آرایش مو, مراقبت از مو

15 مدل آرایش موهای فر که می تواند جذابیت شما را دو برابر کند!

آرایش مدل مو های فر

توجه، توجه! همه شما خانم هایی که موی فر دارید، گوش کنید. من خبر هایی برای شما آورده ام که زندگی شما را تغییر می دهد. خبر هایی که ماندگاری فر موهای شما را بیشتر می کند. ما می خواهیم همان کار هایی که آرایشگر برای آرایش موهای فر شما می کند را خیلی ساده و بدون هزینه اینجا آموزش دهیم. آماده اید؟ باشه، بریم ببینیم.
اول از همه باید از ریزش مو جلوگیری کنید تا موهایی با حجم بالا و زیبا داشته باشید.

بهترین مدل آرایش موهای فر در زمان ورزش کردن، کوتاه کردن به روش لایه ای است. بلند شدن قسمت های دیگر موهای فر باعث می شود موهای شما زیبایی خود را کاملا نشان ندهند. پس آن ها را همان گونه درست کنید که دلخواه شما است.

اگر چه من همیشه توصیه می کنم آرایش موهای فر شما را فقط یک آرایشگر حرفه ای انجام دهد، اما کاملا درک می کنم که ترجیح می دهید این کار را خودتان در خانه انجام دهید. این کاری است که شما می خواهید انجام دهید، من شما را راهنمایی می کنم تا موهایی زیباتر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: انواع مدل موی فر مردانه

چگونه موهای خود را در خانه کوتاه کنید؟

آنچه شما نیاز دارید

 1. برس مو / شانه دندانه دار پهن
 2. کش مو
 3. قیچی (مخصوص کوتاهی مو)

نحوه کوتاه کردن مو

 • ابتدا موهای خود را مرطوب کنید (اما نه کاملاً خیس) تا زمانی مرطوب می کنیم که موهای فر شما صاف شود.
 • تمام گره های موهای خود را با شانه زدن از بین ببرید. این کار مهم است چون هر گره ای که در موهای شما باقی بماند می تواند باعث شود لایه ای از موی شما ناهموار به نظر برسد.
 • سر خود را به جلو خم کرده و موهای خود را در مقابل خود بچرخانید.
 • در این حالت بمانید و تمام موهای خود را به سمت جلو یک دم اسبی درست کنید و در قسمت جلوی پیشانی خود با کش ببندید. مو باید چند سانتی متر از سر شما فاصله داشته باشد.
 • اگر می خواهید لایه های موهای شما بلندتر به نظر برسد، موهای خود را با کش بکشید تا زمانی که فقط 5 سانتی متر موهای دم اسبی باقی مانده باشد. اگر می خواهید لایه های موهایتان کوتاه تر و بیشتر باشد، موهای خود را فقط چند سانتی متر بکشید و بیشتر موهای خود را در حالت موی دم اسبی بگذارید.
 • موهای خود را با کش نگه دارید و به یک اندازه زیر آن را قیچی کنید. اطمینان حاصل کنید که موهای خود را زاویه دار کوتاه نکنید زیرا این باعث می شود لایه های موهای شما به سمت چپ یا راست بیفتد.
 • اکنون کش مو را بر داشته و موهای لایه دار خود را بررسی کنید.
 • اگر بخش های ناهمواری از مو مشاهده می کنید، آن ها را برش بزنید تا موهای جدید را روی موهایتان قرار دهید.

مدل مو برای موهای فرفری

روش های زیادی وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب مدل آرایش موهای فر خود، بر اساس فرم صورتتان آن مدل را انتخاب کنید.

این ها را می دانم و می دانم که این مفهوم فرم صورت ممکن است برای اکثریت شما نامفهوم باشد. بنابراین، برای آسان تر کردن زندگی شما (به دلیل اینکه حس خوبی به شما بدهد) تحقیقات خودم را انجام داده ام و بهترین مدل موی مجلسی را پیدا کرده ام که می توانید بر اساس شکل صورت خود آن راتغییر دهید. پس توجه کنید…

