سلامت پوست, مراقبت از پوست

هایفوتراپی چیست؟ + بیان مزایا، معایب و کاربرد آن

هایفوتراپی

در حال حاضر، هایفوتراپی (HydraFacial) یکی از محبوب ترین روش های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت است. زیرا استفاده از این روش بسیاری از رایج ترین نگرانی های مربوط به پوست مانند: خشکی پوست و علائم پیری را با هیچ عارضه جانبی برطرف می کند. این روش آن قدر محبوب واقع شده که در سراسر جهان هر 15 ثانیه یک بار، اجرا می شود.

در این مقاله، ما با توجه به نظر دو متخصص همه چیزهایی را که باید در مورد هایفوتراپی (HydraFacial) بدانید را بیان کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن این مقاله ادامه دهید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک درمان طبیعی در سطح پزشکی است که با استفاده از دستگاه، امواج منسجم فراصوت را بر روی لایه درم (لایه درم در زیر لایه اپیدرم قرار دارد) می تابانند. تابش امواج فراصوت باعث افزایش دمای این لایه می شود. وقتی دما افزایش یابد، در اثر افزایش دما دچار آسیب سلولی خواهید شد.

هر چند ممکن است که با خود فکر کنید این باعث آسیب به پوست می شود اما این طور نیست. این باعث تحریک کلاژن ها می شود. در نتیجه، هر چه کلاژن افزایش یابد، پوستی سفت و بدون چروک خواهید داشت.

در چه مکانی هایفوتراپی انجام می شود؟

این سرویس در سراسر کشور در مراکز حرفه ای پزشکی مجاز و یا جایی که متخصص زیبایی HydraFacial حضور دارد، انجام می شود.

در چه مکانی هایفوتراپی انجام می شود؟

هایفوتراپی بر روی چه قسمت هایی انجام می شود؟

در کل هایفوتراپی بر روی صورت انجام می شود که شامل:

 • پیشانی
 • گونه
 • چانه
 • ابرو
 • پلک
 • خط اخم
 • بینی
 • خط لبخند

همچنین، برای از بین بردن غبغب و از بین بردن چین و چروک های ناحیه گردن و دکلته نیز استفاده می شود.

انجام هایفوتراپی بر روی اجزای صورت

مراحل انجام هایفوتراپی

این شیوه درمان شامل 4 مرحله می باشد که عبارت اند از:

 1. پاکسازی منافذ پوست
 2. لایه برداری از سطح پوست
 3. حذف جوش های سر سیاه
 4. آبرسانی به پوست (سرم ها با یک دستگاه قلم مانند، به منافذ پوست تزریق می شوند)

دکتر آنا گوانچه متخصص پوست، تایید شده توسط هیئت مدیره مستقر در لس آنجلس می گوید: “سرم ها خاصیت ضد پیری و آنتی اکسیدانی دارند و برای پاسخگویی به نیازهای خاص بیماران ساخته شده اند”.

در ادامه به شیوه انجام هایفوتراپی می پردازیم تا با مراحل انجام آن نیز آشنا شوید.

نحوه انجام هایفوتراپی در 4 مرحله:

 1. مرحله اول پاکسازی اولیه پوست: برای انجام هایفوتراپی نیازی به آماده سازی خاصی ندارید. اما، همان طور که می دانید برای انجام مراقبت های پوستی بهتر است تا سطح پوست را از سلول های مرده و سبوم اضافی پاک کنید. پس اگر آرایش دارید یا از کرم های مراقبت از پوست مانند: ضد آفتاب و … استفاده می کنید، باید آن را پاک کنید. سپس، مراحل زیر به نوبت انجام می شود.

2. مرحله دوم لایه برداری از سطح پوست: در این مرحله، ترکیبی از اسیدهای سالیسیلیک و گلیکولیک به پوست زده می شود تا هرگونه آلودگی و روغنی که مسدود کننده منافذ است را از بین ببرد.

3. مرحله سوم استفاده از ژل موضعی بی حس کننده: اپراتور مقداری بی حس کننده موضعی را بر روی محل مورد نظر ماساژ می دهد. زیرا، ممکن است پس از هایفوتراپی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید. هم چنین، می توانید با مشورت متخصص قبل از انجام داروها نیز استفاده کنید.

4. مرحله چهارم تنظیم درجه دستگاه و استفاده از آن: بعد از آن پزشک از ژل مخصوصی استفاده می کند. این ژل مانند ژلی است که در سونوگرافی استفاده می شود. دستگاه را بر روی درجه مورد نظر تنظیم می کنند و دستگاه بر روی پوست قرار می گیرد.
امواج فراصوت با پالس های کوتاه بر روی هدف مورد نظر تابانده می شود. معمولاً جلسات بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد. سپس، دستگاه را از روی پوست برمی دارند.

مزایای مراقبت از پوست با هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک شیوه غیر تهاجمی است که استفاده از آن می تواند علائم پیری را بهبود بخشد. بنابراین، استفاده از آن شامل مزایایی از جمله: داشتن چهره ای صاف، مرطوب، روشن و زیبا می باشد.

