سلامت پوست, مراقبت از پوست

علائم پوست چرب چیست و چگونه بدانیم دارای پوستی چرب هستیم؟‎

علائم پوست چرب

پوست همه افراد یکسان نیست و ممکن است حتی در یک خانواده، ما چندین نوع پوست متفاوت را داشته باشیم. پوست چرب، پوست خشک، پوست نرمال، پوست حساس، پوست ترکیبی و… از جمله انواع مختلف پوست می باشد. برای اینکه نوع پوست خود را بشناسید، لازم است که علائم داشتن آن نوع پوست را بدانید. ما در گذشته در رابطه با علائم پوست خشک و نحوه تشخیص آن صحبت کردیم. در این نوشته قصد داریم در رابطه با علائم پوست چرب سخن گفته و نحوه تشخیص آن از سایر مدل های پوستی را بررسی کنیم.

پوست چرب چیست؟

هرکسی برای ماندگاری و مرطوب بودن پوست، به مقدار مشخصی از روغن طبیعی احتیاج دارد. نوع پوست با چه میزان روغن روی صورت شما تولید می شود؟ بسته به نوع پوست شما این میزان متفاوت است که می توان به سه دسته خشک، متوسط یا ترکیبی و چرب طبقه بندی کرد.

نوع پوست چرب دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. از علائم پوست چرب این است که روغن اضافی روی صورت ظاهری براق یا چرب ایجاد می کند. اگر پوست چرب خود را درمان نکنید، منافذ دچار گرفتگی شده و بزرگ می شوند و سلول های مرده پوست ممکن است جمع شده و منجر به ایجاد جوش و لک شوند.

غدد چربی پوست وظیفه ترشح یک ماده روغنی به نام substance را دارند. substance پوست را روغن کاری می کند و از خشک شدن یا تحریک آن محافظت می کند. این روغن به همراه عرق از طریق منافذ پوست ترشح می شود.

هنگامی که این روند یکنواخت پیش برود، substance نه تنها پوست شما را روان می کند بلکه سلول های مرده پوست و سایر مواد تحریک کننده را نیز از منافذ شما خارج می کند.

پوست چرب چیست؟

علائم پوست چرب چیست؟

1. صورت شما مخصوصا در بعدازظهر چربی زیادی تولید می کند

پوستی چرب است که به طور واضح دارای مقدار زیادی substance یا روغن در طی روز است. اگر خصوصا در بعدازظهر احساس می کنید که یک لایه چربی، پوست صورت شما را احاطه کرده است، بی شک شما دارای پوستی چرب هستید. ما به شما توصیه می کنیم به جای استفاده از پنکیک های آرایشی پودری که باعث ایجاد حالت غیر طبیعی در صورت می شوند، از کاغذ جذب چربی پوست استفاده کنید تا این مشکل را برطرف سازید.

2. داشتن منافذ پوستی بزرگ در ناحیه T صورت

طبق اعلام WebMD، منافذ بزرگ در اطراف ناحیه T صورت (شامل بینی، چانه و پیشانی شما) یک عارضه جانبی پوست چرب است. این امر به دلیل مسدود شدن دیگر منافذ پوست اتفاق می افتد و معمولاً با یک تونر شفاف کننده و لایه بردار می توانید آن ها را به حداقل برسانید.

3. پوست شما بیرون می ریزد

با تولید بیش از حد چربی، منافذ پوست مسدود شده و قطعاً می تواند به ایجاد جوش و بیرون ریختن صورت شود. تیم تحریریه در لورئال پاریس توصیه می کنند با استفاده از پاک کننده ملایم و اسید سالیسیلیک، منافذ پوست خود را پاک کنید و از بوجود آمدن لکه های آکنه در آینده جلوگیری نمائید.

افراد دارای علائم پوست چرب چه مواردی را باید رعایت کنند!

4. وجود جوش های سر سیاه

طبق گفته های MedicalNewsToday.com، جوش های سر سیاه به دلیل چربی های اضافی که در پایه فولیکول های مو در پوست شما جمع می شوند، ایجاد می شود. هنگامی که این چربی ها هوا را لمس می کنند، اکسید شده و جوش سرسیاه را ایجاد می کنند.

5. پوست شما به ندرت خشک می شود

به گفته PaulasChoice.com، افرادی که پوست چرب دارند، به ندرت دچار خشکی پوست می شوند و اکثر اوقات پوست آن ها چرب و روغنی به نظر می رسد.

6. ماندن لکه های روغنی بر روی لباس، تلفن همراه و یا عینک

به جا ماندن اثری از چربی و یا آرایش روی لباس، تلفن همراه، عینک و یا هر چیزی که در تماس با پوست شما است، می تواند یکی از علائم داشتن پوست چرب باشد. برای جلوگیری از ایجاد اثر میکاپ و آرایش روی لباس و وسایل، پیشنهاد می کنیم از اسپری های تثبیت کننده آرایش استفاده کنید تا آرایش خود را در طول روز، ثابت نگاه دارید.

7. آرایش شما پس از مدتی از روی پوستتان سر می خورد

برای کسانی که دارای پوست چرب هستند، آرایشی که بتواند در تمام طول روز ثابت و پایدار بماند، بیشتر شبیه یک رویاست. عدم ثبات میکاپ، یکی از مهم ترین مشکلات افرادی است که دارای پوستی چرب هستند. بهتر است قبل از شروع آرایش، ابتدا با یک پرایمر مناسب پوست چرب شروع به زیر سازی کنید و سپس با استفاده از پودر فیکساتور، آرایش خود را تثبیت کنید.

به یاد داشته باشید که اگر از کرم استفاده می کنید، همیشه آن را با استفاده از پودر تثبیت کنید تا مدت زمان بیشتری روی پوست شما بماند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.