 • اگر صورت گرد دارید، یک دسته بلند با لایه های باریک که درست در خط فک شما پایان می یابد، جلوه ای کمی کشیده تر به چهره شما می بخشد.
 • اگر چهره ای قلبی داشته باشید خوشبخت هستید زیرا یک نوع کوتاهی لایه ای وجود دارد که می توانید با آن ها آزمایش کنید.
 • اگر می خواهید ظاهری ساده تر داشته باشید می توانید یک pixie cut با لایه لایه کوتاه را امتحان کنید. یا می توانید مدلی با لایه های بلند و یک نواخت همراه با موی چتری صاف داشته باشید تا ظاهری شاداب تر در موهای خود ایجاد کنید.
 • یک مدل کوتاه با لایه هایی که دقیقاً به چانه ختم می شود هم می تواند یک پیشنهاد عالی برای شما باشد.
 • صورت های بیضی شکل یا کشیده زیرا به صورت یک ساختار غیر قابل تیز و ملایم می بخشد، یکی دیگر از سبک های بسیار عالی لایه ای است که می توانید امتحانش کنید و لایه های طولانی و به طور مساوی برش خورده است.
 • اگر صورت مربعی دارید می توانید در انتهای آن به سراغ یک باب لایه لایه با مقداری موی چتری ظریف یا لایه های باریک بلند بروید.

خوب، حالا که می دانید چگونه موهای خود را به صورت لایه ای برش خورده، کوتاه کنید و کدام سبک بر اساس فرم صورت شما، چهره تان را زیباتر می کند بیایید برای آرایش موهای فر خود در یک برش لایه ای به عکس های برتر من برویم.

15 مدل از بهترین مدل مو برای موهای فرفری

1. مدل باب برای موهای فرفری بلند

آرایش مو های فر به روش Layered Super Long Bob On Kinky Curls
مدل باب در موی فر زیاد

داشتن موهای فوق العاده بلند با فرهای ریز می تواند باعث اذیت شدن شما شود. بنابراین، برای کاهش وزن روی سر خود و کم کردن فرهای مجلسی خود، به سراغ یک باب فوق العاده layered super long bob بروید که سبک و بسیار ساده است.

2. لایه های طولانی روی موهای موج دار

آرای موهای فر بلند موج دار
موی بلند موج دار فر

Carrie Bradshaw سال هاست که به عنوان مدل در صنعت مد فعالیت می کند. همان طور که در عکس می بینید او برای آرایش موهای فر خود مدل موج دار بلند را انتخاب کرده است.

لایه های بریده شده و یک دست و به طور یک نواخت یک مدل موی مناسب برای کسی است که می خواهد در کار مدلینگ جزو موفق ترین ها باشد.

بیشتر بخوانید: روش های فر مو دائمی

3. لایه های خیلی زیاد موج دار

آرایش موهای فر با موج طولانی
موهای بلند با فر های طویل

Joan Smalls یکی از بازیگرانی است که به صورت جدی و کاملا حرفه ای به فعالیت خود می پردازد. اگر موهای بلند و تنبل مانند او را دارید یک روش کوتاهی وجود دارد که به زیبایی آن را می پوشاند. به دنبال لایه هایی به شدت مبهم باشید که تعریف بیشتری به موج های موهای شما اضافه کنند.

4. Layered Bob And Bangs On Kinky Curls

آرایش موهای فر با Layere And Bangs
فر های بد بو

وقتی به آرایش موهای فر Alicia Keys نگاه می کنید می بینید که مانند تصویر بالا او هم از این مدل زیبا استفاده کرده است.

او برای به دست آوردن حداکثر استفاده از این حجم موی فرفری به سراغ یک باب لایه بردار کوتاه و موهای فرفری ظریف رفت تا زیبایی موهای سابق خود را به دست آورد.

5. Uneven Layer On Tightly Coiled Hair

پنجمین روش آرایش موهای فر
مدل خاص موی ریحانا

نکته عالی در مورد برش لایه ای این است که یک روش وجود دارد که می توانید با آن امتحانش کنید. به عنوان مثال، می توانید کاری را انجام دهید که Zendaya انجام داد و به دنبال کوتاه کردن لایه های ناهموار بر روی موهای محکم خود باشید و طول موهای خود را طولانی بگذارید تا این موهای وحشی و نامنظم زیبا به نظر برسند.

6. Shoulder Length Layers On Low Curls

یکی از مد های موی فر

آیا موهای شما به گونه ای است که بالای آن صاف و پایین آن فرفری می باشد؟ شما یکی از آن معدود افراد خوش شانس هستید که یک برش لایه بردار شگفت انگیز زیبا دارند.

فقط کافی است چند لایه طول شانه را دنبال کنید تا فرهای کم رنگ شما را به زیبایی باز کند و این ظاهر خیره کننده مو را در شما ایجاد کند.

