سلامت پوست, مراقبت از پوست

پاکسازی عمیق پوست یا فیشال چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

فیشال

وقتی صحبت از این می شود که چه کسی باید پاکسازی عمیق پوست یا فیشال انجام دهد، پاسخ شما و همه کسانی که می شناسید، ممکن است افرادی که سن بالاتری دارند باشد. در واقع یک برنامه عالی برای مراقبت از پوست، حفظ سلامت پوست و ایجاد ظاهری شاداب، برای هر فرد بالغ بسیار حیاتی است.
اما محافظت حرفه ای از پوست و انجام درمان های صورت باید یکی از اصلی ترین برنامه های مراقبت از پوست شما باشد. متخصصان مراقبت از پوست توصیه می کنند حداقل یک بار در ماه یا هر 4-6 هفته یک پاکسازی عمیق پوست یا فیشال داشته باشید. اما فیشال چیست و چرا باید آن را انجام داد؟

فیشال چیست؟

پاکسازی عمیق پوست یا فیشال یک روش درمانی – مراقبتی پوست صورت است که شامل چهار مرحله می باشد و به پوست شما نفوذ می کند تا آلودگی ها و بقایای جمع شده در منافذ پوست را از بین ببرد.
این روش درمانی بهترین راه حل برای روشن تر و درخشان کردن پوست است. این درمان با یک پاکسازی عمیق و به دنبال آن لایه برداری شیمیایی مناسب با نوع پوست یا بخور اکسیژن و به دنبال آن مقدار زیادی استخراج جوش از منافذ پوست، نور درمانی LED و ماسک تسکین دهنده و از بین بردن لک ها شروع می شود. بلافاصله پس از درمان، پوست شما شاداب، مرطوب و درخشان به نظر می رسد و زیبایی ای خیره کننده خواهد داشت.

مراحل و روش انجام فیشال

قبل از شروع فیشال، متخصصان با یک پاک کننده عمیق صورت، آرایش شما را پاک می کنند. متخصصی که برای انجام فیشال به وی مراجعه می کنید، نوع پوست شما و هر منطقه ای را که مورد توجه شما قرار می گیرد، تجزیه و تحلیل می کند تا بهترین فیشال و مراقبت از پوست را متناسب با پوست شما انجام دهد.

مرحله اول: لایه برداری

معمولاً در صورت تمایل شما، پیلینگ ملایم اسید گلیکولیک برای لایه برداری عمیق از پوست و باز شدن منافذ پوست انجام می شود. متخصص به احتمال زیاد هر نوع درمان فیشال را با نوع پوست شما تطبیق می دهد، چه پوست شما چرب، خشک، حساس، جوان یا بالغ باشد، برای شما بهترین روش را انتخاب می کند.

اگر شرایط شما برای پیلینگ گلیکولی مناسب نباشد می تواند با میکرودرم ابریژن جایگزین شود. لایه برداری باعث از بین رفتن لایه بالایی سلول های مرده پوست می شود که پوست جدید تازه ای را در زیر آن نشان می دهد.

مرحله دوم: استخراج جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید

به دنبال لایه برداری، متخصص با استفاده از ذره بین تمام جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید را استخراج می کند تا پوست از آلودگی ها پاک شود. با کشیدن کومدون روی بینی، منافذ مسدود شده یا به اصطلاح متراکم برطرف می شوند.

با استخراج می توان جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید یا میکروسیست ها را با استفاده از میکرونیدل از بین برد. این روش کاملاً بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. مناطق آکنه فعال یا التهاب در این مرحله به دلیل احتمال ایجاد زخم درمان نمی شوند.

مرحله سوم: هیدراتاسیون

در مرحله بعد، متخصص پوست، ماساژ تخلیه لنفاوی را انجام می دهد و سپس از کرم های آبرسان یا ضد چروک قوی سرشار از ویتامین ها، کلاژن و مواد مغذی را که به عمق درم نفوذ می کنند، استفاده می کند.

مرحله چهارم: ماسک حرارتی

پس از آماده سازی پوست، متخصص زیبایی ماسک حرارتی را برای اطمینان از نفوذ عمیق و دقیق مواد فعال استفاده می کند. این مرحله به آرامش پوست و جلوگیری از التهاب قرمزی مرتبط با مراحل قبلی کمک خواهد کرد.

این یک روش آرامش بخش، گرم و مؤثر برای پایان دادن به فیشال است. ماسک حرارتی برای کمک به شل شدن فیبر های عضلات استفاده می شود. هنگامی که خنک شد، ماسک منقبض می شود تا به پوست شما استحکام بخشد.

