سلامت مو, مراقبت از مو, معرفی محصول

معرفی بهترین شامپو ضد ریزش مو ایرانی و خارجی برای جلوگیری از ریزش مو

بهترین شامپو ضد ریزش مو

بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو می شوند، تنها با استفاده از یک شامپوی مناسب و رعایت چند نکته مراقبتی، اغلب می توانند مشکل خود را حل کرده و بدون نیاز به درمان های پزشکی، ریزش موهای خود را تا حد زیادی کاهش دهند. ما در این مطلب می خواهیم چند نمونه از بهترین شامپو های ضد ریزش مو که می توانند تا حد زیادی به شما در رفع این مشکل کمک کنند، معرفی کنیم، اما در ابتدا بهتر است به چند سوال مهم پاسخ دهیم.

آیا تغییر شامپو در جلوگیری از ریزش مو تاثیر دارد؟

بله! البته نه در همه شرایط. بسته به نوع و شدت ریزش مو، پاسخ به این سوال متفاوت خواهد بود. در شرایط ریزش موی ناشی از چربی، کمبود برخی ویتامین ها و مواردی از این دست، معمولا استفاده از یک شامپوی ضد ریزش مو، می تواند مشکل شما را حل کند، اما در موارد شدید تر، قطعا تنها تغییر شامپو نمی تواند به شما کمک زیادی کند.

آیا شامپوی ضد ریزش در رفع ریزش موی ارثی موثر است؟

تا حدودی بله. اگر ریزش موی شما ارثی باشد، با استفاده از شامپوهایی که ترکیبات خاصی در آن ها بکار رفته است، تا حدودی می تواند این مشکل را رفع کنید. فیناستراید و ماینوکسیدیل دو ماده قدرتمند در رفع ریزش موی ارثی هستند که فیناستراید بیشتر به صورت قرص و فقط برای مردان تجویز می شود. اما ماینوکسیدیل در ترکیب برخی شامپو ها و محلول های ریزش مو، وجود دارد.

اگر ریزش موی سکه ای داشته باشیم، استفاده از چه شامپویی مناسب است؟

برای جلوگیری از ریزش موی سکه ای، شامپو های به خصوصی تولید شده اند که پیشنهاد می شود در صورت داشتن این مشکل، فقط از شامپو های ضد ریزش موی سکه ای استفاده کنید.

شامپوهای خارجی بهتر هستند یا ایرانی؟

پاسخ به این سوال کاملا وابسته به خود شماست! ممکن است شما در استفاده از ده ها شامپوی خارجی و گران قیمت، هیچ تاثیری نبینید! اما در استفاده از یک شامپوی نسبتا ارزان داخلی، تغییرات زیادی را مشاهده کنید. البته همین موضوع به صورت برعکس نیز وجود دارد.
نوع، شدت، ترکیبات شامپو، کمبود ویتامین، نوع پوست سر، نوع مو و ده ها عامل دیگر، می تواند در میزان تاثیرگذاری یک شامپو بر رفع مشکل شما، اثر بگذارد. پس نباید به صرف اینکه یک شامپو خارجی است یا گرانتر از دیگر شامپوها است، آن را انتخاب نمود.

آیا استفاده از محلول، ماسک مو و سرم ها نیز در کنار شامپوی ضد ریزش، تاثیر آن را بیشتر می کند؟

تا حدودی بله، اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از برخی ترکیبات، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و شدت ریزش موی شما را افزایش دهد!
اگر برای اولین بار است که از ترکیبی خاص استفاده می کنید، سعی کنید قبل از شروع دوره با پزشک مشورت کنید و یا از افراد متخصص و مشاوران پوست و مو در مورد اثر گذاری آن سوال کنید.

آیا افزایش ریزش مو در اوایل استفاده از شامپو ضد ریزش مو، طبیعی است؟

بله! معمولا مکانیسم شامپوهای ضد ریزش به این صورت است که ابتدا باعث ریزش موهای ضعیف می شوند و سپس موهای جدید را تقویت می کنند. در 2 الی 3 هفته ابتدایی استفاده از این شامپوها، ممکن است شاهد افزایش میزان ریزش موی خود باشید، اما رفته رفته این مقدار کمتر خواهد شد.
دقت داشته باشید که در صورت افزایش ریزش مو پس از دوره ابتدایی، مصرف شامپو را قطع کرده و به پزشک مراجعه نمایید.

بهترین شامپو ضد ریزش مو

حال که سوالات اولیه و مهم در خصوص استفاده از شامپو ضد ریزش مو را پاسخ دادیم، وقت آن رسیده است که تعدادی از بهترین شامپوهای ضد ریزش مو را معرفی کنیم.

البته توصیه می کنیم، قبل از خرید یک شامپو یا محلول، سری به مطلب “دلایل ایجاد ریزش مو و چگونگی رفع آن” بزنید و کمی بیشتر درباره این مشکل بدانید تا بتوانید مناسب ترین روش درمانی را انتخاب نمایید.

بهترین شامپو ایرانی برای جلوگیری از ریزش مو

در این قسمت ابتدا به معرفی چند محصول داخلی برای جلوگیری از ریزش مو خواهیم پرداخت و سپس محصولات خارجی مناسب را نیز معرفی می کنیم.

