سلامت پوست, مراقبت از پوست

مزونیدلینگ چیست؟ چگونه انجام می شود؟

مزونیدلینگ

بسیاری از افراد برای داشتن پوستی بی عیب به دنبال روش های متفاوت هستند. اکنون درمان های سوزنی را می توان با اولویت در فهرست های درمانی، در اکثر سالن های زیبایی مشاهده کرد. در این مقاله درباره مزیت مزونیدلینگ و تفاوت آن با میکرونیدلینگ می پردازیم.

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ یک روش درمانی فرانسوی است که در حال حاضر به طور گسترده ای برای جوان سازی پوست استفاده می شود. در این روش درمانی، ترکیبی از ویتامین های قدرتمند با استفاده از دستگاه مزونیدلینگ با یک سوزن به لایه های زیرین پوست تزریق می شود.

مزونیدلینگ چیست؟
مزونیدلینگ

تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

هر دو روش درمانی می توانند در درمان چندین بیماری پوستی بسیار موثر باشند. مزونیدلینگ روش کاملا متفاوت از میکرونیدلینگ است. هر چند “هر دو روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ شامل تکنیک های سوزن زدن هستند. اما از نظر طول سوزن، کاربرد، عمق نفوذ، سرعت انجام و شرایط پوستی که تحت درمان قرار می گیرند، متفاوت هستند.”

برای انتخاب روش صحیح، به بیان تفاوت های روش مزونیدلینگ با روش میکرونیدلینگ می پردازیم.

نکته: در زمان استفاده از روش میکرونیدلینگ مراقب باشید! هرگز یک ناحیه را دو بار غلتک نزنید، زیرا ممکن است پوست را بیش از حد تحریک کرده و مکانیسم ترمیم آن را بر هم بزنید.

 • شوفمن می گوید: “مزوتراپی برای مشتری بسیار قابل تحمل تر از میکرونیدلینگ است، زیرا در این روش همه چیز سریع تر انجام می شود.”
 • در روش مزونیدلینگ یک سوزن به داخل پوست می رود، در حالی که در روش میکرونیدلینگ همزمان چندین سوزن بر روی پوست قرار می گیرند که باعث ایجاد زخم های کوچکی می شوند.
 • در روش مزونیدلینگ نیازی به بیهوشی موضعی نیست، اما معمولاً در میکرونیدلینگ از بیهوشی موضعی استفاده می شود.
 • روش مزونیدلینگ (مزوتراپی)، هیچ گونه عوارضی ندارد. تنها در برخی موارد ممکن است مشتری تا 48 ساعت احساس سوزن سوزن شدن بر روی پوست را داشته باشد. اما مشتریان در روش میکرونیدلینگ تا 3 روز قرمزی خفیف تا متوسط​​، تورم یا حساسیت به پوست را در هنگام لمس پوست تجربه می کنند.
روش میکرونیدلینگ
روش میکرونیدلینگ

زمان بهبودی پس از انجام مزونیدلینگ

بعد از انجام روش مزونیدلینگ، می توانید به محل کار خود برگردید، اما سعی کنید حد الامکان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. فقط در روز دوم، کمی احساس خشکی موقتی یا کشیدگی پوست را تجربه خواهید کرد. برای رفع آن بهتر است از آب رسان مناسب استفاده کنید.

برای تهیه آب رسان مناسب پوست خود، از فروشگاه زیپلین دیدن کنید.

جوانب مثبت مزونیدلینگ (مزوتراپی)

 • تولید کلاژن را تحریک می کند.
 • درمان سریع و بدون درد است.
 • می تواند با سایر روش های درمانی ترکیب شود.
 • قابل استفاده بر روی انواع پوست می باشد.

کاربرد مزونیدلینگ

 • بسیاری از محلول های استفاده شده در روش مزوتراپی دارای پایه اسید هیالورونیک هستند. به همین دلیل باعث آب رسانی و درخشش کامل پوست می شوند.
 • همچنین از مزوتراپی می توان برای مقابله با چربی های سطحی و سلولیت در بدن استفاده کرد.
 • مزوتراپی برای افرادی که مشکلاتی مانند چربی های سطحی، لکه های پوستی و پیری پیشرفته دارند، بسیار مناسب است. زیرا در این روش با نفوذ سوزن به پوست، محلول در لایه های زیری پوست تزریق می شود.
درخشش پوست با مزونیدلینگ
درخشش پوست با مزونیدلینگ

نکته: مزوتراپی انتخاب بهتری برای درمان لکه های عمیق می باشد. زیرا در این روش محلول به لایه های زیری پوست تزریق می شود.

آیا ارزیابی دقیق ضخامت پوست در زمان انجام مزونیدلینگ مهم است؟

ضخامت متوسط (اپیدرم و درم) 1.2 میلی متر است که هر 10 سال، 6 درصد کاهش می یابد. بنابراین، اگر مشتری با سن بالاتر تحت درمان قرار گیرد، ارزیابی دقیق ضخامت پوست او از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا عدم اطلاع از ضخامت پوست، باعث سوراخ شدن پوست به صورت عمیق تر می شود و ممکن است خونریزی غیرقابل کنترل اتفاق بیوفتد.

در این صورت، این بدان معناست که شما بیش از حد پیش رفته اید و احتمالاً در هایپودرم هستید، جایی که رگ های خونی کمی بزرگتر از درم هستند. هنگامی که خونریزی بیش از حد زیاد باشد، احتمال عفونت نیز بیشتر می شود.

عوارض ناشی از مزونیدلینگ

مانند دیگر روش های درمانی، مزونیدلینگ بدون خطر نیست. ممکن است بعد از مزوتراپی پوست سوزن سوزن شود و کمی احساس کشیدگی و خشکی موقتی پوست را تجربه کنید.

 • با استفاده از این روش اگر چربی را کاهش می دهید، احتمالاً علائمی همچون قرمزی و تورم خفیف خواهید داشت که در طی سه روز برطرف می شود.
 • اگر روش درمانی بسیار فشرده باشد، ممکن است دچار کبودی شوید.
 • در صورت بروز هرگونه عوارضی بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

سخن آخر

درمان مشکلات پوستی با سوزن در کانون توجه، بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما یک روش برای همه افراد مناسب نیست. اگر هنوز سردرگم هستید که مناسب ترین گزینه برای شما کدام است، کافی است با یک متخصص پوست قرار ملاقات بگذارید.
آن ها به راحتی می توانند، بهترین راه حل درمانی را برای ایجاد سالم ترین و خوش فرم ترین پوست، به شما ارائه دهند.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.🙂🌹

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.