رفع ریزش مو, سلامت مو, مراقبت از مو

فواید استفاده از تخم مرغ برای رشد و جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

زرده تخم مرغ، توپی معلق در سفیده تخم مرغ است که هنگام شکسته شدن آن مشاهده می شود. زرده تخم مرغ سرشار از مقدار زیادی از مواد غذایی و پروتئین ها مانند بیوتین، فولات، ویتامین A و ویتامین D می باشد که به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند.

مواد مغذی که به طور طبیعی در یک زرده تخم مرغ وجود دارد، همان مواد موی سالم و براق هستند. برخی افراد زرده تخم مرغ را به عنوان درمانی برای ریزش مو، شکنندگی مو ها و یا درمانی موثر در رشد سریع موهایشان استفاده می کنند.

فواید تخم مرغ چیست؟

برای درک نحوه کمک زرده تخم مرغ به مو های شما، ابتدا باید درباره اینکه چه چیزی در مشکلات رایج مو کمک می کند، بحث کنیم.

یک رژیم غذایی ضعیف، مواد شیمیایی بیش از حد، استرس اکسیداتیو از محیط و گرمای مضر، همه می توانند به ساقه مو های شما آسیب زده و پروتئین را از آن سلب کند.

زرده تخم مرغ ممکن است به مو های آسیب دیده شما کمک کند!

فواید زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ سرشار از ویتامین هایی است که ممکن است مو ها را در برابر آسیب مقاوم تر کند. همچنین ممکن است برای مرطوب کردن موهای خشک مفید باشد.

زرده تخم مرغ به دلیل ترکیب بی نظیر ویتامین های موجود در داخل خود می تواند برای مو های شما فوق العاده باشد.

ویتامین های A و E، بیوتین و فولات فقط برخی از مواد مغذی هستند که محققان به آن می پردازند.

آهن یکی از عناصری است که با توجه به تحقیقات، افراد زیادی به کمبود آن دچار هستند. آهن برای تولید سلول های جدید بدن بسیار مهم است. هر زرده تخم مرغ حاوی مقدار کمی اما قابل توجهی آهن است.

زرده تخم مرغ ممکن است به رشد سریع مو های شما کمک کند!

استفاده از زرده تخم مرغ به صورت موضعی در پوست سر شما می تواند ویتامین ها را به ریشه مو های شما تزریق کند.

این بدان معنی است که مو های شما قوی تر می شوند و کمتر در معرض شکستگی و ریختن قرار دارند. وقتی از ریزش مو جلوگیری شود، پر می شود. حتی ممکن است به نظر برسد که به سرعت در حال رشد است.

نحوه استفاده از زرده تخم مرغ برای مو

ماسک مو

می توانید با استفاده از زرده تخم مرغ و روغن زیتون یک ماسک مو درست کنید تا از مزایای زرده تخم مرغ برای مو های خود استفاده کنید.

همچنین می توانید فقط از یک تخم مرغ کامل خام و بدون مخلوط کردن آن با هر چیز دیگری به عنوان یک درمان مرطوب کننده استفاده کنید.

به سادگی تخم مرغ یا مخلوط تخم مرغ و روغن را هم بزنید. با استفاده از دستکش، ماسک را با استفاده از انگشتان روی مو های خود بمالید.

حتماً قسمت بالای پوست سر و انتهای مو های خود را بپوشانید. اجازه دهید قبل از شستشوی آن با آب سرد، حدود یک ساعت روی مو های شما بماند.

غذایی

همچنین می توانید تخم مرغ بیشتری را در رژیم غذایی خود به عنوان روشی برای داشتن مو های سالم تر امتحان کنید.

خوردن تخم مرغ برای صبحانه می تواند با دادن پروتئین، ویتامین های گروه B و فولات باعث بهبود تغذیه شما شود.

هرچه بدن خود را بهتر تغذیه کنید، مو های شما بهتر به نظر می رسد.

مکمل

قرص هایی در بازار وجود دارد که نسخه های تقطیر شده از پروتئین زرده تخم مرغ هستند.

می توانید این مکمل ها را امتحان کنید تا بدون خوردن زرده تخم مرغ یا استفاده از ماسک زرده تخم مرغ، به غذای غنی موجود در زرده تخم مرغ دسترسی پیدا کنید.

اما شواهدی در مورد استفاده از این مکمل ها برای بهبود رشد و ظاهر مو وجود دارد که نشان می دهد بیهوده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده همچنین بر خلوص یا کیفیت مکمل ها نظارت نمی کند. قبل از شروع مصرف آن ها با پزشک خود صحبت کنید.

خطرات بالقوه و عوارض جانبی

استفاده از زرده تخم مرغ برای مو های شما درمانی نسبتاً کم خطر است. برخی از عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. اگر حساسیت به تخم مرغ دارید، از زرده تخم مرغ روی سر خود استفاده نکنید، حتی به عنوان یک درمان موضعی.

اگر به مقدار زیادی زرده تخم مرغ مصرف می کنید به یاد داشته باشید که زرده تخم مرغ غذایی است که کلسترول بالایی دارد.

در حالی که خوردن یک تخم مرغ در روز به سلامتی شما آسیب نمی رساند، خوردن مقادیر زیاد از آن ممکن است در صورت ابتلا به بیماری قلبی شما را در معرض خطر قرار دهد.

غذای آماده

برای دیدن نتایج استفاده از زرده تخم مرغ برای مو های شما ممکن است چندین هفته درمان مداوم داشته باشد.

در حالی که استفاده از زرده تخم مرغ برای بهبود ظاهر و سلامت مو برای همه مؤثر نیست، اما این یک روش کم هزینه و ساده برای جلوگیری از ریزش مو است که ممکن است ارزش امتحان کردن آن را داشته باشد.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.