سلامت پوست, مراقبت از پوست

خواص روغن گل همیشه بهار یا روغن کالاندولا برای پوست و مو

روغن گل همیشه بهار

روغن گل همیشه بهار یا کالاندولا یک روغن طبیعی است که از گل همیشه بهار (Calendula officinalis) استخراج می شود. این روغن اغلب به عنوان یک درمان مکمل یا جایگزین استفاده می شود. روغن گل همیشه بهار، با خاصیت ضد قارچی، ضد التهابی و ضد باکتری که دارد، ممکن است باعث ترمیم زخم ها، تسکین اگزما و … شود. همچنین به عنوان ضد عفونی کننده نیز استفاده می شود.

8 خواص روغن گل همیشه بهار برای پوست و مو

1. خواص ضد التهابی و ضد قارچی

یکی از خواص روغن گل همیشه بهار خاصیت ضد التهابی آن است که می تواند به تسکین خارش و التهاب پوست کمک کند. در حالی که خواص ضد قارچی موجود در این روغن می تواند به اگزما، پسوریازیس، درماتیت و … کمک کند.

2. زخم ها را سریع التیام می بخشد

روغن کالاندولا ، می تواند به روند بهبود بریدگی ها، سوختگی ها، بثورات و کوفتگی کمک کند و از زخم ها در برابر عفونت نیز محافظت کند.

3. مرطوب کننده عالی

روغن گل همیشه بهار، یک مرطوب کننده عالی برای پوست است که می تواند به آبرسانی پوست خشک و شکاف خورده کمک کند.

خواص روغن گل همیشه بهار برای پوست

4. آبرسانی لب ها

روغن گل همیشه بهار، یک آبرسان عالی است، به این معنی که می تواند خشکی لب ها را تسکین دهد. برای تقویت رطوبت و ترمیم، چند قطره از روغن را در مرهم لب معمول خود مخلوط کنید.

5. بهبود آفتاب سوختگی

روغن کالاندولا ، پوستی که دچار آفتاب سوختگی شده است را تسکین می دهد و خواص ضد التهابی آن به کاهش قرمزی و التهاب به وجود آمده، کمک می کند. چند قطره از این روغن را با مرطوب کننده خود مخلوط کنید و آن را مستقیماً به مناطق آسیب دیده بمالید.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این روغن می تواند از پوست شما در برابر اشعه UVA و UVB محافظت کند.

6. تسکین خارش

وقتی خارش ناشی از گزش پشه از بین نرفت، روغن گل همیشه بهار، را مستقیماً به محل گزش بمالید. این کار باعث تسکین خارش، کاهش قرمزی و التهاب شده و از پوست شما در برابر عفونت محافظت می کند.

7. مرطوب کننده مو

اگر پوست سرتان خشک و تحریک شده است، به دنبال یک شامپو و نرم کننده حاوی روغن گل همیشه بهار باشید. خواص ضد قارچی آن می تواند به درمان شوره سر کمک کند و همراه با قابلیت های مرطوب کنندگی آن، پوست سر شما بسیار سالم خواهد ماند.

ثابت شده است که روغن گل همیشه بهار، خاصیت بازسازی دارد که به رشد موهای شما کمک می کند و از مو در برابر عوامل محیطی محافظت می کند.

نکته: قبل از استفاده از این روغن حتما تست حساسیت پوستی را انجام دهید. اگر بدن شما به این روغن واکنش نشان داد، از مصرف آن خودداری کنید.

8. بهبود التهاب ناشی از پوشک نوزادان

روغن گل همیشه بهار برای درمان جوش ها و التهابات ناشی از پوشک، برای پوست حساس نوزادان مفید است. برای این کار می توانید چند بار در روز مقداری از این روغن را به محل آسیب دیده اعمال کنید.


محصولات حاوی روغن گل همیشه بهار

منبع: naturaloilsforhair

Gerelateerde berichten

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.