7. لایه های شلوغ در مو های فر زنجبیلی بلند

ششمین روش آرایش مو های فر
مو های فر زنجبیلی

نکته ای که به نظر می رسد تمام این دختران boho شیک در اینستاگرام به صورت مشترک دارند، موهای فرفری بلند است که اگر از پشت آن ها را ببینید مانند آبشار است.

با کوتاه کردن فرهای زنجبیلی به لایه های شلوغ و طولانی که به زمان زیادی نیاز دارد، آن ظاهر جادویی را به دست آورید.

8. لایه هایی روی “موهای ضخیم”

ترس بزرگی که بسیاری از دختران مو فرفری نسبت به کوتاه کردن موهای خود دارند این است که آن ها حجم موهای خود را از دست بدهند.

خوب، بگذارید به شما بگویم که یک کوتاه کردن لایه ای خوب و سریع با این مشکل مقابله خواهد کرد. اگر فرهای ضخیم دارید، موهای خود را به صورت لایه هایی لطیف برش دهید که به نظر می رسد به سختی در آنجا هستند و موهای خود را از یک طرف جدا کنید تا این زیبایی طبیعی را ایجاد کند.

9. لایه های پله ای بر روی فرهای فنری

ارایش موهای فر فنری
مدل موی فنری

اگر از ویژگی موهای بزرگ فنری برخوردار هستید و به دنبال یک مدل موی خوب هستید تا آن ها را به نمایش بگذارید، این سبک را بررسی کنید.

یک برش لایه ای پله ای، فرها را از هم جدا می کند و به آن ها اجازه می دهد تا موها بدون مشکل حرکت کنند. از یک طرف صورت خود، موها را بیرون دهید تا یک زیبایی شگفت انگیز به دست بیاورید.

10. لایه های بلند روی فرهای گشاد

ارایش موهای دارای فر گشاد
مدل موی فر باز

وقتی صحبت از موهای فر می شود، هیچ کس نمی تواند زیبایی موهای آنالین مک کورد در سال های پیشین را نادیده بگیرد و شگفت زده نشود.

موهای فرفری بلند او با توجه به لایه های بلند و بریده شده که آن ها را کمی کوتاه کرده، حتی پررنگ تر به نظر می رسد. شما فقط می توانید موهای خود را بشویید و بگذارید آن ها به همان اندازه خیره کننده به نظر برسند.

Short Layered Bob .11 روی موهای دندانه دار

یازدهمین روش آرایش موهای فر
آرایش موهای فر دندانه دار

شارلیز ترون مطمئناً می داند که چه کاری با موهای خود انجام می دهد وقتی صحبت از کوتاهی مو می شود.

او با کوتاه کردن موهایی که به حالت خمیده در آمده، زیبایی خود را دو چندان می کند. لایه های یک نواخت، به نحوی که گونه ها و فک او را بهتر در مقابل دید قرار می دهد تا او را مانند ملکه یخی که آن را میشناسید، مشهور کند.

Ombre Layers .12 روی موهایی با فر کم

آرایش موهای فر که فر آن کم است
موی فر کم

آیا می دانید برای اینکه زیبایی مدل موی لایه لایه ای خود رابیشتر کنید، می توانید چه کاری انجام دهید؟ می توانید به دنبال رنگ موی ombre بروید.

فرهای کم موی شما با این رنگ به شکوفایی و درخشش بالاتری دست پیدا می کند. اگر می خواهید فر موهای خود را حفظ کنید، فقط مطمئن شوید که از موهای سفید شده خود مراقبت خوبی داشته اید.

13. موی چتری با لایه های ژولیده

آرایش موهای فر ژولیده
ریحانا و مدل موی خاص او

البته، ریحانا می داند که با موهایش چه می کند و شما باید از او الهام بگیرید. به عنوان مثال، این مدل موی کوتاه را ببینید و یاد بگیرید.

با لایه های ژولیده و موهای فرفری موج دار او، به نظر می رسد ستاره سنگی است که در آن قرار دارد. اگر می خواهید منظم تر به نظر برسید، موهای خود را به همان روش بلوند سفید کنید.

14. Gradual Layers روی موی موج دار نامنظم

آرایش موهای فر نامنظم
یک مدل آرایش موی جالب

آیا مدل موهایی که دارید، آن چیزی نیس که شما می خواهید؟ آیا می خواهید مدل موی شما طبیعی به نظر برسد؟

این مدل مو با لایه های کمی که روی موهای متوسط شما می افتند، زیبایی بیشتری را به موهای پایین شما می افزاید و برای شما کاملا مناسب است.

