آرایش مو, مراقبت از مو

نحوه فر کردن مو با سشوار

فر کردن مو با سشوار

در مقالات قبل نحوه فر کردن مو با بابلیس و اتو مو را برای شما تهیه کردیم. در این مقاله قصد داریم فر کردن مو با سشوار را به شما آموزش دهیم. اگر علاقه دارید موهایتان را فر کنید اما بابلیس یا اتوی مو ندارید، با روش های مختلفی می توانید فرهای زیبایی را با استفاده از سشوار بدست آورید.

استفاده از یک برس گرد و سشوار برای فر دادن موها بسیار خوب است. هنگامی که موهای خود را فر کردید، به موهایتان اسپری مو بزنید تا اگر موهای صافی دارید، حالت ظاهری آن در تمام طول روز حفظ شود.

فر کردن مو با برس گرد

مرحله اول

موها را به دو قسمت لایه بالا و لایه پایین تقسیم کنید. لایه بالایی موهای خود را ببندید. قسمت های بالای گوش خود را تقسیم کنید. با استفاده از یک گیره بزرگ لایه بالایی موهای خود را جمع کرده و از قسمت بالای سر خود جدا کنید.

تقسیم بندی موها

این کار باعث می شود لایه زیرین موهای شما بهتر و راحت تر فر شود. اگر موهای تان خیلی پر پشت است، آن ها را به بخش های بیشتری تقسیم کنید تا راحت تر بتوانید آن ها را فر کنید. مثلا لایه بالا و پایین را هر کدام به 2 قسمت تقسیم کنید.

مرحله دوم

یک برس گرد در قسمت وسط موهای خود قرار دهید. بسته به نوع فرهایی که می خواهید داشته باشید، برس را انتخاب کنید. یک برس گرد کوچک فرهای کوچک تری ایجاد می کند، در حالی که یک برس گرد بزرگ فرهای بزرگتری ایجاد می کند.

برای فر کردن موی مردانه با استفاده از سشوار نیز می توان از این روش استفاده نمود، به شرطی که از برس های گرد کوچک تر استفاده کنید. البته اگر دارای موهای بلندی هستید، می توانید از برس های بزرگ تر نیز استفاده کنید.

قرار دادن برس در وسط موها

بخشی از مو را از لایه زیرین انتخاب کنید و برس را در وسط آن قرار دهید. وقتی برس در مرکز قرار می گیرد، می توانید موهای خود را به دور برس بپیچانید. برای بهتر فر کردن مو ها از برس گرد فلزی استفاده کنید.

مرحله سوم

در مرحله سوم از فر کردن مو با سشوار ، موهایتان را به دور برس بپیچانید. کشیدن و چرخاندن را با استفاده از برس گرد ادامه دهید تا به انتهای ریشه ها برسید. این همان چیزی است که باعث ایجاد فر در موهای شما می شود.

مرحله چهارم

در این مرحله همان طور که از برس گرد برای پیچاندن موهای خود استفاده می کنید، سشوار را روی برس قرار دهید تا موها حالت بگیرند و فر شوند.

هنگام حرکت برس به سمت پایین مو، سشوار را نیز حرکت دهید و برای جلوگیری از وز شدن، سر آن را به سمت پایین بگیرید. از درجه حرارت متوسط سشوار استفاده کنید. سشوار باعث گرم شدن برس فلزی شده و به فرم دادن موها کمک می کند.

بیشتر بخوانید: روش های فر کردن مو بدون ابزارهای حرارتی

مرحله پنجم

مراحل چرخاندن و خشک کردن موها را ادامه دهید تا کامل شود. هنگامی که لایه های زیرین را به پایان رساندید. به سراغ لایه های بالایی بروید تا آن ها را فر کنید.

فر کردن مو با سشوار

انواع محصولات مناسب برای مو در “فروشگاه اینترنتی زیپلین”

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها “”

دیدگاهتان را بنویسید