شامپو ماینوکسی لافارر

همانطور که در بخش سوالات اشاره شد، ماینوکسیدیل از جمله ترکیباتی است که در رفه ریزش موی ارثی موثر است. لافارر (La Farrerr) یک شرکت تولید کننده محصولات تخصصی پوست و مو در ایران است و شامپو ماینوکسی آن که جزو بهترین شامپو های ضد ریزش مو بوده و در 3 نوع مناسب برای موهای چرب، موهای معمولی و موهای خشک تهیه شده است، از استقبال عمومی زیادی برخوردار است.

شامپو ضد ریزش مو استم سل

یکی دیگر از شامپوهایی که برای جلوگیری از ریزش مو تولید شده و جزو بهترین ها و پر فروش ترین ها نیز هست، شامپو ضد ریزش مو استم سل می باشد. این شامپو نیز تولید داخلی بوده و جلوگیری از ریزش و کم پشت شدن مو و کاهش نازک شدن مو از جمله راهکارهایی است که در این شامپو بکار گرفته شده است.

شامپو ضد ریزش مو سریتا

سریتا، از دیگر شرکت های تولیدی محصولات تخصصی پوست و مو می باشد که تولیدات زیادی در این زمینه دارد. این برند برای الگوهای مختلف ریزش مو، محصولات متنوعی را ارائه داده است و به همین دلیل جزو بهترین انتخاب هاست که شما می توانید داشته باشید.

شامپو و تونیک ضد ریزش اسموت درم

برند Smooth Derm (اسموت درم) که به اختصار SD نیز خوانده می شود، یکی از برندهای مطرح ایرانی، در زمینه تولید محصولات مراقبت پوست و مو می باشد. این برند 2 نوع شامپوی ضد ریزش برای موهای خشک و چرب به همراه یک تونیک ضد ریزش و تقویت کننده ارائه می دهد.

بهترین شامپو خارجی برای جلوگیری از ریزش مو

پس از معرفی بهترین شامپو های داخلی ضد ریزش مو نوبت به معرفی چند مورد از بهترین های خارجی می رسد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

شامپو ضد ریزش مو L’OREAL

لورآل پاریس، یک شرکت تولید کننده محصولات مراقبت از پوست و مو در کشور فرانسه است که بیش از صد سال از زمان تاسیس آن می گذرد و در زمینه رفع ریزش مو، شامپوخاصی را با نام Elseve Arginine Resist X3 تهیه و عرضه نموده است. این شامپو برای انواع موها مناسب بوده و می توان از آن برای تقویت ریشه مو و رفع ریزش مو، استفاده نمود.

شامپو ضد ریزش مو Yves Rocher

ایو روشه، یکی دیگر از برندهای فرانسوی است که بیش از 60 سال در زمینه تولید محصولات تخصصی پوست و مو فعالیت می کند. شامپو ضد ریزش ایو روشه که حاوی عصاره گیاه لوپین سفید است، از جمله بهترین شامپو های ضد ریزش در دنیا است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. این محصول برای تمامی موها و همچنین آقایان و خانم ها مناسب می باشد.

شامپو ضد ریزش مو Lisap Keraplant

لیزاپ یک شرکت تولید کننده محصولات مراقب از مو در کشور ایتالیاست که شامپوی ضد ریزش آن با زیر برند کراپلانت در سراسر جهان عرضه شده و همواره جزو بهترین ها بوده و هست. شامپو ضد ریزش و تقویت کننده مو کراپلانت لیزاپ، یک محصول مناسب برای افرادی است که از مشکل ریزش مو رنج می برند و محصولات ایرانی یا سایر محصولات خارجی مشابه، تاکنون برای آن ها موثر نبوده است.

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای این نوشته متذکر شدیم، اگر ریزش موی شما از نوع شدید باشد و یا دلیل خاصی برای آن وجود داشته باشد، استفاده از شامپو به تنهایی نمی تواند راهگشا باشد و نیاز به مشاوره پزشکی نیز خواهید داشت. اما اگر مشکل شما حاد نیست و فکر می کنید که تغییر شامپو می توانید از ریزش موهای خود بکاهید، شامپوهای معرفی شده در این صفحه، می تواند به شما کمک نماید.

در ضمن این نکته را باید به یاد داشته باشید که ریزش 50 الی 100 تار مو در روز، طبیعی محسوب شده و معمولا پزشکان برای رفع آن دارو یا شامپوی خاصی تجویز نمی کنند. تنها اگر میزان ریزش موهای شما بیشتر از این مقدار است، وقتش رسیده که حتما برای رفع آن، اقدامی انجام دهید.

امیدواریم که محصولات معرفی شده در این صفحه، به اندازه کافی به شما کمک نماید. همچنین اگر شما با استفاده از محصول خاصی توانسته اید مشکل خود را برطرف کنید، پیشنهاد می کنیم در بخش دیدگاه ها و کامنت ها، این محصولات را معرفی کنید تا دیگران نیز بتوانند از نظرات شما، بهره مند شوند.

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.