این ها مراحل اصلی پاکسازی عمیق پوست یا فیشال بود. حال به دلایل انجام آن می پردازیم:

چرا باید فیشال را انجام دهیم؟

چرا باید فیشال را انجام دهیم؟

همانطور که گفتیم، پاکسازی عمیق صورت یا فیشال متداول ترین درمانی است که توسط متخصصان زیبایی انجام می شود. این یک روش عالی برای متخصص شما است تا درک بهتری از پوست شما داشته باشد و بتواند درمان های بهتری برای شما در نظر بگیرد. بیایید مرور کوتاهی بر مراحل متداول فیشال داشته داشته باشیم:

 • تجزیه و تحلیل پوست
 • پاکسازی پوست
 • لایه برداری یا پیلینگ
 • بخور دادن پوست
 • استخراج جوش
 • ماسک درمانی
 • سرم / مرطوب کننده
 • تسکین دادن پوست

فیشال های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع پوست شما انتخاب می شوند. برخی از آن ها برای سفت شدن پوست مفید هستند، برخی دیگر برای از بین بردن پوست مرده و آشکار کردن یک لایه تازه عالی هستند و برخی دیگر بر درمان یک بیماری خاص پوست (مانند سوختگی) یا درمان مناطق تمرکز دارند. متخصص زیبایی نوع فیشال را بر اساس تجزیه و تحلیل پوست شما توصیه می کند.

اگرچه توصیه می شود هر 4-6 هفته یکبار پاکسازی پوست صورت را انجام دهید، اما ممکن است متخصص زیبایی شما برنامه ای متفاوت را بر اساس نیاز های پوستی یا نگرانی های فردی شما توصیه کند. در بسیاری از موارد، برای رسیدن به اهداف دلخواه مراقبت از پوست، به چندین روش درمانی نیاز است.
به طور کلی، یک سری از فیشال ها و همچنین یک روتین مراقبت از پوست روزانه که برای نوع پوست شما طراحی شده است، برای تولید نتایج ایده آل توصیه می شود. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که شما باید مرتباً فیشال را انجام دهید.

برای همه عالی است

تقریباً هر نوع پوستی یا بیماری پوستی می تواند از یک تمیز کننده صورت استفاده کند (و از آن بهره مند شود). هر کس – بدون توجه به پوست خود – می تواند از لایه برداری تخصصی بقایای سلول های مرده پوست به علاوه استخراج جوش های سر سیاه و سر سفید بهره مند شود.

فیشال، لایه برداری و استخراج حرفه ای است

فیشال یک روش عالی برای بهره بردن از جادوی جوان سازی پوست است. برای پوست صورت شما، لایه برداری، استخراج، بخور و ماسک کمک می کند تا پوست سطحی تازه را نمایان کند و این چیزی است که در خانه نمی توانید به آن برسید. نتیجه این کار درخشندگی ای خیره کننده و پوستی سالم و درخشان است که با مراقبت و بازیابی مداوم، در طولانی مدت بهتر و جوان تر خواهد شد.

فیشال شامل پاکسازی عمیق می شود

همانطور که از نام آن مشخص است، فیشال باعث تمیز کردن عمیق پوست می شود. این پاکسازی به شما کمک می کند تا پوست خود را از تجمع ناخواسته چربی، سموم، آلودگی ها، باکتری ها و تمام بقایای سلول های پوستی خلاص کنید؛ همچنین همه این ها به شرایط خاص پوستی ناخواسته مانند آکنه و پیری زودرس کمک می کنند.

باعث کاهش استرس و مراقبت از خود می شود

در محیط پر استرسی که در آن زندگی می کنیم نمی توان خود مراقبتی را دست کم گرفت. یافتن راه هایی برای تسکین استرس مهم است و چه راهی بهتر از اسپا؟ ماساژ همراه با فیشال و محیطی آرام و آرامش بخش متناسب با این خواسته است و فقط فکر کنید، شما دلیل کافی این را دارید که ماهانه ریلکس کرده و خودتان را از استرس دور کنید. پس فیشال باید یک اتفاق تکراری در برنامه مراقبت از پوست شما باشد.

فیشال جوانی و سلامت پوست را تقویت می کند

درمان های صورت می توانند از بروز علائم قابل مشاهده پیری جلوگیری کرده و سلامت پوست را افزایش دهند. آن ها پوست را آبرسانی کرده و گردش خون را افزایش می دهند. آن ها همچنین توانایی جذب پوست شما را بهبود می بخشند، به این معنی که محصولاتی که برای جوان و سالم نگه داشتن پوست خود استفاده می کنید به دنبال فیشال بهتر جذب می شوند.

پس از فیشال باید چه کارهایی انجام دهید؟

اثرات فوری فیشال معمولاً بین پنج تا هفت روز طول می کشد. در این مدت پوست چرب، مرطوب و درخشان به نظر می رسد و احساس می شود. برای افزایش نتایج، این مراحل مراقبت های پس از فیشال را در ذهن داشته باشید:

 • پوست را هیدراته نگه دارید
 • هفتگی لایه برداری کنید
 • از سرم ویتامین C استفاده کنید
 • توصیه های متخصص زیبایی خود را دنبال کنید
 • برای مراجعه بعدی خود به مطب متخصص خود وقت بگیرید

همچنین شما می توانید از محصولات فوق العاده فروشگاه اینترنتی زیپلین برای انجام مراحل مراقبتی ذکر شده پس از فیشال استفاده کنید:

منابع: dermacarehr.comskinlogicaesthetics

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.