مزایای هایفوتراپی

دکتر گوانچه می گوید: “این روش باعث کاهش خطوط و چین و چروک ها، افزایش استحکام، افزایش یکنواختی رنگ، کاهش سلولیت و لکه های قهوه ای می شود. همچنین باعث بهبود منافذ باز پوست می شود.”

عوارض جانبی انجام هایفوتراپی چیست؟

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت لیفت صورت به شیوه هایفوتراپی می شود، این است که حداقل عوارض جانبی در آن وجود دارد و اساساً هیچ توقف درمانی پس از درمان ندارد. دکتر الن مارمور، متخصص پوست ساکن شهر نیویورک و بنیانگذار Marmur Metamorphosis، می گوید که بلافاصله پس از درمان کمی قرمزی انتظار داشته باشید. اما، به سرعت فروکش خواهد کرد.

دکتر مارمور می گوید: “با دنبال کردن درمان، شما نیاز دارید که اجازه دهید پوستتان کمی استراحت کند تا تمام فواید فیشال را در باقی ساعات روز جذب کند.‎ بنابراین، پس از گذشت زمان اندک (حداقل تا صبح روز بعد صبر کنید) شما می توانید آرایش کنید و برنامه عادی خود را از سر بگیرید.”

دکتر گوانچه موافقت می کند که خطرات کم است. اما، هشدار می دهد که در صورت داشتن واکنش، از سرم های سفارشی استفاده کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام هایفوتراپی هستند؟

یکی از بزرگترین جذابیت های هایفوتراپی این است که استفاده از این شیوه برای از بین بردن چین و چروک و شل شدگی پوست افراد بین 30 تا 75 سال با هر نوع پوستی مناسب است. استفاده از این روش برای افراد مسن تر مناسب نیست و نیاز به جراحی دارند. البته، به این موضوع توجه داشته باشید که استثنا هم وجود دارد. بنابراین، در مورد انجام آن با متخصص مشورت کنید.

دکتر مارمور متخصص پوست توضیح می دهد: “استفاده از این روش درمانی برای نوجوانان مبتلا به آکنه، بزرگسالان دارای جوش و چین و چروک، برای بیماران مسن تر با آسیب خورشید و حتی کسانی که دچار لکه های پوستی محدود هستند (قبل از ابتلا به سرطان) مفید است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام هایفوتراپی نیستند؟

اگرچه این روش برای بسیاری از انواع پوست مفید است، اما افرادی كه بثورات فعال، آفتاب سوختگی یا روزاسه دارند، هم چنین، افراد باردار باید از این روش درمانی خودداری كنند.

چند بار نیاز به انجام این روش درمانی دارید؟

همانطور که گفته شد، با انجام این روش، پوست شفاف و براق به نظر می رسد و همچنین، اثرات آن بیشتر از سایر روش ها ماندگار است. اما، این را بدانید که برای بهبود ظاهر پوست، با هر روشی نیاز به زمان دارید. در این روش درمانی، دکتر مارمور برای دستیابی به حداکثر نتیجه پیشنهاد می کند هر چهار تا شش هفته یک مرتبه آن را انجام دهید. مدت زمان هر جلسه 30 تا 90 دقیقه می باشد.

آیا انجام همزمان آن با سایر روش ها ممکن است؟

استفاده از هر روشی نیازهای مختلفی از پوست را برطرف می کند. گرچه می توانید آن را به همراه سایر روش های غیر تهاجمی مانند: بوتاکس یا میکروبلیدینگ انجام دهید. اما، جایگزینی برای روش های دیگر نیست.
در صورت انجام همزمان آن، هایفوتراپی باید قبل از بوتاکس انجام شود. زیرا، بیماران نباید بعد از درمان بوتاکس دراز بکشند.”
در هر حال، مهم است که قبل از انجام، عوارض جانبی و مراقبت های قبل و بعد سایر روش های درمانی را در نظر بگیرید.

آیا مراقبت های هایفوتراپی تغییرپذیر است؟

می توانید سرم های استفاده شده در طول درمان را تغییر دهید تا نگرانی های مربوط به مراقبت از پوست مانند: پیری یا تیرگی را برطرف کنید. حتی ممکن است، متخصص پوست و زیبایی موارد اضافی را جهت درمان ارائه دهد.

دکتر مارمور متخصص پوست توضیح می دهد: “ماسک های مارمور متامورفازی را همراه با چراغ های LED در اختیار شما قرار می دهیم تا متناسب با نیاز نوع پوست بیماران مان باشد.” “به عنوان مثال: LED آبی باکتری های آکنه را از بین می برد و برای بهبود و کاهش شکستگی کار می کند. LED های قرمز (و سبز) به کاهش چین و چروک و جوان سازی پوست کمک می کنند.”

هزینه آن چقدر است؟

هزینه درمان بسته به محل زندگی و متخصصی که آن را انجام می دهد، متفاوت خواهد بود. اما، محدود قیمت برای هر جلسه حدود 150 تا 300 دلار است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق آن به مراکز ارائه خدمات در این زمینه مراجعه کنید.

منبع: www.instyle.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.