آرایش چشم, آرایش صورت

لیفت و لمینت مژه چیست ماندگاری آن چقدر است؟

لیفت و لمینت مژه

مهم ترین جز زیبای صورت چشم هاست و مژه های پر و مجعد تاثیر زیادی بر زیبایی دارند. بعضی افراد به صورت ارثی مژه های مجعد دارند، اما بیشتر افراد از این نعمت برخوردار نیستند. همین موضوع خیلی از افراد را به سمت لوازم آرایشی متنوع بازار می کشاند. امروزه روش هایی برای کمتر کردن دردسر های آرایش روزانه ابداع شده که به جذاب تر شدن چشم های شما کمک خواهد کرد و ماندگاری بیشتری دارد ما در این مقاله لیفت و لمینت مژه و ماندگاری آن را بررسی می کنیم.

از قدیم برای زیبا کردن بیشتر چشم از سرمه استفاده می کردند و اکنون لوازم آرایشی زیادی مانند فرمژه، خط چشم، ریمل و… وجود دارد. اما تمام این لوازم آرایش به صورت مقطعی چهره شما را تغییر می دهند. اگر به دنبال راحتی بیشتر هستید با ما همراه شوید.

لیفت و لمینت به چه معناست؟

کلمه لیفت به معنای بلند کردن و لمینت به معنای ورقه کردن یا همان جدا کردن است که به اشتباه رنگی که روی مژه می خورد را می گویند. لیفت و لمینت بهتر است با هم انجام شود.

لمینت فقط مژه را ضخیم تر می کند تا پرپشت تر و پر رنگ تر دیده شوند. همچنین حاوی سرمی است که از ریشه مژه شروع می شود و باعث رشد مژه و تقویت مژه می شود. لیفت روشی است که با استفاده از وسایل خاص و چسب به مژه های لمینت شده قوس می دهند که باعث می شود مجعد یا فر شود و زیبا تر دیده شود.

چگونه لیفت و لمینت را انجام می دهند؟

انجام این کار نیاز به تخصص و انصاف آرایشگر دارد. به این دلیل که خوب بودن و مقدار مواد اولیه لمینت و لیفت مژه بسیار مهم است.

در اصل ابتدا لمینت انجام می شود سپس لیفت مژه انجام می شود تا تغییرات ثابت بماند.

  • در مرحله اول مژه ها را تمیز می کنند اگر اینکار انجام نشود ماندگاری آن بسیار کم خواهد بود.
  • مرحله دوم تغذیه مژه با کراتین است که آن را زخیم تر می کند.
  • مرحله سوم استفاده از سرم است. این سرم ترکیبی از تقویت کننده ها و حالت دهنده هایی مانند کراتین و چسب مخصوص است. که می توانند روغن ها، ویتامین ها و رنگ را هم به آن اضافه کنند. این کار باعث براق شدن و ماندگاری بیشتر می شود. این بستگی به درخواست شما و مهارت آرایشگر در شناخت این مواد دارد. مسلما هزینه آن بیشتر خواهد شد.
  • سپس آرایشگر، وسیله ای پلاستیکی که چسبنده است را روی پلک قرار می دهد و پد را پایین چشم، بعد مواد آماده و ترکیبی را با برس ابرو از قسمت ریشه مژه تا نوک مژه رو به بالا می کشد.
فیلم انجام لیفت و لمینت مژه

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

این سوالی است که همه می پرسند. در واقع باید گفت هر چقدر هم چسب و مواد خوب باشند بیشتر از سه ماه نخواهد بود. در صورت تمایل بهتر است قبل از آن تمدید کنید. ماندگاری مژه سه نکته دارد:

  • چرا اینقدر زود ماندگاری آن تمام می شود؟ این روش یک فشار بیرونی است و به اصل وراثت شما کاری ندارد. مژه های شما در حال رشد و ریزش است نه به اندازه مو های سر، اما ریزش اکثر آن ها دست کم سه ماه طول می کشد. در این صورت شما مژه هایی که مجعد کرده اید را از دست می دهید و مژه های جدید با ویژگی قبلی جایگزین می شود.
  • البته گاهی نیز دیده شده است که برای بعضی افراد بیشتر از دو هفته ماندگاری نداشته است. همانطور که قبلا گفته شد، این موضوع به مواد اولیه و مهارت آرایشگر مربوط است. اگر حساس هستید بهتر است بعد از انتخاب اولیه آرایشگر از مشتریانی که اینکار را انجام داده اند، نظرسنجی و مشورت بخواهید تا پشیمان نشوید.
  • مورد بعدی مراقبت خود شخص است. کسانی که لیفت مژه انجام داده اند، باید در هنگام دوش گرفتن مراقب باشند تا آب روی مژه هایشان نماند. همچنین در زمان شستن و خشک کردن صورت به آرامی با مژه های لطیف خود برخورد کنید تا مدت زمان ماندگاری آن کاهش نیابد.

آیا لیفت مژه عوارض دارد؟

در حقیقت خیر. اگر مواد اولیه مجاز استفاده شود و آرایشگر با رعایت نکات بهداشتی این کار را انجام دهد، نه تنها عوارض ندارد بلکه باعث تقویت و استحکام مژه می شود. اما بعضی افراد استثنا هستند که به این مواد هم حساسیت دارند.

لیفت مژه ممکن است باعث قرمزی چشم ها یا خارش در قسمت ریشه چشم شوند. یا مژه های آن ها تو رفته و به داخل رشد می کند و حالت شکستگی به خود می گیرد.

هزینه این کار چقدر است؟

هزینه لیفت و لمینت و هر کار آرایشی بستگی به آرایشگر، برندی که استفاده می کند، مکانی که زندگی می کنید و مواد اولیه ای که استفاده می شود و مقدار تخفیف دارد، این مقدار در حال حاضر از 100 هزار تومان تا 600 هزار تومان است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.