کنید.

محصولات رنگساژ فروشگاه اینترنتی زیپلین

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.