سعی کنید قسمتی از مو را به سمت عقب کشیده و صاف کنید که یک قسمت کم حجم تر و یک قسمت پر پشت تر دیده بشود (مانند مدل Frederikke Sofie) تا ظاهری جسورانه ایجاد کنید.

15. لایه های بلند روی موهای بلند فرفری

آرایش موهای بلند فر
موهای بلند فرفری

اگر هنوز هم به دنبال یک کوتاهی لایه ای باشید تا بتوانید موهای فر خود را بهتر مدیریت کنید، می توانید این مدل موی بلند که لایه های موج دار آن از شانه یا کتف به پایین بیشتر می شود را استفاده کنید و موهای خود را از زیبایی دو چندان برخوردار کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها “”

 1. Leyla گفت:

  سلام
  موهای من فر و وز و نازک و با ریزش زیاده.. واقعا از دستشون خستم.. فقط رنگشون قشنگه که اونم دیگه داره یواش یواش ازشون سفید میشه..لطفا راهنماییم کنید.. سپاسگزارم..

  1. Mehrdad Ghodsi گفت:

   با سلام. معمولا اینگونه مشکلات مربوط به ژنتیک میشه و یا استفاده بیش از حد از رنگ مو و مواد شیمیایی باعثش میشه. در هر حال استفاده از برخی سرم ها و اسپری های حجم دهنده و ضد ریزش تا حدودی می تونه مشکل شما رو رفع کنه اما برای درمان کامل، بهتره به متخصص پوست و مو مراجعه کنید.
   راه حل عمومی این مشکل: تغییر در رژیم غذایی و استفاده از مغزها در طی روز، استفاده از شامپوی مناسب با جنس مو و پوست سر، استفاده از ماسک موی تقویت کننده و حجم دهنده در حمام، استفاده از سرم مو تقویت کننده پس از استحمام، عدم استفاده از هوای داغ سشوار، نبستن مو به مدت طولانی و عدم استفاده از آب داغ در حمام و استحمام حداکثر 4 نوبت و حداقل 2 نوبت در هفته می باشد.

 2. m گفت:

  سلام خست نباشید .من موخوره دارم و موهام یک دست نیست ، چیکار کنم این مشکل برطرف بشه ؟
  و یک سوال دیگه راهی هست در خانه موهای فر خودم رو صاف کنم ؟

  1. Mehrdad Ghodsi گفت:

   با سلام. رایج ترین راه برای رهایی از موخوره، ابتدا گرفتن مو خوره با کوتاه کردن مقداری از موها و سپس استفاده از محصولات تقویت کننده ساقه مو هست. بنابراین، بهترین راهکار اینه که با مراجعه به یک آرایشگر، اول موخوره موهاتون رو بگیرید، بعدش از شامپوهای تقویتی مناسب با جنس موهاتون استفاده کنید. شامپوهای بدون سولفات و حاوی کراتین، می تونن انتخاب های مناسبی باشن. استفاده از ماسک موی کراتینه پس از شامپو و در نهایت استفاده از سرم نرم کننده مو بعد از حمام هم می تونه بسیار کمک کننده باشه. در ضمن عدم استفاده از آب داغ در حین شستشوی موها، خودش تاثیر زیادی در رفع موخوره داره.
   برای صاف کردن موها هم، پیشنهاد می کنم مطالب زیر رو مطالعه بفرمایید:
   نحوه صاف کردن مو با مواد طبیعی و بدون استفاده از اتو مو
   صاف کردن مو های کوتاه فر – آقایان و خانم ها
   آموزش نحوه صحیح صاف کردن مو با اتو مو

 3. MAHDIS گفت:

  موهام فر وز بلنده مامانم با خاله هام میگن اگر بخوای تا سر شونه کوتا کنی خیلی بد میشه ولی از پف موهام خسته شدم ریز شال بد میفته بیشتر اوقات گریه میکنم که چرا همچین موهایی دارم لطفا بگین چیکار کنم

  1. Mehrdad Ghodsi گفت:

   با سلام. اصلی ترین دلیل وز بودن مو کمبود رطوبت موهاست. یکی از راهکارها استفاده از ماسک موهایی هست که حاوی نارگیل باشن. استفاده از روغن زیتون هم قبل از حمام میتونه کمک کننده باشه. یک سری سرم های ضد وز مو هم وجود داره که تا حدی وز موها رو خواهد گرفت. در نهایت استفاده از کرم مو برای بعد از حمام نیز توصیه میشه. ‎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.